anon6173780

Ze zdravotních důvodů (bolest hlavy, brnění prstů na rukou,...) jsem se po konzultaci s obvodní lékařkou rozhodla pro zmenšení prsou. Na doporučení kamarádky jsem se obrátila na plastickou chirurgii ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. V únoru 2018 mi pan Mudr. Chorvát nabídl možnost tuto operaci uhradit ze zdravotního pojištění. K tomu jsem potřebovala doložit doporučení od odborných lékařů (neurolog, gynekolog, EMG, mamograf, SONO prsou, výpis z rehabilitace). Potom jsem čekala 30 dní na vyjádření zdravotní pojišťovny, která mi ji neschválila z důvodu nadváhy - BMI nad 30. Po redukci váhy jsem se odvolala a operace mi byla zdravotní pojišťovnou schválena. Operaci jsem podstoupila 31.10.2018 u Mudr. Chorváta, který mi z původní velikosti H vymodeloval úžasné C. Operace trvala zhruba 75 min., poté jsem jednu noc strávila na JIPU a další 3 na standardním pokoji. Hojení probíhalo výborně i bolest jsem čekala větší, ale asi po 5-ti týdnech se mi vytvořila píštěl. Pan doktor mi ambulantně provedl malý řez v oblasti prsní rýhy a vložil drenáž. Následujích 10 dní jsem docházela obden na proplach a výměnu drenáže. Díky profesionálnímu a lidskému přístupu celého oddělení se i tato nepříjemná komplikace dala snadněji zvládnout. Dnes po půl roce od operace žiji aktivním životem bez omezení (chodím běhat, plavat) a užívám si života bez zdravotních potíží. Strašně moc bych chtěla tímto poděkovat celému oddělení plastiky a zvláště panu Mudr. Martinu Chorvátovi, který je nejen výborný lékař, ale i člověk.

dana6176311

Zákrok jsem prodělala v březnu na Gia clinic v Prostějově. Tímto bych chtěla poděkovat paní Mudr. Šilhánkové a jejímu skvělému týmu za skvělou péči při zákroku i po něm. Operace ze mě udělala nového člověka a jsem velmi ráda že jsem do toho šla. Ještě jednou velký dík patří celému týmu Gia clinic a paní doktorce Šilhánkové. Můžu vřele doporučit.

bera

Zmenšení prsou na pojišťovnu. Z výsledkem jsem spokojená i pres veškeré komplikace z mým hojenim vše nakonec dopadlo dobře. Konečně se mi krásně dýchá a úleva obrovská.

stanka

Dobrý den, v březnu 2016 jsem podstoupila v Brně na Berkove zmenšení a modelaci prsou. Z kazdeho prsu bylo odebráno 0,85 kg. Je třeba dopor. z neurologie, ortopedie. Doporučuji tuto kliniku a pochvalu Dr.Kubkovi a Dr.Novákovi za skvělý přístup a péči. Doporučuji! Cítím se o 10 let mladši a v lété v plavkách jsem se cítila snad poprvé v životě skvěle .

petula19

S pani doktorkou Lucii Hasenohrlovou jsem nadmiru spokojena-je to naprosty profesional, ktery ma velky zajem o sve pacientky(po operaci me nekolikrat denne navstivila s dotazem, jak se citim, coz bylo na oddeleni vyjimecne) . Je velmi ochotna, vse mi vysvetlila a zodpovedela me pripadne dotazy. Vysledek se zda velmi uzasny, ackoliv je to jeste ve fazi hojeni. Obdivuji a dekuji za ohromnou peclivost, soumernost, hezke vytvarovani, odlehceni pateri a predevsim prirozenost. Co me prekvapilo-ze to nebylo vubec bolestive. Pani doktorce Hasenohrlove a celemu operacnimu tymu pod vedenim pana primare Fibira velmi dekuji za uzasne profesionalni a krasnou praci, za kterou jsem velmi vdecna. Vsem, kteri o takovem zakroku uvazuji, treba i ze zdravotnich duvodu, jak tomu bylo v mem pripade-bych rada doporucila FNHK, kde jsem byla maximalne spokojena a obvzlaste vuci pani doktorce Hasenohrlove a panu primari nemohu najit sebemensi vyhrady. DOPORUCUJI VSEM!!!

terka824320

MUDr. Pajer je mimořádný člověk a mimořádný operatér. Neměla jsem se tolik let bát a mohla jsem mít krásná prsa dávno. Tak pěkná nebyla ani když jsem byla mladá holka. Vřele doporučuji! Přidávám fotky před a 20 dní po operaci. Nyní jsou ještě hezčí. :)

Pro zákrok jsme se rozhodla především ze zdravotních důvodů - bolesti páteře. Dalším důvodem byl velký problém vybrat si dobře padnoucí oblečení. Operace mi přinesla velkou úlevu, cítím se skvěle. Doporučuji všem ženám, které se se svým poprsím necítí dobře.

peam841237

Ke zmenšení prsů jsem se rozhodla při cestě domů po právě podstoupené abdominoplastice a za rok už jsem byla zpět. V rozhodnutí mi pomohla velká spokojenost u předešlé operace a to jak s personálem tak hlavně s panem doktorem Skálou,který je jak já říkám člověk na svém místě. Nejenom že poradí,ale svým přístupem vás úplně zbaví strachu.Operace proběhla v naprostém pořádku , po probuzení lehká bolest , ale žádná hrůza , čekala jsem to mnohem horší.2 noci strávené na klinice vás ušetří prvotních potíží, které by mohly přijít v domácím prostředí. Po týdnu klidového režimu, už jsem chodila do práce. Dneska jsem 3 měsíce po operaci a nemůžu si to vynachválit , už normálně sportuji a cvičím. Ob care a pana doktora Skálu mohu jedině doporučit. Pokud budu nějakou operaci nebo zákrok ještě potřebovat , obrátím se určitě zase na ně.

martina98

Pan doktor je strašně šikovný, protože udělat z prsou velikosti 80 M pevná "céčka" je zázrak. Už pátý den po operaci cítím, že se mi ulevilo od zad i psychicky, a když jsem svá prsa viděla, esteticky jsou na jedničku. :))) Budu se ještě nějakou dobu hojit, ale už teď vím, že to bylo super rozhodnutí. Doktor Bayer je citlivý, milý, na vše odpoví a je s ním i sranda. Děkuji!

Pane doktore, moc děkuji, za to, že jsem mě pomocí operace zbavil všech zdravotních potíží, které mi velká prsa způsobovala. Je to naprostý profesionál. Foto před a 4 měsíce po operaci

Operaci prsou jsem podstoupila v červnu 2021 u Premier Clinic v Praze u pana MUDr. Martina Chorváta. Vše dopadlo na výbornou, personál milý, krásné prostředí a především perfektní práce pana doktora. Implantáty jsem si vybrala značky Motiva, 320 ml, profil demi. Moje přání byla přirozená prsa, což Motiva, díky své měkkosti a velkému výběru velikostí a profilů, naprosto splňuje. Největší díky patří Kátě H. z Motivy. Jelikož jsem se operace bála a byla jsem hodně nerozhodná, tak semnou absolvovala 3 schůzky! (+ 1 konzultace s MUDr. Chorvátem) Prozkoušely jsem různé velikosti, profily, zodpověděla všechny otázky, a řekla vše potřebné, co se týká jak operace, implantátů, tak komplikací co mohou nastat. Udělala mi i 3D scan, kde krásně vidíte, jak Vaše nová prsa budou přibližně vypadat. Takže jsem na operaci šla se 100% jistotou. Za co jí patří neskutečné díky! Po operaci jsem necítila žádné velké bolesti, o kterých jsem četla u ostatních žen, které augumentaci podstoupily. Pro mě byla dobře snesitelná, jelikož Vám na klinice dávají pravidelné kapačky s léky proti bolesti. První 3-4 dny po operaci byly nepříjemné, ale neřekla bych bolestivé. Nyní mám 2 měsíce od operace a jsem opravdu moc spokojená. Za celou dobu rekonvalescence byla Káťa H. nápomocná po telefonu (i emergency v 10 hodin večer! :D). Se vším poradila, případně psala i lékaři pro další rady a postup. Nemáte se čeho bát a krásným prsoum zdar!

mil707422

Operaci jsem podstoupila 16.4.2018. Asi jako všechny ženy jsem měla strach z toho , jak to dopadne, jak to bude bolet a spoustu dalších myšlenek. Ničeho jsem se ale bát nemusela. Bolest byla snesitelná, tvar mých prsou je moc hezký a hlavně jsou tam, kde mají být :-), lépe se mi dýchá, záda méně bolí, obléknu oblečení, které mi bylo dříve těsné, prostě samá pozitiva. Nyní jsem šest neděl po operaci, prsa jsou bez potíží, vše už můžu dělat bez omezení, jen jsou ještě vidět jizvy, ale to je proces který potřebuje čas a i ty časem vyblednou a vše bude OK . Samozřejmě musím poděkovat panu doktoru Chorvátovi , který je velmi příjemný s lidským přístupem a vše mi vždy řádně vysvětlil. Jsem s jeho prací velmi spokojená - tak že ještě jednou touto cestou moc děkuji jak jemu , tak i sestřičkám z oddělení a ambulance.

veru6161579

Rozhodnout se jít na zákrok zmenšení prsou, bylo zatím největší a nejlepší rozhodnutí, které jsem zatím v životě udělala. Před operací jsem měla sebevědomí na nule, sport který naprosto miluju byl pro mě čím dál těžší, protože poposkočit nebylo příjemné a jen dobíhat tramvaj taky nebylo nic lehkého. :D Ve Vinohradské nemocnici jsem náhodou narazila na doktora Rasheda a jsem za to velice ráda. Jeho přístup je profesionální, se vším vám poradí a stará se o Vás jak před operací tak i po ní. Vysvětlí a zodpoví všechny Vaše dotazy. Jestli váháte na tu operaci jít, tak jak jsem dlouho váhala já, tak neváhejte. Moc Vám to ulehčí život a budete sebevědomější a o hodně šťastnější. Je mi 20 a měla jsem docela problém být sebevědomá, protože jsem nenáviděla nosit ty ošklivé podprsenky a celkově svá prsa, takže moc dobře vím o čem mluvím. Takže jestli jste rozhodnutá, určitě jděte za panem doktorem Rashedem, protože je to nejlepší volba!

madeira

V listopadu 2017 jsem podstoupila ze zdravotních důvodů zmenšení prsou (redukčně-modelační mammaplastika, hrazeno pojišťovnou) ve FN Vinohrady u MUDr. Martina Chorváta. Operace proběhla naprosto bez komplikací, pooperační stav bez bolestí. Perfektní a profesionální výkon pana doktora doplnily svou péčí ochotné a usměvavé sestřičky. S výsledkem jsem velice spokojena, děkuji!