Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění jizev laserem

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 12 příběhů
Průměrná cena
4.723 Kč
Průměrná cena
Podle 98 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je odstranění jizev laserem?

Laserové ošetření se využívá k hojení jizev a jejich minimalizaci, zesvětlení tmavých skvrn či odstranění vrásek. Laser je také účinný na strie či pupínky. Každé poranění kůže se hojí jizvou. Její vzhled závisí především na typu a rozsahu poranění, ale také na osobních dispozicích k tvorbě jizev. Odstranění jizvy se provádí jednak z estetických důvodů, ale i z důvodu diskomfortu způsobeného umístěním jizvy.

Mladší jizvu lze efektivněji odstranit

odstranění jizev laserem

Laserové odstranění jizev 

Většina laserových ošetření vytváří kontrolované poranění kůže, což způsobuje, že tělo začne produkovat nový kolagen, což pomáhá zvrátit problémy s pigmentací jizvy a pomáhá jizvu odstranit. Existuje celá řada různých druhů laserových ošetření a ne všechny jsou vhodné pro každý typ pleti nebo její stav. Obecně platí, že čím mladší je jizva, tím bude její odstranění efektivnější. Mladší jizvy bývají červenější. Pokud se tedy chcete své jizvy zbavit, je vhodné podstoupit její odstranění rychle.

Očekávejte realistické výsledky. Nelze předpokládat, že i u staré jizvy dosáhnete jejího naprostého vymizení, vždy ale dojde k výraznému zploštění jizvy, zesvětlání a změknutí.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na odstranění jizev laserem?

kandidátem pro odstranění jizev laserem

Jsem vhodný kandidát na odstranění jizev laserem?

Důležitým faktorem, který určuje výsledný efekt jizvy, je neopálená pokožka. Ne každý má ideální typ pleti pro laserové ošetření pleti. V minulosti platilo pravidlo pro laserové ošetření, že čím světlejší barva pleti, tím méně nežádoucích účinků a lepší výsledky. Technologický pokrok v ošetření pokožky laserem tento problém vyřešil, ale ti, kteří mají tmavší pleť, by měli být stále opatrní.

Keloidní jizvy, stejně tak hypertrofické, se budou vždy hůře odstraňovat na tmavší pleti.

Bibliografie

ASDS, Laser Resurfacing. [online]. Dostupné na: https://www.asds.net/skin-expe... [Datum: 21. října 2020].

Healthline, Laser Treatment for Scars: What You Should Know [online]. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/laser-treatment-for-scars#preparation [Datum: 15. února 2023].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře