Plastická operace hýždí

Plastická operace hýždí odstraňuje ochablou pokožku způsobenou radikálním zhubnutím nebo stárnutím. Výsledkem je pevnější vzhled hýždí. Pokud jste se rozhodli podstoupit úpravu hýždí, ale vaše pokožka již ztratila svou elasticitu natolik, že liposukce by nepřinesla požadovaný efekt, může lékař doporučit operační úpravu.

Kdy přistoupit k operaci hýždí?

Důsledkem porušené elasticity kůže procesem stárnutí je i její neschopnost přizpůsobit se novému objemu tkáně, například po snížení váhy, a rovnoměrně se k ní přihojit. Z tohoto důvodu je u některých klientek liposukce nedoporučována, neboť by v procesu hojení mohlo dojít k tvorbě záhybů, nerovností a dolíčků, které jsou z estetického hlediska nežádoucí.

Jste vhodným kandidátem pro operaci hýždí?

Pokud vaše kůže již ztratila elasticitu natolik, že liposukce by nepřinesla požadovaný efekt (obvykle po 40. – 45. roku věku), můžete být vhodným uchazečem pro tuto operaci. Je třeba, abyste byli fyzicky zdraví a psychicky stabilní a aby vaše očekávání byla realistická. Nezapomeňte, že operace hýždí vám pomůže zformovat postavu, ale vždy je to za cenu jizev.

Před operací

Při první konzultaci lékař zhodnotí stav vaší kůže, její elasticitu a bude s vámi hovořit o tom, čeho chcete operací dosáhnout. Určí také, zda je pro vás požadovaný typ operace vhodný. Pravděpodobně se vás lékař zeptá, zda jste již v minulosti prodělali operaci hýždí. V rámci příprav na operaci bude na vaše tělo předkresleno vedení řezů. Také bude zhodnocen váš celkový zdravotní stav a poskytne vám veškeré instrukce k operaci. Lékař se dotáže i na užívání léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou (Aspirin, Acylpyrin, Alnagon, Mironal apod.), které mohou zvýšit krvácení v průběhu operace a po ní. Informujte lékaře, pokud se u vás v minulosti projevila alergie na některé léky. Předpokládá se, že v průběhu třech týdnů před operací neonemocníte (viróza, nachlazení, atd.). Jakékoli zdravotní potíže oznamte lékaři. V rámci příprav na operaci si zajistěte odvoz po operaci domů a také na jeden až dva dny výpomoc, pokud budete potřebovat.

Anestézie

Operace hýždí se provádí v celkové anestézii, to znamená, že budete spát v průběhu celé operace. Budete patrně upozorněni na to, že nemáte 6 hodin před operací jíst, pít a kouřit. Je možné, že budete muset zůstat přes noc v nemocnici.

Průběh operace

Lékař nejprve provede řez podle nákresu, kterým odstraní nadbytečnou tkáň a uvolněnou kůži. Řez je veden tak, aby se jizva skryla v přirozených záhybech kůže nebo v prádle. Rána je poté zašita klasickým způsobem. U rozsáhlejších zákroků je před koncem operace na dobu asi 24 hodin zavedena drenážní trubička, která slouží k odvodu krve a tkáňového sekretu z rány, čímž se předejde vzniku zánětu.

Na závěr je rána překryta sterilním mulem a elastickými obinadly, což je důležité pro rovnoměrné přihojení tkáně.

Po operaci

Po operaci budete pravděpodobně cítit mírnou bolest, kterou lze ovlivnit léky. Nezapomeňte na to, že hojení je postupný proces! Lékař vám pravděpodobně doporučí začít popocházet co nejdříve po operaci. Napomůžete tím ústupu otoku a předejdete vzniku krevních sraženin. Lépe se začnete cítit asi po jednom až dvou týdnech po operaci a v průběhu několika příštích dnů byste se měli vrátit do zaměstnání. Velmi důležité je nošení elastického prádla po operaci – doba závisí na rozsahu zákroku, většinou se pohybuje okolo 2 měsíců. Stehy bývají obvykle odstraňovány 10 – 12 dnů po operaci. Sportu a jiným fyzickým aktivitám se vyhýbejte asi po dobu jednoho měsíce. Veškeré pálení a otok obvykle mizí během tří týdnů, může se však stát, že otoky mohou přetrvávat šest a více měsíců. Pokud se u vás vyskytne tělesná teplota vyšší než 38°C, vyhledejte urychleně lékaře. Musíte uposlechnout vašeho chirurga a dodržovat návštěvní plán, aby mohl sledovat váš pokrok a posoudit, jestli nepotřebujete některou z doplňkových procedur.

Jak dlouho přetrvá výsledek operace hýždí?

Výsledek operace je sice dlouhodobý, ale nezastaví čas a proces stárnutí a další ukládání tukových zásob. Dosáhnete ovšem výrazné redukce v oblasti hýždí, která vám přinese novou sebejistotu.

Aktualizováno: 20.7.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Plastická operace hýždí - Novinky

Plastická operace hýždí - Ceny

MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem
Ceny od 84 000 Kč
obvykle do 84 000 Kč
MEDICOM Clinic
MUDr. Libor Polák
Ostrava, Frýdek-Místek, Hodonín, Boskovice
Ceny od 55 000 Kč
MUDr. Libor Polák
Ceny od 60 000 Kč
obvykle do 100 000 Kč
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
Ceny od 84 000 Kč
obvykle do 84 000 Kč
MUDr. Martin Fiala - MEDICOM Clinic
Ceny od 39 000 Kč
Mediestetik, skupina klinik

gluteoplastika

87% spokojeno. 52 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní