Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Plazmaterapie

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 35 příběhů
Průměrná cena
7.461 Kč
Průměrná cena
Podle 149 odborníků
 • Lokální anestezie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • Nevyžaduje klidový režim
 • Efekt viditelný po 1 měsíci
 • Dočasné výsledky

Co je to plazmaterapie?

Jedná se o léčbu vlastní krevní plazmou. Toto ošetření dokáže doslova nastartovat regenerační pochody v pokožce, dochází tak k vyhlazení vrásek, zlepšuje se struktura pleti, jizvičky po akné jsou méně nápadné. Plazmaterapie se využívá k celkovému omlazení nejen obličeje.

Plazmaterapie nastartuje regenerační pochody

Plazmaterapie

Plazmaterapie dokáže nastartovat regenerační pochody

Podstatou plazmaterapie je zpracování vlastní krve pacienta pomocí fyzikálně chemických postupů tak, aby došlo k získání plazmy s velmi vysokou koncentrací krevních destiček. Právě velké množství těchto bioaktivních krevních elementů je pro léčebný účinek zásadní. Krevní destičky totiž obsahují růstové faktory a další tělu vlastní bioaktivní působky, které dokáží nastartovat regenerační pochody ve tkáních. Tohoto úžasného léčebného potenciálu se úspěšně využívá v různých oborech medicíny – například v ortopedii či chirurgii – pro regeneraci kloubů, svalů a kostí, v dermatologii k hojení chronických ran či k léčbě ztráty vlasů, v korektivní dermatologii k omlazení pleti, k ošetření jizev po akné nebo ošetření strií. Plazmaterapie (plazmalifting) léčebně používá vlastní krevní plazmu, a proto je velmi bezpečná, bez rizika alergických reakcí a bez rizika přenosu infekčních onemocnění. Nemá věkové omezení, i když u pacientů starších 60 let někdy může být její účinnost nižší.

Plazmaterapie využívá růstových faktorů a dalších bioaktivních působků, které jsou obsaženy v krevních destičkách. Ty se při odstředění krve uvolní do plazmy. Pokud jsou aplikovány do kůže, nastartují v ní regenerační pochody, stimulují tvorbu kolagenu, elastinu, nových cévek. Výsledkem je vypnutí, projasnění a zlepšení struktury kůže, rychlejší zrání a ústup jizviček, změlčení hlubokých až vyhlazení jemných vrásek. Proto se metoda využívá k:

 • omlazení obličeje, ale i dekoltu, hřbetů rukou,
 • ošetření jizviček po akné, po úrazu, ošetření strií,
 • ošetření tmavých kruhů pod očima,
 • léčbě problémů s vlasy (jejich nadměrné padání),
 • regeneraci kůže poškozené sluncem, chemickým peelingem nebo po laserových zákrocích.

Tato unikátní lékařská metoda je používána v klinické praxi od roku 1999.

Příprava plazmy

Příprava plazmy

Jak probíhá příprava plazmy

Krev se nabere do speciální zkumavky jako při běžných odběrech pro laboratorní vyšetření, a to z žíly v oblasti loketní jamky nebo hřbetu ruky. Odebrané množství závisí na velikosti ošetřované plochy, obvykle to bývá 8 až 16 ml. Pro bezproblémový odběr se doporučuje, aby pacient před zákrokem pil hodně tekutin a nejedl příliš tučná jídla. 

Zkumavka se vloží do centrifugy a krev odstředí přesně podle doporučení výrobce, aby během tohoto procesu nedošlo k poškození krevních destiček a byla zajištěna co nejvyšší výtěžnost procedury. Vše probíhá za přísně sterilních podmínek. Na trhu je více systémů certifikovaných k přípravě plazmy bohaté na krevní destičky. Koncentrace krevních destiček je během přípravy koncentrátu navýšena nejčastěji 3–5x, v závislosti na použitém systému a unikátních vlastnostech krve pacienta.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře