Neinvazivní odstranění tuku a celulitidy - Ultrashape

Autor:

Máte rády přiléhavé oblečení, ale bohužel Vám kvůli bříšku či faldíkům na bocích leží ve skříni? UltraShape je neinvazivní metoda odbourávání podkožní tukové tkáně, čímž může odstranit celulitidu. V podstatě se nejedná o liposukci, neboť zákrok je neinvazivní a nedochází k odsávání tuku. Tato metoda je zcela bezbolestná, účinná (výsledky jsou dobře měřitelné) a nemá nežádoucí vedlejší účinky.

V čem zákrok spočívá

ultrashape-1

Principem přístroje UltraShape je fokusovaný ultrazvukový paprsek, jenž selektivně rozrušuje membrány tukových buněk v hloubce 1,5 centimetru pod povrchem kůže. Při jednom ošetření je zlikvidována 6milimetrová vrstva podkožního tuku. Tukové buňky jsou po ošetření postupně odbourány imunitním systémem vašeho těla. Přitom nehrozí poškození jiných tkání, jako např. cév, nervů či svalů. Kůže zůstane též neporušena a nenese jakékoliv známky zákroku.

Kdo je vhodným kandidátem pro UltraShape

Vhodným kandidátem UltraShape jsou muži i ženy s vrstvou podkožní tukové tkáně větší než 1,5 cm. I klientům s celulitidou nabízí Ultrashape trvalé zlepšení.

ultrashape-2 Kontraindikacemi zákroku jsou těhotenství, onemocnění jater, těžké metabolické choroby, poruchy metabolismu krevních lipidů, poruchy krevní srážlivosti, onemocnění pojivových tkání a srdeční pacemaker. Nejčastěji ošetřovanými oblastmi jsou boky, břicho a stehna (vnitřní i vnější) – tedy problémové partie, kde se pomocí ostatních metod nejhůře hubne. Ale pozor, UltraShape není ekvivalentem chirurgické liposukce a není tedy vhodný pro obézní osoby. Pomocí UltraShapu není možné zredukovat váhu, ale lze docílit změny a doladění siluety postavy.

Před ošetřením

Před ošetřením přístrojem UltraShape musí klient absolvovat vstupní konzultaci. Lékař při ní zhodnotí, zda je k ošetření vhodný, jak velikou oblast je možno ošetřit a určí i cenu za zákrok.

Ošetření UltraShape

ultrashape-3
Ošetření

Nejprve si lékař zakreslí přímo na kůži ošetřovanou oblast. Okolí potom olepí rouškami. Po zadání potřebných údajů do počítače může začít samotný zákrok. Pomocí důmyslné navigace přístroje jsou sondou vysílány jednotlivé ultrazvukové vlny (pulsy), a to bod po bodu, dokud postupně nedojde k ošetření celé oblasti. Tato navigační technologie zaručuje rovnoměrné ošetření, nehrozí vznik nežádoucích nerovností. Ošetření je příjemné a bezbolestné, dokonce si při tom můžete číst či vyřizovat služební telefonáty. Ošetření  přístrojem UltraShape trvá obvykle 1 – 2 hodiny, délka závisí na velikosti ošetřované plochy.

Běžné je jednorázové ošetření, ale pokud chcete zhubnout více než 6milimetrovou vrstvu podkožního tuku, je ošetření možné opakovat, a to po minimálně měsíčním intervalu. A výsledek? Po jednom sezení se zmenší obvod ošetřované oblasti o 1,5 – 2 centimetry.

Po ošetření

Ihned po zákroku následuje velmi příjemná manuální lymfodrenáž, která podpoří vstřebání uvolněných tuků do lymfatického systému. K dosažení optimálního efektu je doporučeno dodržovat 4 dny po ošetření dietu s nízkým přísunem tuků, cukrů a zvýšeně sportovat. Konečný výsledek je možno posoudit po 3 - 4 týdnech.

Délka trvání účinku zákroku UltraShape

Jelikož počet tukových buněk je stálý, po jejich odstranění se již nové nevytvoří. Zákrok je tedy trvalého charakteru.

Aktualizováno: 22.10.2015

Ultrazvuková neinvazivní lipolýza - Novinky

Je UltraContour řešením?

MUDr. Ivana Plecháčová (Bäumeltová)

UltraContour™ firmy MedixSysteme je první patentovaný systém duální ultrazvukové technologie s přidanou technologií...

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní