Autor:

“Tekuté nitě Ellanse“ je označení pro injekční implantaci malého množství tekutého materiálu Ellanse, který se skládá z rozmělněných kuliček kopolymeru kaprolaktamu a karboxymetylcelulózového gelového nosiče, dle vektorových liftingových linií za účelem zpevnění ochablého obličeje nebo těla.

Zákrok „Tekuté nitě Ellanse“ je vhodný pro každého v každém věku, nevyvolává žádné alergie nebo systémové reakce, nepotřebuje předoperační vyšetření, celkovou anestezii ani řezy a stehy, funguje u každého typu kůže a dobu trvání výsledků zákroku je možné stanovit dle výdrže materiálu od 1 roku do 4 let.
Aplikací „tekutých nití Ellanse“ dosáhneme zpevnění kontur obličeje a těla, nadzvednutí obočí, vyhlazení čela, tváří, koutků úst, a to vše za podmínky zachování přirozeného objemu Vaších tkání a nezměněné mimiky.

ellanse

Indikace „tekutých nití Ellanse“:

  1. Ptóza I. až III. typu v obličeji a na těle
  2. Ztráta turgoru, elasticity a pevnosti kůže v obličeji a na těle
  3. Tzv. „pokleslý“ obličej: úbytek lícních oblastí, posun měkkých tkání směrem dolu, obličej ve formě obráceného trojúhelníku
  4. Ochablost tkání na poprsí a v oblasti vnitřní strany paží a stehen
  5. Ochablé břicho a hýždě
  6. Tzv. „stařecké“ ruce s viditelným naznačením kostí a chrupavek
  7. Ochablý krk a dekolt s tenkou kůží

Jak ošetření „tekuté nitě Ellanse“ probíhá?

Aplikace nevyžaduje žádné předoperační ani alergologické přípravy. Materiál je syntetický, plně odpovídá složení chirurgických nití pro dermatologickou chirurgii a lifting tkání Aptos, na který nebyly zaznamenány žádné alergické nebo systémové reakce od okamžiku jejich vynálezu v 50 letech minulého století. Na zákrok se můžete dostavit kdykoliv dle Vašeho rozhodnutí a volných termínů Vašeho lékaře. Zákrok nemá žádná omezení, kromě standardních infekčních a vírových onemocnění v akutním stadiu. Po sebrání anamnézy, fotografování, sepsání karty a informovaného souhlasu, následuje znecitlivění anestetickým krémem, dezinfekce a samotná aplikace.

Celkem s konzultací, sepsáním průvodní dokumentace, znecitlivěním a závěrečnou péči zabere zákrok maximálně 1 hodinu.

Aplikace materiálu se provádí injekčně podle vektorových linií speciální technikou do přesně určené hloubky kůže jehlou nebo kanylou.
Technika „tekutých nití Ellanse“ se provozuje ve světě již 5 rokem, u nás však jen od roku 2013, proto se v ordinaci lékaře poohlédnete po novějším certifikátu Ellanse.

Hodnocení výsledků po zákroku „tekutými nitěmi Ellanse“

Výsledky po aplikaci jsou vidět hned, avšak hodnotit je můžete jen po uplynutí 1,5 měsíce, kdy se materiál tzv. vžije do kůže, absorbuje se karboxymetylcelulózový nosič a proběhne tvorba nového krátkodobého kolagenu I. typu. Aplikaci „tekutých nití Ellanse“ je možné opakovat dle Vašeho přání a postupu určeného lékařem. Lékař a pacient si mohou vybrat délku trvání výsledků od 1 roku do 4 let v obličeji a na těle a od 1 roku do 2 let na rukou.

Případné komplikace

Po aplikaci „tekutých nití Ellanse“ z důvodu, že se jedná o injekční techniku, případně vyskytují hematomy a otoky v místech propíchnutí kůže, které odezní do 5 dnů, dají se však dobře zakrýt make upem a nevyžadují speciální léčbu.

Při dodržování schémat, množství a směru aplikace se nevyskytují u „tekutých nití Ellanse“ závažnější komplikace.

Při dodržování podmínek asepse a antisepse práce nebyly pozorovány žádné infekce nebo záněty v místech aplikace materiálu.

Stejně tak se nemůže stát, že se výsledek aplikace nedostaví nebo materiál někomu nefunguje. Díky dlouhodobému výzkumu a klinickým studiím jsou vlastnosti materiálu velmi dobře známé a kontrolovatelné.

Při nadměrné dehydrataci kůže a nedodržení lékařem hloubky injekce a množství materiálu se může vyskytnout konturace, tvz. viditelnost rozložení materiálu. Naštěstí tato výjimečná komplikace se dá poměrně snadno a rychle řešit a ve většině případu není dlouhodobá a vymizí samovolně do 1,5 měsíce.

Kontraindikace

Kromě standardních akutních infekční a vírových onemocnění, infekcí a oparů v místě aplikace, můžeme vyjmenovat onkologická a systémová onemocnění, u kterých nemůžeme v plné míře předpovídat reakci organismu jako u zdravého jedince. Těhotenství a kojení jsou relativními kontraindikacemi.

Výhody, případné nevýhody a rizika zákroku

“Tekuté nitě Ellanse“ poskytují unikátní zpevnění ochablých stárnutím partií obličeje a těla pro pacienty, které ještě nechtějí podstoupit klasický face lift nebo chtějí vyzkoušet jiné metody liftingu.

Tohoto zpevnění lze dosáhnout bez zbytečného zvětšení objemu jako je u klasických výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové.

Také nesmírnou výhodou zákroku je to, že samotný materiál a jeho působení jsou dobře prozkoumány a nemůže se u jeho použití stát nekontrolovatelná příhoda nebo komplikace.

„Tekuté nitě Ellanse“ díky balení materiálu ve stříkačkách nám poskytují omlazující ošetření kterékoliv partie obličeje a těla, která může být těžko dostupná pro lifting klasickými nitěmi nebo klasický face lift, například oblast kolem úst, očí a podbradku.

ellanse2

Publikováno: 23.9.2014

Injekční výplně - Novinky

Související recenze a zkušenosti

MiriamTr 1.3.2018
Spokojený/á

Chtěla bych velmi poděkovat týmu V-clinic, za nádherně vyplněné rty. Zákrok byl téměř bezbolestný a s výsledkem jsem velice spokojená. Mohu všem doporučit!!!

6 Likes   30 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní