Masážní stroj, který vám pomůže odstranit celulitidu a zmenšit objem masírovaných partií. Při masáži se také tvaruje postava, uvolňuje svalové napětí, zlepšuje prokrvení a tím i výživa pokožky. Příjemně relaxujete a přitom si léčíte svoje tělo.

Co je to Rolletic

Mnoho žen dnes trpí celulitidou – tzv. „pomerančovou kůží“, která je způsobena nahromaděním podkožního tuku, který se špatně rozkládá. K odstranění nebo alespoň minimalizaci celulitidy dnes existuje mnoho rozličných způsobů, z nichž jeden je válečkový masážní přístroj – tzv. Rolletic, který využívá alternativní čínskou medicínu – akupunkturní.

Rolletic neboli válečková masáž je prováděna masážním strojem, který velmi dobře působí nejen na odstranění celulitidy, ale také na zmenšení různých partií těla. Tento stroj má speciálně vytvarované dřevěné válce, kterými je vaše tělo mechanicky masírováno a  nahrazuje velmi spolehlivě masáž ruční. Masáží se zlepšuje celkové prokrvení a podporuje se látková výměna a tím dochází k odbourání přebytečných tuků a tím k redukci váhy, zlepšení krevnímu oběhu, lepšímu vytvarování postavy a celkově pevnějšímu svalstvu.

V jakých případech se léčba používá

Výhodou tohoto masážního stroje je kromě úbytku tuku také to, že není z těla odstraňována voda, jako to bývá při jiných léčebných metodách, ale odstraňují se přímo tukové buňky, což zaručuje výsledek výrazně trvalejší, než-li odstranění vody.

Masážní stroj je ale spíše léčbou podpůrnou, proto by měl být používán v kombinaci s dalšími metodami odbourávání celulitidy.

Nejefektivnější účinky se udávají při používání masáže v oblasti stehen, břicha a boků.

Rolletic je speciálně vyvinutý pro problémové partie vašeho těla – můžete ho používat na hýždě, nohy, ruce, boky, břicho a příznivě působí také v období těhotenství. Rolletic je také vhodnou vedlejší léčbou pro osoby se zvýšeným krevním tlakem, nebo onemocněním srdce, využít ho mohou i sportovci na namožené svaly a celkovou relaxaci pro namáhané tělo.

Masáží přístrojem Rolletic se také uvolňují látky (podobné morfinu), které působí tišivě na bolest, čímž navozují příjemný pocit uvolnění. Masáží také dochází ke změkčení jizev, různých srůstů a také dochází k rychlejšímu vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cév a k celkovému zlepšení činnosti kožních buněk. Léčba působí velmi dobře jak na fyzickou, tak psychickou stránku vašeho těla a proto je vyhledávaná i pro terapeutické účely a to i ženami, které celulitida nepostihuje.

Jestliže se budete tímto druhem masáže chtít zbavit celulitidy, doporučuje se v tomto případě absolvovat intenzivní masážní kůru alespoň 1 – 2x ročně.

Průběh masáže

Poté, co začne válečková masáž působit, vaše tělo se nejprve začne silně prokrvovat a dojde k látkové výměně a celkovému prokrvení, což je doprovázeno jemným svěděním a pocitem celkového tepla. V této fázi se začne spalovat přebytečný tuk a kůže se vyhlazuje.

Výsledky jsou tím lepší, čím pravidelněji budete masáž Rolletic podstupovat. Optimální doba k dosažení kýženého efektu je docházení 3x týdně na zhruba půlhodinovou masáž (po čase může být i delší – až hodinová). S sebou je vždy dobré si vzít nějaké sportovní oblečení. Nejdříve se masírují nohy a postupuje se směrem nahoru. Poté se každý individuálně vrací k partiím, kterým se chce věnovat více.

Ačkoli se jedná o jednu z metod alternativní medicíny, není třeba se bát žádných vedlejších účinků nebo jiných nebezpečí.

Jak dlouho přetrvá účinek

Účinek stimulační masáže přístrojem Rolletic je tím účinnější, čím víc dodržujete určité zásady spojené s léčbou. Jednou z hlavních zásad je dodržování pitného režimu, který je v průběhu léčby obzvláště důležité dodržovat, dále i správná výživa a celková životospráva, někdy se doporučuje společně s léčbou používat ještě další kosmetické přípravky určené na redukci celulitidy a také solné koupele.

Jaké jsou výsledky lze zpravidla posoudit po sedmém cvičení. Další léčba poté závisí na každém jedinci individuálně, jestli bude chtít dále pokračovat v léčbě pravidelně, nebo zda bude chodit pouze na „udržovací“ masáže jednou za čas.

Ceny

Ceny masáží přístrojem Rolletic se liší. Pohybují se od 150 Kč za hodinu výše, podle druhu salonů a samozřejmě podle jejich individuálních kritérií. Některé masážní salony však nabízejí různé zvýhodněné permanentky, které využijí zvláště ženy, které chtějí masážní kůru podstupovat pravidelně.

Aktualizováno: 31.10.2017

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Léčba celulitidy - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní