Sculptra je kosmetická injekce obsahující kyselinu poly-L-mléčnou – dlouhotrvající kožní výplň schválená FDA pro kosmetické využití a omlazení pleti. Většinou se využívá k zvětšení objemu obličeje.

Sculptra přidá objem v oblasti obličeje, u kterého došlo k úbytku podkoží věkem nebo chorobou (například HIV pozitivní pacienti). Využívá se k zvětšení objemu horních částí tváře, oblasti kolem spánků a k výplni hlubokých vrásek.

Sculptra má biostimulační účinky. To znamená, že má po 2 týdnech po aplikaci stimulovat vlastní produkci kolagenu. Obvykle jsou nutné 3 zákroky, 2 ampulky, s 4-6 týdenním odstupem.

Sculptra by měla být vždy prováděna odborníkem s certifikací od výrobce Sanofi-Aventis za účelem zamezení vedlejších účinků. Hlášené komplikace zahrnují otoky, boule, granulomy, modřiny a další podráždění v oblasti vpichu.

Lékaři nedoporučují použití Sculptry pod očima nebo kolem úst.

Publikováno: 11.1.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Sculptra - Ceny

MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 13 345 Kč
obvykle do 13 345 Kč
MUDr. Patrik Paulis
Ceny od 15 000 Kč
Medical Institut Plzeň

Sculptra

100% spokojeno. 12 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní