Neinvazivní odstranění tuku a celulitidy - UltraContour

Autor:

UltraContourT firmy MedixSysteme je první patentovaný systém duální ultrazvukové technologie s přidanou technologií multisekvenčních ultrazvukových masážních drenážních vln UMDR pro získání optimálních tělesných kontur.

Co je to UltraContour?

ultracontour-ctverec
přístroj Ultracontour

Systém Ultracontour je bezbolestná forma liposukce pomocí vysoce fokusovaného ultrazvuku, jenž je tisíckrát intenzivnější než běžné ultrazvukové vyšetření. Je to šetrná metoda, která však umožňuje dosahovat žádoucích výsledků bez modřin a nerovností, které jsou typické pro operativní (invazivní) ošetření. Nová generace UltraContouru™ využívá v první (HIFU) fázi zákroku svým charakterem kombinaci fyzikálních jevů spojených s ultrazvukem:

  • Depolymerizace: molekulární rozložení triglyceridů(tuků) a zvýšení jejich fluidity
  • Lipolýza: vypuzení mastných kyselin mimo tukovou buňku přes membránu se zvýšenou propustností
  • Defibrotizace: mechanický účinek na pojivovou tkáň v hlubokých vrstvách kůže.

V druhé fázi dochází pomocí UMD ultrazvukových drenážních masážních vln k zvýšení metabolizmu tukových buněk a podpoře jejich drenáže cestou lymfatického systému. UltraContour je lékařský přístroj plnohodnotně certifikovaný značkou CE 0499 dle Medical Directive 93/42/EEC. Bezpečnost a účinnost je garantována a ověřena.

Jste vhodným kandidátem pro UltraContour?

Žena je nejvhodnější kandidátka pro terapii ve věku 25 až 55 let, s BMI indexem 25 - 35, s tukem soustředěným v oblasti břicha a dolních končetin. Případně i s celulitidou. Muž je ideální kandidát ve věku 30 až 50 let s nadváhou v oblasti břicha. Oba s malou pohybovou aktivitou a energetickým obsahem stravy vyšším než odpovídá výdeji. UltraContour může také podstoupit žena po těhotenství nebo po kojení, která chce rychle získat své původní křivky.

Před zákrokem

Není potřeba dodržovat nějaká zvláštní omezení nebo přípravu. Snad jen dostatečný přísun tekutin. Zákrok UltraContour by neměli podstupovat lidé s metabolickým onemocněním, v průběhu těhotenství a kojení, s kovovými implantáty a nádory v místě zákroku, s hepatitidou, HIV, záněty či kožní výsevy v místě aplikace.

Vlastní zákrok UltraContour

Každý zákrok - jedno sezení se skládá ze dvou fází. V první fázi se využívá technologie HIFU (vysoce intenzivní fokusovaný ultrazvuk), kterým se bod po bodu pokryje daná oblast, např. břicho, stehna…Tato část zákroku trvá přibližně 20 minut. Ve druhé fázi (cca 20 minut) se využívá technologie UMD (ultrazvuková lymfodrenáž), která zajistí efektivní odvod reziduí po HIFU fázi. Ošetřovaná oblast je potírána speciálním gelem, který vytváří příznivé prostředí pro šíření ultrazvukových vln.

Po zákroku Ultracontour

Žádná omezení nejsou. Je vhodné dodržovat zdravý jídelníček a začít s pohybovou aktivitou.

Jak dlouho přetrvává výsledek UltraContouru?

Výsledky jsou v porovnání s alternativními neinvazivními zákroky a masážními technologiemi s vakuovým odsátím trvalejší. Podobně jako u invazivní liposukce dochází k odstranění tukové tkáně. Nejlepší výsledky jsou samozřejmě u klientů, kteří následně změní stravovací návyky a zvýší pohybovou aktivitu.

Aktualizováno: 22.10.2015

Ultrazvuková neinvazivní lipolýza - Novinky

Je UltraContour řešením?

MUDr. Ivana Plecháčová (Bäumeltová)

UltraContour™ firmy MedixSysteme je první patentovaný systém duální ultrazvukové technologie s přidanou technologií...

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní