Autor:

Každý z nás stárne trochu jinak a jiným tempem, obecně ale platí, že viditelnější projevy procesu stárnutí – ať už jde o hlubší vrásky nebo o výraznější kožní převisy – se objevují zhruba kolem 40. roku života. U někoho je to samozřejmě dříve, u jiného později. Tyto projevy jsou způsobené nevratnými změnami v buněčné struktuře kůže. Buňky chřadnou a rozpadají se, vytrácí se z nich kolagen a elastinová vlákna, která dosud pokožku podporovala, povolují. A s nimi se ztrácí i pevnost našich kontur, které se zvolna začínají svažovat k zemi.

Když říkáme, že jsou tyto změny nevratné, máme na mysli to, že náš organismus sám o sobě není schopen tento proces zvrátit. Neznamená to ovšem, že mu nelze pomoci. Technologií, které se v estetické medicíně používají pro hloubkové prohřátí kůže za účelem zvýšení produkce kolagenu v ní, je na trhu mnoho. Mezi ty nejúčinnější patří zejména ty radiofrekvenční (např. Thermagel®) a následně ty ultrazvukové, kterých je momentálně k dostání celá řada. Klinika Mediestetik jako jediné zdravotnické zařízení v České republice ovšem disponuje revolučním ošetřením Ultraformer III, které většinu konkurenčních metod přístrojového omlazení pleti hravě strčí do kapsy.

Co je Ultraformer III?

Jde o certifikovanou a dlouhá léta klinicky testovanou lékařskou metodu SMAS liftingu pokožky obličeje i těla za použití tzv. MMFU (mikro a makro koncentrovaný ultrazvuk),což je druhá generace HIFU (vysoce intenzivního a koncentrovaného ultrazvukového vlnění). Tato energie při ošetření proniká hluboko do pokožky a selektivně zahřívá nejen kožní a tukové tkáně, ale také svaly. Díky následnému stažení těchto svalů a díky vysoké produkci kolagenu, k němuž ošetření stimuluje kožní buňky, dochází k výraznému liftingovému efektu už po jediném ošetření. Pokožka je pevnější, pružnější a vypadá o poznání mladší a zdravější. Po ošetření navíc není potřeba žádná rekonvalescence ani speciální režim.

ultraformer 3

Kromě ošetření povrchových i hlubokých struktur pokožky zároveň, je díky přístroji Ultraformer III možné zaměřit se také na každou oblast zvlášť (čili ošetřit jen povrchové struktury pleti či jen ty hluboké), a tedy vyřešit skutečně jen ten problém, který pacienta trápí. Tam ovšem unikátnost ošetření nekončí – Ultraformer III je totiž jediné dostupné ošetření na bázi HIFU, pomocí něho je možné ošetřit také jakoukoliv tělesnou oblast. Všechny ostatní metody se specializují pouze na obličej.

Pro koho je ošetření vhodné

Ošetření je nejčastěji indikováno pacientům od 40 let výše bez rozdílu pohlaví, kteří pozorují hluboké vrásky a povadlou pokožku ve tváři nebo kdekoliv na těle. Nejsou s ním spjata takřka žádná rizika ani komplikace a není po něm potřeba žádná rekonvalescence. Kontraindikacemi jsou pouze těhotenství a doba kojení, nemoci srážlivosti krve, nádorová a infekční onemocnění či epilepsie, kardiostimulátor apod.

Pomocí této metody je možné ošetřit takřka jakoukoliv obličejovou partii od čela, přes okolí očí a tváře až po spodní třetinu obličeje včetně podbradku. Kromě obličeje lze ošetřit také krk, dekolt či různé tělesné partie, jako jsou spodní strana paží, břicho, boky, stehna, lýtka apod.

Průběh ošetření

Průběh ošetření není pro pacienta nijak náročný, předchází mu de facto pouze odlíčení ošetřované oblasti. Ošetření probíhá bez anestezie, zcela ambulantně a časově zabere zhruba 60 – 90 minut v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti, tudíž jde o skutečně rychlou a účinnou metodu, kvůli níž si není třeba brát dovolenou ani se nijak jinak omezovat z hlediska denního rozvrhu.

ultraformer 1

Také bezprostředně po ošetření se pacient může vrátit ke svému běžnému režimu, není totiž nijak limitován. Ultraformer III nevyžaduje žádnou rekonvalescenci ani speciální režim, pouze se bezprostředně po jeho podstoupení nedoporučuje sauna, bazén ani opalování. Od druhého dne už však může pacient kamkoliv a podniknout cokoliv.

Ve většině případů je ošetření snášeno dobře a zcela beze stop. Pacienti s velmi citlivou pokožkou ovšem mohou zaznamenat mírné začervenání nebo drobný otok, který zpravidla do několika hodin zmizí. Na pokožku je možno hned druhý den nanést make-up.

ultraformer 2

Efekt ošetření

Efekt tohoto ošetření je do určité míry viditelný okamžitě. Pacient pozoruje viditelné zpevnění pokožky bezprostředně po ošetření, maximální efekt se nicméně rozvíjí další dva až tři měsíce a vydrží až dva roky. Pro výraznější efekt je možné ošetření opakovat či doplnit ošetřením jiným – vždy ovšem po poradě s lékařem.

Publikováno: 23.6.2016

Neinvazivní lifting - Novinky

Jak omladit obličej bez operace?

prim. MUDr. Miroslava Pelechová - Ústav...

Kdy obličej skutečně začíná stárnout? Jak tomu lze zabránit? A vybrat invazivní nebo neinvazivní metody omlazení? Na otázky...

Související recenze a zkušenosti

Lenina 1.3.2018
Spokojený/á

Hezky den, je mi 28 let a trápí me, ze vypadam strhane.Je to od doby kdy jsem si nechala vyplnit propadliny pod očima..nemela jsem kruhy, ale rýhy...ted, kdyz HA vyprchal..se mi pod očima svesila kůže a nikdo mi netipne ... Více 

Spokojený/á

Amaryllis Centrum navštěvuji již několik let. Jelikož se bojím klasických operací, našla jsem tady tu správnou metodu, jak pozvednout ochabující tvář bez skalpelu...protože řezat se nenechám. Metodě ošetření nerozumím, a... Více 

2 Likes  
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní