Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Mollusca- seškrab nebo laser?

Anonymní
anon6146744
14. 1. 2012 · Poslední odpověď: 22. 3. 2012

Dnes mi kožní lékařka diagnostikovala u obou mých dětí (3 a 5 let) molluscu. Jedna má asi 30 pupínků na podbřišku a druhá asi 10 pupínků v podkolenní jamce. Objednala mne na seškrábnutí, které znecitlivíme krémem Emla. Teď na internetu jsem si dohledávala další informace a je objevila jsem možnost odstranění laserem. Mám s laserem velmi dobré zkušenosti při odstraňování běžných bradavic a tak se chci zeptat, která léčba je pro odstranění molluscy účinnější - seškrábnutí nebo laser? Nechci děti zbytečně trápit opakovanou léčbou... Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Esthé Laser Clinic
Praha . 22. 3. 2012
Dobrý den,
jedná se o virové onemocnění, proto je důležité, aby si pokud možno děti bradavičky neškrábaly, hrozí riziko většího rozsevu.
OPbě ošetření mají stejný terapeutický efekt, jsou vhodná. P jednorázovém odtsranění většinou bradavičky zmizí.
Hezký den,
MUDr. kubátová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Anna Kinkorová
Žádné recenze
Praha . 15. 1. 2012
K odstranění molusek jsou obě metody dobré,stejně účinné,seškrábnutí je patrně rychlejší a je zdarma,všechny zákroky laserem zaplatíte.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Marková
MUDr. Jaroslava Marková
Žádné recenze
14. 1. 2012
Dobrý den,
moje zkušenost je taková, že mollusky se rády po seškrabu objevují znova. Po laseru to bude nejspíš totéž. Proto doporučuji podávat homeopatika DULCAMARA 9CH 3x denně 5 kuliček a THUYA OCCIDENTALIC 15CH 3 kuličky večer. Oba léky jsou volně prodejné v lékárně za pár korun, dle mých zkušeností zabrání šíření a recidivám. Dávejte je minimálně měsíc, lépe dva. Pokud stávající molusky neodpadnou, je možné je propíchnout v noci ve spánku a potřít desinfekcí, pak odpadnou zhruba za 14 dnů. Nebo zkusit ten laser, pokud zajistíte dětem bezbolestný průběh ošetření. Seškrab bez anestezie nedoporučuji, je to zbytečně traumatizující.Hodně zdaru při boji s molluskami. MUDr.J. Marková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Fotorejuvenace IPL
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 1. 2013
Fotorejuvenace IPL
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2010
Labioplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 4. 2007
Operace očních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 10. 2007
Laserová léčba akné
Žádné odpovědi
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2007
Odstranění kožních výrůstků
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 8. 2017
Laserová epilace
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 1. 2008
Laserová epilace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 1. 2012
Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 6. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi