Redukce vrásek, jizev, strií metodou eMatrix

Autor:

Subablační rejuvenace – omlazení obličeje je revoluční metoda, která byla do klinické praxe uvedena v létě 2009. Je to metoda, která v sobě spojuje efekt agresivnějších ablačních metod (laser, frakční laser) s tím, že je jenom minimální, nebo žádné, funkční omezení a práceneschopnost. Tato metoda s použitím přístroje eMatrix firmy Syneron/Candela má v USA certifikát FDA.

Princip metody spočívá v rozdílné energii a aplikaci záření na kůži. Subablační rejuvenace používá bi-polární radiofrekvenční záření, které penetruje přes kůži s maximálním účinkem pod povrchem kůže. Efekt paprsku je směřován do hloubky, povrch kůže zůstává téměř bez poškození. Účinek na kůži má konický tvar, na povrchu kůže je mikroskopický vstup paprsku a v hloubce se působení vějířovitě rozšiřuje. To je principiální rozdíl proti ablačním metodám, u kterých je poškozen povrch kůže ve stejném rozsahu jako hluboké vrstvy kůže s nutností jejího zhojení a regenerace.

Klinickým výzkumem bylo prokázáno, že při použití sublablační rejuvenace dochází k úpravě vrásek, strií a nepravidelností v textuře kůže způsobené slunečním zářením. Dochází taky k úpravě nerovností po akné a ke stažení rozšířených pórů. Procedurou lze dosáhnout dokonce zlepšení některých kožních potíží, jako ekzémů apod. Inicializuje se regenerace kůže s novotvorbou kolagenu. Tato metoda je vhodná pro všechny typy kůže i pro všechny typy pigmentace kůže. Efekt se projeví vymizením jemných a středních vrásek, zmírněním hlubokých vrásek, odstraněním barevných změn kůže a zlepšením elasticity a vzhledu kůže.

Podle charakteru a typu poškození kůže lze využít tří programů označených písmeny A, B a C. Program A používá jemnější energie s mělčím efektem a je určen pro méně poškozenou kůži. Po výkonu je povrch kůže téměř bez poškození. Program C stojí na druhém konci s vysokými energiemi, hlubším průnikem a intenzivním ošetřením. Po aplikaci se na povrchu kůže mohou vytvořit malé stroupky, které se pozvolna sloupnou.

Výkon k omlazení celého obličeje trvá kolem 20 minut a je minimální nebo žádné omezení po aplikaci. Zařazení do pracovních i mimopracovních aktivit je v podstatě okamžité. Doporučuje se ale ochrana kůže před slunečním zářením, stačí užívání krémů se silným ochranným UV faktorem (nad 30). Výhodou proti jiným neinvazivním metodám jako botox, fillery, mezoterapie apod. je v tom, že efekt je dlouhotrvající.

K dosažení maximálního efektu je potřeba tří aplikací s odstupem přibližně šesti týdnů a k udržování stačí opakování procedury cca jednou ročně. Efekt výkonu je vidět již po první aplikaci, nastartováním regeneračních procesů kůže se pozvolna zvýrazňuje v následujících týdnech. Výkon není bolestivý, pacienti ho dobře tolerují a udávají pouze pocit tepla nebo jemného píchání. Po aplikaci může být kůže lehce růžová až zarudlá, úpravy se dá rychle dosáhnout užíváním chladících gelů a zarudnutí mizí do 24 hodin. Zatím nebyly hlášené žádné klinicky znatelné vedlejší účinky, metoda je proto velmi bezpečná.

Metoda subablační rejuvenace se dá rozšířit o tzv. DNA Repair proceduru. U této metody se bezprostředně po aplikaci sublablační rejuvenace vpravuje do ošetřené kůže tzv. CryoStem Skin Therapy System -  sérum obsahující kolagen, kyselinu hyaluronovou, elastin, DNA, RNA, fibroblasty, lipidy, vitaminy, antioxidanty a embryologické bovinní kmenové buňky. Toto sérum stimuluje poškozené buňky kůže k regeneraci a nahrazuje chybějící složky kůže, čímž se potencuje efekt procedury.

Subablační rejuvenace může být dle potřeby, nebo přání klienta, doplněna dalšími neinvazivními i invazivním procedurami jako mezoterapií, peelingem, výplněmi, laserem apod.

Aktualizováno: 28.4.2014

Související recenze a zkušenosti

Redukce vrásek, jizev, strií metodou eMatrix - Ceny

MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem, Jihlava
Ceny od 500 Kč
obvykle do 6 500 Kč
MEDICOM Clinic
Ceny od 4 500 Kč
Klinika Laser Esthetic
Ceny od 500 Kč
obvykle do 6 500 Kč
MUDr. Iva Obstová - MEDICOM Clinic
Ceny od 4 500 Kč
MUDr. Jan Říčař
Ceny od 500 Kč
obvykle do 6 500 Kč
MUDr. Eva Harapátová - MEDICOM Clinic
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní