Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Facelift

Stojí to za to
96 %
Stojí to za to
Na základě 171 příběhů
Průměrná cena
38.722 Kč
Průměrná cena
Podle 160 odborníků
  • Celková anestezie
  • 1 den
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • Více než 10 dní klidového režimu
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Trvalé výsledky

Co je to facelift?

Face lift je operace obličeje, kdy se odstraněním přebytečné kůže, podkožního tuku a zpevněním vazivového aparátu vypne kůže obličeje, někdy i krku – neck-lift. Provádí se nejčastěji v celkové anestezii, trvá asi 1,5 až 3 hodiny, Hospitalizace je jeden den, celkový obvaz hlavy se odstraní 3.–5. den. Rekonvalescence bývá 1–2 týdny, výrazná fyzická zátěž je možná za měsíc.

Odstranění přebytečné povolené kůže

Co je to facelift (rhytidektomie) - operace obličeje

Co je to facelift

Mezi nosem a ústy se tvoří hluboké vrásky, tzv. noseretní rýhy. Zejména kůže v oblasti spodní čelisti a na krku ochabuje a povoluje. Tváře padají, stejně tak čelo, které je plné vrásek, a začíná se objevovat druhá brada. Na krku se objevují záhyby s výrazně povolenou kůží v oblasti podbradku. Tyto projevy je možné velmi efektivně odstranit pomocí operace obličeje a krku (faceliftingu a neck-liftu). Historie faceliftu sahá opravdu daleko a metody zákroku se neustále zdokonalují.

Odstraněním přebytečné povolené kůže, eventuálně tukových nadbytků a zpevněním podkožního svalově vazivového aparátu se dosáhne vypnutí kůže obličeje a krku. Což ve svém výsledku vede k odstranění vrásek a výše uvedených stop stárnutí. Facelifting se provádí většinou samostatně, ale může být kombinován s dalšími úpravami v této oblasti jako je operace očních víček.

Pokud uvažujete o faceliftingu, tyto řádky vám poskytnou základní informace o tom, pro koho je vhodný, jak je prováděn a jaké výsledky můžete očekávat (např. odstranění vrásek). Konkrétní postup a metoda faceliftu se může více či méně lišit od poskytnutých informací, vzhledem k individuálnímu přístupu operatéra ke konkrétnímu pacientovi.

Dobrý výsledek faceliftingu je vždy podmíněn porozuměním a dobrou spoluprací mezi pacientem a chirurgem a proto neváhejte požádat svého lékaře o vysvětlení všeho, čemu nerozumíte.

Průběh operace obličeje: Volba anestezie

Fotky před a po faceliftu obličeje. (foto: soukromý archiv lékaře)

Fotky před a po faceliftu obličeje. (foto: soukromý archiv lékaře)

Facelifting je možné provádět v narkóze (celková anestezie) nebo v tzv. analgosedaci, což, jak název napovídá, je kombinace užití analgetik (látek tlumících bolest) a sedativ. Analgosedace je pro většinu chirurgů výhodnější, ale vždy při rozhodování o tomto typu anestezie záleží na dobré spolupráci s pacientem a není tak vždy možné ji využít. 

V každém případě je před operací nutné minimálně 6 hodin nejíst, nepít, nekouřit. Pacient musí počítat s minimálně jednodenní hospitalizací.

Bibliografie

Facelift. (n.d.). Isaps.org. Retrieved May 2, 2024, from https://www.isaps.org/es/discover/patients-home/info-on-aesthetic-procedures/face-head-procedures/facelift/

Facelift. (2022, October 25). Mayoclinic.org. https://www.mayoclinic.org/es/tests-procedures/face-lift/about/pac-20394059

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře