Stojí přibližně stejně jako samotná augmentace prsů, jedná se o poměrně rychlý zákrok. Po operaci má pacientka menší bolesti, než po prvním zavedení implantátů, protože dutina pro implantát je již vytvořená.

Plastika prsou, kdy se implantát vkládá buď pod žlázu anebo pod sval. O tom kam bude implantát umístěn rozhoduje mnoho faktorů jako např. velikost implantátu, typ kůže, výška podkožní tkáně a mléčné žlázy apod. Na základě vyhodnocení těchto parametrů a po domluvě s pacientkou se operatér rozhodne, kam je vhodnější implantát uložit. Někdy je možné uložit implantát pod sval i pod žlázu. Plastický chirurg pak ženě vysvětlí výhody, nevýhody i rizika jednotlivých umístění a žena se může následně sama rozhodnout, kterou variantu upřednostní. Bolestivost je o něco vyšší u zavedení implantátu pod sval, doba rekonvalescence je přibližně stejná. První měsíce po operaci může žena cítit určitý diskomfort při větší fyzické zátěži prsních svalů, např. při sportu.

Popis zákroku vznikl s připěním MUDr. Karla Urbana.

Aktualizováno: 22.5.2018

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Výměna implantátu - Novinky

Související recenze a zkušenosti

simi74 30.8.2017
Spokojený/á

Svou první augmentaci jsem podstoupila před 16 lety. Vedlo mě k tomu velice nízké sebevědomí, chlapecký hrudník a neustálý posměch opačného pohlaví. Podotýkám, že jsem nikdy žádný posměch či výtku od manžela neslyšela. M... Více 

6 Likes   1 Komentář  

Výměna implantátu - Ceny

MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem, Jihlava
Ceny od 43 000 Kč
obvykle do 48 000 Kč
MEDICOM Clinic
Ceny od 67 000 Kč
obvykle do 85 500 Kč
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
Ceny od 58 000 Kč
MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.
Ceny od 58 000 Kč
MUDr. Hana Zimovčáková
Ceny od 20 000 Kč
obvykle do 25 000 Kč
RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní