Biostimulační laser využívá hojivé teplo k ošetření jizev, zánětlivých procesů na kůži, ke komplexní léčbě akné nebo k regeneraci a okysličení pokožky. Díky protizánětlivému účinku biostimulačního laseru je urychleno hojení pupínků a opakované působení zvyšuje obranyschopnost kůže. V neposlední řadě má příznivý efekt při redukci jizev po akné. Aplikace je neinvazivní, nebolestivá a po zákroku nejsou nutná žádná omezení.

Jak to funguje?

V důsledku průniku světla se ve tkáni lokálně zvyšuje teplota, a začnou probíhat fotochemické změny, které vedou k analgetickému, protizánětlivému a biostimulačnímu efektu. Tím se rozumí jednak spuštění a podnícení již probíhajících řídících procesů na úrovni samotných buněk ve tkáni a zpomalení chorobných a degenerativních procesů v těchto buňkách. Laserový paprsek působí na molekulární strukturu buněčných membrán a mitochondriálního aparátu, čímž se urychlují metabolické pochody bez hromadění odpadních látek a utlumí se tvorba látek, provázejících chorobné stavy.

Biostimulační laser patří do skupiny LLLT ( Low Level Laser Therapy) laserů – tj. nízkovýkonových laserů, III.B třídy. Tento terapeutický laser má velmi široké využití téměř ve všech oborech. Používá se k neinvazivním aplikacím všude tam, kde je třeba urychlit hojení, odstranit zánětlivé procesy či omladit pleť.


Praxe v estetické medicíně

Biostimulační laser je jeden z nejpoužívanějších terapeutických laserů.  Pomocí přesně zacíleného světelného paprsku-laseru působí na specifické buňky uvnitř těla a mobilizuje je k zvýšené činnosti.  Časté je jeho využití také v oblasti léčby nadměrného vypadávání vlasů a stimulace růstu vlasů. Má dobré výsledky u léčby zánětlivých procesů v kloubech a využívá se k podpoře hojení například po chirurgických zákrocích.

Tato laserová terapie je naprosto bezpečná a bezbolestná. Další její výhodou je schopnost laseru ošetřit i větší plochu pokožky – např. celý obličej a krk. Biostimulační laser má výborné výsledky i v kombinaci s použitím laserové gelové hydratační masky. Vhodná je série jednotlivých ošetření dle doporučení  lékaře- dermatologa.

Délka ošetření pomocí biostimulačního laseru se pohybuje okolo 20 minut.

Léčba akné biostimulačním laserem je velmi úspěšná. Pleť ve většině případech reaguje na léčbu laserem rychle a s viditelnými výsledky již po několika aplikacích.

Léčba pomocí biostimulačního laseru je bezbolestná a po zákroku nevyžaduje žádná větší omezení, je možné okamžitě pokračovat v běžných činnostech.

Aktualizováno: 31.3.2014

Související recenze a zkušenosti
Léčba jizev biostimulačním laserem - spokojená
Léčba biostimulačním laserem
  Spokojený/á
S léčbou pooperačních jizev tímto způsobem jsem byla spokojená. Byla jsem 3x, nejvýraznější efekt byl znát po prvním sezení. Je tu však otázka finanční vzhlede k velikosti jizev, jinak bych chodila... Více 
Anonymous
Biostimulační laser
Léčba biostimulačním laserem
  Spokojený/á
Po porodu se mi díky hormonálním změnám šíleně zhoršila pleť. Na internetu jsem hledala, studio, salon, POOOMOOC. Vyzkoušela jsem několik kosmetiček na doporučení kamarádek, ale nic moc nepomohlo.... Více 

V jaké fázi se nacházíte?

   

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní