Působí na klinice Esthé Laser Clinic. Specializuje se na oblast korektivní a obecné dermatologie a dermatovenerologie. Je držitelkou certifikátu pro aplikaci kožních implantátů a botulotoxinu.
Aktualizace: 13. 1. 2021

Navigace

 • Úvod
 • Jak ošetření biostimulačním laserem funguje?
 • Kde biostimulační laser pomáhá
 • Indikace a kontraindikace léčby biostimulačním laserem
 • Před ošetřením biostimulačním laserem
 • Délka a průběh ošetření biostimulačním laserem
 • Efekt ošetření biostimulačním laserem
 • Biostimulační laser a léčba akné
 • Režim po ošetření biostimulačním laserem
 • Rizika a komplikace ošetření biostimulačním laserem
 • Alternativy ošetření a kombinace metod
 • Cena ošetření biostimulačním laserem

Úvod

Biostimulační laser využívá hojivé teplo k ošetření jizev, zánětlivých procesů na kůži, ke komplexní léčbě akné nebo k regeneraci a okysličení pokožky. Díky protizánětlivému účinku biostimulačního laseru je urychleno hojení a opakované působení zvyšuje obranyschopnost kůže. V neposlední řadě má příznivý efekt při redukci jizev po akné. Aplikace je neinvazivní, nebolestivá a po zákroku nejsou nutná žádná omezení.

Jak ošetření biostimulačním laserem funguje?

Jak ošetření biostimulačním laserem funguje?

Jak ošetření biostimulačním laserem funguje?

V důsledku průniku světla se ve tkáni lokálně zvyšuje teplota, a začnou probíhat fotochemické změny, které vedou k analgetickému, protizánětlivému a biostimulačnímu efektu. Tím se rozumí jednak spuštění a podnícení již probíhajících řídících procesů na úrovni samotných buněk ve tkáni a zpomalení chorobných a degenerativních procesů v těchto buňkách.

Laserový paprsek působí na molekulární strukturu buněčných membrán a mitochondriálního aparátu, čímž se urychlují metabolické pochody bez hromadění odpadních látek a utlumí se tvorba látek, provázejících chorobné stavy.

Biostimulační laser patří do skupiny LLLT (Low Level Laser Therapy) laserů – tj. nízkovýkonových laserů, III.B třídy. Tento terapeutický laser má velmi široké využití téměř ve všech oborech. Používá se k neinvazivním aplikacím všude tam, kde je třeba urychlit hojení, odstranit zánětlivé procesy či omladit pleť.

Biostimulační laser Alopecie

Alopecie je onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Nemoc je neinfekční. Příčiný mohou být různé: stres, dědičnost, nesprávné stravování. (ilustrační foto)

Kde biostimulační laser pomáhá

Biostimulační laser je jedním z nejpoužívanějších terapeutických laserů. Pomocí přesně zacíleného světelného paprsku laser působí na specifické buňky uvnitř těla a mobilizuje je ke zvýšené činnosti.

Časté je jeho využití i v oblasti léčby nadměrného vypadávání vlasů a stimulace růstu vlasů. Má dobré výsledky u léčby zánětlivých procesů v kloubech a v chirurgii (nejen plastické) se využívá především k podpoře hojení pooperačních ran, vč. popálenin, pro rychlejší hojení čerstvých jizev i ke korekci jizev starších, stejně tak i k rychlejšímu vstřebání a opadnutí otoků a modřin po chirurgických výkonech.

V estetické dermatologii se účinku biostimulačního laseru nejvíce využívá k potlačení zánětlivých projevů pleti, především při léčbě akné a oparů, kdy léčba bývá velmi úspěšná.

Využívá se i u dalších kožních onemocnění např.:

 • atopický ekzém
 • psoriáza
 • alopecie

Pleť ve většině případech reaguje na léčbu laserem rychle a s viditelnými výsledky již po několika aplikacích. Ošetření biostimulačním laserem má i pozitivní účinky na stav pleti, vyhlazení drobných vrásek a zlepšení celkové kondice pleti. Jeho použití je tedy vhodné i pro celkové omlazení pokožky.

Terapie biostimulačním laserem je naprosto bezpečná a bezbolestná. Její další velkou výhodou je schopnost laseru ošetřit i větší plochu pokožky – např. celý obličej a krk. Výborné výsledky má ošetření i v kombinaci s použitím laserové gelové hydratační masky.

biostimulačním laserem

Indikace a kontraindikace léčby biostimulačním laserem

Indikace a kontraindikace léčby biostimulačním laserem

Ošetření je možné provést i u dětí, ale podmínkou je dostatečná spolupráce dítěte. Prakticky se provádí spíše po 10 -12 roku věku.

Ošetření biostimulačním laserem není vhodné u pacientů s fotodermatózou, epilepsií nebo maligním onemocněním v anamnéze a při užívání fotosenzibilizujících látek. Neaplikuje se na endokrinní žlázy.

Dále se léčba biostimulačním laserem nedoporučuje v těhotenství. V průběhu kojení je ošetření možné.

Před ošetřením biostimulačním laserem

Zvláštní příprava před ošetřením není nutná. Pokud se ošetření týká obličeje, pleť musí být čistá a odlíčená. Na těle by neměly být kovové ozdoby. Pacient může podstoupit konzultaci a ošetření v jeden den.

Při ošetřční biostimulačním laserem se používají ochranné brýle. (ilustrační foto)

Při ošetřční biostimulačním laserem se používají ochranné brýle. (ilustrační foto)

Délka a průběh ošetření biostimulačním laserem

Ošetření je bezbolestné. V průběhu léčby biostimulačním laserem leží pacient na lůžku a zrak je chráněný speciálními zatmavujícími brýlemi. Doba ošetření je 20 minut. Po ošetření není nutná žádná rekonvalescence.

Pro dobrý efekt je vhodné série jednotlivých ošetření dle doporučení lékaře - dermatologa opakovat. Počet ošetření je podle indikace nejčastěji 4-8, u alopecie i více než 20. Ošetření se doporučuje absolvovat 1-2x týdně.

Efekt ošetření biostimulačním laserem

Efekt ošetření biostimulačním laserem

Efekt ošetření biostimulačním laserem

Biostimulační laser se využívá většinou současně s další léčbou. Jeho biostimulační a protizánětlivý účinek urychluje hojení a zmírňuje průběh onemocnění. Efekt se rozvíjí postupně v průběhu absolvované kúry.

Ošetření biostimulačním laserem volíme pro jeho biostimulační, protizánětlivý a protibolestivý efekt.

Dochází k urychlení:

 • průběhu zánětlivých onemocnění (herpes)
 • hojení tkání (popáleniny, jizvy, rány)

Biostimulační laser a léčba akné

Léčba akné je komplexní. V tomto případě biostimulační laser působí na hojení zánětlivých projevů. Ošetření dosahuje velmi dobrých výsledků.

Fotky před a po léčbě akné laserem. (Foto: Soukromý archiv kliniky)

Fotky před a po léčbě akné laserem. (Foto: Soukromý archiv kliniky)

Režim po ošetření biostimulačním laserem

Po ošetření biostimulačním laserem nejsou potřeba žádná omezení. 

Bezprostředně po ošetření může pacient ihned pokračovat ve svých běžných činnostech.

Rizika a komplikace ošetření biostimulačním laserem

S ošetřením biostimulačním laserem nejsou spojené žádné komplikace. Léčba nepřináší žádná rizika.

Alternativy ošetření a kombinace metod

Nejčastěji se požívá v kombinaci s další léčbou.

Cena ošetření biostimulačním laserem

Cena ošetření biostimulačním laserem se pohybuje v rozmezí 350-950 Kč na různých pracovištích. V Esthé Laser je cena ošetření 500 Kč.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."