Na konci května jsem podstoupil robotickou transplantaci vlasů ARTAS. Nejprve jsem si nastudoval vše o této nejmodernější metodě, shlédl spoustu videí a výsledků. Po první schůzce na vlasové klinice jsem se definitivně rozhodl a využil jsem nabídky termínu již za 10 dní. Prostředí na klinice je velmi příjemné, moderní a přístup lidí profesionální a velmi milý. Ihned po návštěvě jsem obdržel email s veškerými informacemi, a také 3D modelem, který mi ukázal jak bude výsledek přibližně vypadat. Cenová nabídka mi vyhovovala vzhledem k použití nejmodernější technologie. Pocity před zákrokem byly zvláštní, střídal se pocit těšení se s nervozitou. Nepříjemné na celém zákroku byla pouze lokální anestezie. Zbytek zákroku probíhal v pohodě. Operační tým byl velmi pozorný, milý, a dokonce mě dopravili domů, což není standartní. Po zákroku jsem neměl žádné nepříjemné pocity, bolest, krvácení, pouze lehce oteklou pravou část hlavy, což po 5 dnech zmizelo. Následujících 14 dní jsem zůstal doma. Ocenil jsem rychlé hojení. Z mého okolí si nikdo nevšiml, že jsem zákrok podstoupil. Velké překvapení bylo již po třech a půl měsících, kdy mi nové vlasy začaly růst. Myslím, že k tomu přispěly tabletky na podporu růstu-Glycovit, který mi na klinice doporučili. Z výsledku jsem již po pěti měsících nadšený. Pokud vám začnou ubývat vlasy a máte z toho nepříjemné pocity, tak robotickou transplantaci Artas mohu jen doporučit.

Ve svých 38 lech jsem podstoupil transplantaci vlasů.Na hlavě se mi udělalo velké kolečko úplně bez vlasů.Dnes jsou tomu 2 roky po a jsem nad míru spokojen.

Chci upozornit na fatální problém, který kliniky provádějící transplantace vlasů většinou zlehčují nebo dokonce zamlčují. Mužská pleš nevzniká jednorázově ze dne na den. Naopak je to velmi dlouhý proces. První fází mužské pleše je zhoršování kvality vlasů nad čelem nebo na temeni. Poslední fází mužské pleše je úzký pás vlasů ve tvaru podkovy od ucha k uchu přes zadní část hlavy nad krkem, jinak je celá hlava holá. Mezi první a poslední fází mužské pleše uplyne zpravidla několik desítek let, během kterých dochází k postupnému zvětšování pleše. Žádnou transplantací se nezastaví další zvětšování mužské pleše! Transplantované vlasy sice vydrží až do konce života, ale ty ostatní ne! Vaše stávající pleš se bude i po transplantaci zvětšovat tak, jak by se zvětšovala, kdybyste transplantaci nepodstoupili! V praxi to vypadá tak, že pár roků po transplantaci s hrůzou zjistíte, že kolem plochy s transplantovanými vlasy (které drží a nepadají) se vám začíná dělat pás holé kůže, který se bude s postupujícími roky dál rozšiřovat směrem dozadu - to je právě to další zvětšování původní pleše. Pokud se s tímto stavem nebudete ochotní smířit, budete muset chodit každých pár roků na další a další doplňovací transplantace, tak, jak se bude ta původní pleš stále zvětšovat! Jenže transplantace vlasů se nedají dělat do nekonečna. Vlasy na transplantaci se berou ze zadní a boční části hlavy, kde mají muži své vlasy ,,naprogramované" na doživotní růst. V této oblasti není vlasů nekonečně mnoho, po určitém počtu transplantací se dostanete do fáze, že odběrová oblast bude ,,vytěžená" a další transplantace nebude možná. Pak už vám nezbude nic jiného, než bezmocně sledovat, jak se vám s přibývajícími roky ten bizarní holý pás kůže ve vlasech stále rozšiřuje. Když vám kliniky ukazují výsledky transplantací vlasů u bývalých klientů, tak je to vždycky focené rok nebo dva po transplantaci. Nikdo už vám neukáže, jak budou ti pánové vypadat za 10 nebo 15 let po transplantaci. Přikládám své současné foto, zachycuje stav 14 roků po mé poslední (čtvrté) transplantaci. Ty vlasy na horní části hlavy jsou transplantované, a můžu potvrdit, že všechny pořád rostou a neubývají. Ale ta divná holá plocha pod těmi transplantovanými vlasy je právě ten problém, na který se snažím upozornit. V době transplantací tam byly ještě původní (netransplantované) vlasy, ale ty v průběhu posledních 14 let postupně vypadaly. Radím každému, ať si transplantaci vlasů pořádně rozmyslí, protože je to nevratný zákrok.

Pokusim se napsat opravdu pro mne smutnou zkušenost s tímto doktorem. Už při prvním kontaktu jsem chtěl tuto kliniku opustit před operací. Ukázal jsem panu doktorovi oblast na hlavě, kterou bych chtěl nejvíce zahustit, připadalo mi, že mne vůbec neposlouchá. Během operace jsem cítil, že mi vlasové kořínky vsazuje úplně jinde, než chci. Proto jsem požádal o zrcadlo, že to ukáži znovu, přesně. Odpovědí bylo, že žádné zrcadlo nemají a že se mám vyfotit na svůj telefon. Musel jsem se tedy vyfotit a znovu jim oblast, kterou chci zahustit, ukázat. Na všech ostatních klinikách dávají po operaci na hlavu bandáž, čelenku, jinou ochranu, aby do míst transplantovaných vlasů nepronikly sluneční paprsky, aby se zabránilo případné infekci, znečištění. Následující den mi měla být asistenty šetrně umyta hlava, ale k ničemu takto slíbenému nedošlo. Poslali mne hned domů, kdy jsem cestoval nijak omytý a nijak chráněný až do Brna, kdy celou dobu pálilo slunce. Pět dnů jsem se cítil extrémně nekomfortně s opuchlou hlavou. Už mám po operaci skoro 5 měsíců a žádný výrazný výsledek nepozoruji. Volal jsem panu doktorovi a na mé stížnosti reagoval s posměchem. Dále mi už telefony nezvedá. Je mi líto, že jsem zvolil tuto kliniku, za nemalé peníze! Mohl jsem navštívit kohokoliv jiného a přístup, průběh a výsledek by byl stoprocentně lepší!

Dobrý den. Hledám kliniku, která by mi udělala transplantaci vlasů tak, aby se mi snížilo trochu čelo a zmizely kouty. Můžu poprosit o předběžný odhad ceny. Moc děkuji

Mám problém s vlasovými kouty a chtěl bych tam mít plnohodnotný vlasový porost, ne jen nějaké chmýří. Mám obavy s výsledků zákroku.

Se zákrokem jsem spokojen, probíhal v příjemném kolektivu s profesionálním přístupem. Výsledkem toho je růst vlasů. Ačkoliv se jednalo o poměrně rozsáhlou transplantaci, vše probíhalo bez problémů. Důkazem mé spokojenosti je i druhá transplantace, na kterou chystám a jejíž cílem je zahuštění již transplantovaných vlasů. S čistým svědomím mohu potenciálním zájemcům doporučit.

Ve svých 45 letech po 5-letém pozvolném vypadávání vlasů jsem se rozhodl objednat ke konzultaci a následné transplantaci. Vzhledem k předchozím ne vždy pozitivním reakcím z okolí jsem se dlouho odhodlával k návštěvě odborníků. Ještě před objednáním jsem si prostudoval různé metody transplantací a z důvodu popisovaných výhod robotické transplantace jsem zvolil konzultaci na klinice Clinical Hair and Health. Již při první návštěvě jsem byl nesmírně rád, že jsem zvolil právě toto pracoviště s velmi milým personálem s lidským a naprosto profesionálním přístupem, což mohu jako lékař dobře posoudit. Samotná transplantace probíhala v příjemné atmosféře s ohledem na maximální pohodlí a potřeby klienta. Hojení probíhalo přesně podle plánu. Po návratu do zaměstnání po 14 dnech mé neinformované okolí nic nepoznalo. Po 4 měsících od zákroku mi začaly růst nové vlasy, což mě nesmírně potěšilo. Rovněž se podařilo díky přípravkům doporučeným personálem zažehnat nepříjemné příznaky dermatitidy, která mě trápila před návštěvou kliniky. Zpětně musím zhodnotit, že veškeré podané informace, které jsem získal z internetových stránek kliniky, ale i z osobního kontaktu, 100% odpovídaly skutečnosti. Tuto kliniku mohu všem, kteří řeší problémy s vypadáváním vlasů, jednoznačně doporučit.

Zákrok na klinice proběhl vemi dobrě. Čekal mně příjemný a skvělý přístup personálu, na všechny otázky jsem dostal odpovědi. Děkuji klinice a personálu za transplantace vlasú. Teším se na výsledek. Jiří

Transplantace vlasů v klinice probehl velmi dobre, skvely personál a profesionalni přístup pána doktora, rychle to uteklo a temer jsem nic necítil. Můžu kliniku doporučit a tesim se na vysledek a za vse dekuji! Marek

Dobrý Den, podle mého názoru abych shrnul transplantace vlasů a prístup doktorů 100% spokojenost. Profesionálni přístup, k zákroku nebyl absolutne bolestivý akorát na začátku nebolestivý ale pouze nepřijemný pocit takže musím pochválit. Patrik