Autor:

Biostimulační laser využívá hojivé teplo k ošetření jizev, zánětlivých procesů na kůži, ke komplexní léčbě akné nebo k regeneraci a okysličení pokožky. Díky protizánětlivému účinku biostimulačního laseru je urychleno hojení pupínků a opakované působení zvyšuje obranyschopnost kůže. V neposlední řadě má příznivý efekt při redukci jizev po akné.... Více 

Léčba biostimulačním laserem - Novinky

Omnilux New U

Asklepion

Unikátní způsob omlazení a léčby kombinací infračerveného a červeného světla v pohodlí vašeho domova.

Související recenze a zkušenosti

Léčba biostimulačním laserem - Ceny

Ceny od 550 Kč
Klinika Laser Esthetic
Ceny od 200 Kč
obvykle do 200 Kč
MUDr. Radan Vidura Ph.D.
Ceny od 100 Kč
Arte Clinic
Esthé Laser Clinic
Praha, Karlovy Vary
Ceny od 500 Kč
Esthé Laser Clinic
Ceny od 580 Kč
obvykle do 3 000 Kč
Klinika estetické medicíny Petra Clinic

Autor:

Biostimulační laser využívá hojivé teplo k ošetření jizev, zánětlivých procesů na kůži, ke komplexní léčbě akné nebo k regeneraci a okysličení pokožky. Díky protizánětlivému účinku biostimulačního laseru je urychleno hojení pupínků a opakované působení zvyšuje obranyschopnost kůže. V neposlední řadě má příznivý efekt při redukci jizev po akné. Aplikace je neinvazivní, nebolestivá a po zákroku nejsou nutná žádná omezení.

Jak to funguje?

V důsledku průniku světla se ve tkáni lokálně zvyšuje teplota, a začnou probíhat fotochemické změny, které vedou k analgetickému, protizánětlivému a biostimulačnímu efektu. Tím se rozumí jednak spuštění a podnícení již probíhajících řídících procesů na úrovni samotných buněk ve tkáni a zpomalení chorobných a degenerativních procesů v těchto buňkách. Laserový paprsek působí na molekulární strukturu buněčných membrán a mitochondriálního aparátu, čímž se urychlují metabolické pochody bez hromadění odpadních látek a utlumí se tvorba látek, provázejících chorobné stavy.

Biostimulační laser patří do skupiny LLLT ( Low Level Laser Therapy) laserů – tj. nízkovýkonových laserů, III.B třídy. Tento terapeutický laser má velmi široké využití téměř ve všech oborech. Používá se k neinvazivním aplikacím všude tam, kde je třeba urychlit hojení, odstranit zánětlivé procesy či omladit pleť.


Praxe v estetické medicíně

Biostimulační laser je jeden z nejpoužívanějších terapeutických laserů.  Pomocí přesně zacíleného světelného paprsku-laseru působí na specifické buňky uvnitř těla a mobilizuje je k zvýšené činnosti.  Časté je jeho využití také v oblasti léčby nadměrného vypadávání vlasů a stimulace růstu vlasů. Má dobré výsledky u léčby zánětlivých procesů v kloubech a využívá se k podpoře hojení například po chirurgických zákrocích.

Tato laserová terapie je naprosto bezpečná a bezbolestná. Další její výhodou je schopnost laseru ošetřit i větší plochu pokožky – např. celý obličej a krk. Biostimulační laser má výborné výsledky i v kombinaci s použitím laserové gelové hydratační masky. Vhodná je série jednotlivých ošetření dle doporučení  lékaře- dermatologa.

Délka ošetření pomocí biostimulačního laseru se pohybuje okolo 20 minut.

Léčba akné biostimulačním laserem je velmi úspěšná. Pleť ve většině případech reaguje na léčbu laserem rychle a s viditelnými výsledky již po několika aplikacích.

Léčba pomocí biostimulačního laseru je bezbolestná a po zákroku nevyžaduje žádná větší omezení, je možné okamžitě pokračovat v běžných činnostech.

Aktualizováno: 31.3.2014

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní