Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Operace očních víček

Stojí to za to
96 %
Stojí to za to
Na základě 409 příběhů
Průměrná cena
15.197 Kč
Průměrná cena
Podle 236 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Dočasné výsledky

Co je to operace očních víček?

Jedná se o kosmetickou úpravu horního nebo dolního očního víčka. Plastická operace víček (blefaroplastika) se provádí při poklesu víček nebo tvorbě tukových váčků pod očima. Nejčastěji jde o výkon v lokální anestezii a mohou být operována zároveň horní i spodní víčka. Odstraní se přebytečná kůže, tukové výhřezy a někdy také část svalu. Po operaci jsou časté krevní podlitiny a otoky, které vymizí za 10-14 dnů. Výsledek operace je patrný asi za 6 měsíců.

Zbavte se unaveného vzhledu

blefaroplastika

Chcete podstoupit blefaroplastiku?

Jedná se o kosmetickou úpravu horního nebo dolního očního víčka. Blefaroplastika (jinak a méně správně Blepharoplastika) nejčastěji řeší ptózu (pokles víčka), tukové výhřezy nebo kombinaci předchozích dvou vad. Chirurg při ní odstraní kožní nadbytek a takzvané tukové váčky (prolapsy), a pokud je to nutné, odstraní i některé části zvetšeného okrouhlého svalu očního. Operací očních víček se tak především upraví příčiny staršího a unavenějšího vzhledu. Pacient může podstoupit operaci horního i dolního víčka zároveň. Pokud jsou problémem spodních víček pouze tukové váčky a není nutné odstraňovat nadbytek kůže, lze operaci řešit z vnitřní strany víčka přes spojivku tzv. transkonjunktiválně.

Pokud u vás dochází k poklesu víček nebo se tvoří tzv. pytle pod očima, doporučují lékaři plastiku očních víček provést co nejdříve. Výsledky jsou pak výrazně lepší a s trvalejším efektem. Nejčastěji se operace víček provádí u klientů starších 35 let, ale v některých případech, hlavně na podkladě vrozené dispozice, i dříve. U mladších věkových skupin se operace dolních víček častěji provádí operací vnitřkem víčka (transkonjunktiválně).

Plastická operace očních víček může zlepšit váš vzhled, ale neslibujte si, že vás lidé budou vnímat jinak. I proto si před operací pořádně promyslete, co od zákroku očekáváte. Plastická operace očních víček se může provádět současně s face-liftem nebo brow liftem.

Před operací očních víček

operace očních víček

Důležitá je vstupní konzultace

Úvodní konzultace s operujícím lékařem je velice důležitá. Je nutné si otevřeně promluvit o důvodech operace a konzultovat, zda je pro vás vhodné provést zákrok na všech čtyřech víčkách nebo pouze na horních či dolních. Lékař vám také vysvětlí celý postup operace očních víček včetně způsobu anestézie. Nebojte se na cokoliv zeptat, zvláště pokud máte jakékoliv pochybnosti.

Před operací není vhodné užívat léky jako je Acylpyrin, Aspirin, Alnagon či Mironal, které mohou způsobit zvýšené krvácení během operace i po ní. Předpokladem pro provedení plastiky víček je dobrý zdravotní stav.

V rámci přípravy na operaci víček si zajistěte odvoz z nemocnice domů, a také budete-li potřebovat na několik dnů výpomoc.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře