Autor:

Tekutý facelift je komplexní omlazující procedura obličeje vyvinutá firmou Filorga Laboratories v Paříži. Jedná se o kombinaci metod, které odstraní vrásky, doplní objem a tvar rtů, zlepší kvalitu pleti a celkově obnoví a upraví kontury obličeje. Metoda je složená z peelingu, mezoterapie a aplikace výplní. Vzájemnou kombinací dochází k potencování efektu jednotlivých procedur.

Chemický peeling používá prostředek Dermopeel. Peeling je určen ke zjemnění vrásek, odstranění pigmentových skvrn, pleťových nerovností a hyperkeratóz.

Mezoterapie je prováděná patentovaným produktem NCTF, který obsahuje 55 aktivních látek. Aplikuje se do kůže obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou. Procedura je určena ke zmírnění vrásek a mikrolinek, zlepšení elasticity a pevnosti kůže a zlepšení hydratace.

Výplňové materiály X-HA3, X-HA VOLUME a M-HA Deep jsou určeny k vyplnění vrásek, ke zvětšení rtů a doplnění objemu. Zároveň slouží ke zlepšení kvality pleti a zvýšení její hydratace.

Tekutý facelift není jednorázový výkon ale série navazujících procedur. Po konzultaci se specialistou je navržen protokol, který může být rozvržen i na rok. Protokol je individuální, záleží na charakteru pleti, kvalitě a poškození pleti, na hloubce a počtu vrásek apod. V jednotlivých sezeních se provádí zejména peeling a mezoterapie, výplňové materiály se doplňují dle potřeby a trvání účinku.

Celý program je rozdělen do tří fází. První fáze je fáze inicializace omlazení a trvá cca tři měsíce. Pokožka je ošetřena  několika peelingy a mezoterapiemi v odstupu jednoho až dvou týdnů, aplikace výplní je možná kdykoliv v průběhu. Druhá fáze je fáze omlazení pleti v trvání šesti měsíců. Základní procedurou je zde mezoterapie s odstupem cca jednoho měsíce. Pak následuje udržovací fáze s ošetřováním mezoterapií a peelingem s odstupem dvou až tří měsíců. Procedury jsou pak doplňovány užíváním doporučené kosmetiky.

Celkově dojde uvedenými postupy k vypnutí kůže, prozáření pleti, zlepšení její kvality a vlastností, zvětšení rtů, zvýraznění kontur obličeje a vyhlazení vrásek, proto se tato metoda přirovnává k faceliftingu.

Aktualizováno: 2.12.2013

Liquid facelift - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Ludmila13 2.3.2018
Spokojený/á

Překvapil mě hlavně hladký průběh zákroku, který i přes použití jehliček prakticky nebolel. Zážitku pomohl i velmi příjemný personál kliniky. Se samotným zákrokem naprostá spokojenost. Pleť je viditelně hladší a pevnější... Více 

2 Likes  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní