Jak se zbavit akné řeší řada z nás. Nevzhledné červené fleky nebo jizvičky po akné už vás nemusí trápit. Laser na akné zmírní jeho projevy a urychlí hojení. Léčba akné laserem není bolestivá a trvá několik desítek minut.

Při léčbě akné bývá často využíváno více postupů a typů léčby, jako je například aplikace antibiotik či u žen hormonální antikoncepce, chemický peeling, kryalizace pomocí tekutého dusíku, chirurgické ošetření velkých zánětlivých ložisek apod. Velmi oblíbenou metodou je využití laseru na akné.

Léčba akné laserem
Léčba akné laserem zmírňuje projevy akné a urychluje hojení. Díky tomu vás nebudou trápit jizvy po akné.

V čem spočívá léčba akné laserem?

K léčbě akné je nejčastěji využíván laser Smoothbeam, kterým lze v průběhu jednoho sezení ošetřit čerstvé projevy akné, preventivně ovlivnit funkci mazových žláz tak, aby nedocházelo k jejich dalšímu zanícení, a zároveň ošetřit jizvy po akné.

Laserové odstranění akné omezuje funkce zbytnělých mazových žlázek až do hloubky 5 mm pod povrchem kůže. Po laserovém ošetření akné je třeba chránit pokožku před slunečním zářením ochrannými krémy s vysokým UV filtrem (50+). Proto je nejlepší využívat laser na akné v zimním období.

Laser na akné - speciální gelová maska

Využijte ošetření laserovou gelovou maskou. Vhodný doplněk léčby akné laserem. Gelová maska se aplikuje na pleť, která se následně ošetří biostimulačním laserem. V masce jsou obsažené hydrogenuhličitanové anionty, které pokožku zkliďnují a hojí zanícená místa.

Vhodný kandidát pro léčbu akné laserem

Mezi vhodné kandidáty patří ti, co trpí těžší formou akné, následnými jizvami, nebo velkými zanícenými ložisky. I přesto, že léčba akné laserem je velmi účinná, mějte realistická očekávání.

Akné je vyvoláno mnoha faktory, proto přistupujte k léčbě komplexně. Laserová léčba akné výrazně zlepší stav pleti, ale nemusí vždy odstranit všechny nežádoucí projevy.

Léčba akné laserem
Foto před a po laserové léčbě akné na čele (foto soukromý archiv kliniky)

Léčba akné laserem - diskuze s lékařem

Chystáte-li se na laserové ošetření akné, prodiskutujte s lékařem vaše problémy a očekávání. Lékař zhodnotí váš aktuální stav a vy získáte představu, co vše je reálné. Následně navrhne postup léčby akné, počet opakování a možnou doplňkovou léčbu.

Léčba akné laserem - diskuze: Specialisté estetické dermatologie odpovídají na vaše otázky o léčbě akné laserem >>

Průběh laserového ošetření akné

Léčba akné laserem trvá okolo 30 minut. V případě, že vás trápí lehčí forma akné, stačí ošetření laserem podstoupit v rozestupu jednoho měsíce. V tomto případě se doporučují 3 sezení. U závažnější formy hlubokého akné se ošetření akné laserem doporučuje jednou za 14 dní a to minimálně 5x. 

Laser na akné. Potřebuji anestezii?

Laserové odstranění akné není výrazně bolestivé, užívá se místního znecitlivění. Asi hodinu před laserovou léčbou akné vám bude na ošetřované plochy (na zádech, obličeji, krku, ramenech, atd.) aplikován znecitlivující krém. Výraznější bolest můžete ovšem pociťovat při ošetřování aktivních ložisek akné.

Léčba akné laserem
Jak funguje laser na akné? Podívejte se na foto před a po. (foto soukromý archiv kliniky)

Co mě čeká po laserovém ošetření akné

Po ošetření akné laserem zůstanou místa viditelně zarudlá. Začervenání během několika hodin zmizí. Chraňte si pleť před slunečním zářením krémy s vysokým ochranným filtrem (50+). Při razantnějším laserovém ošetření akné může začervenání vydržet i několik dnů.

Pokud máte citlivější pleť, mohou vzniknout povrchové puchýřky. U některých jedinců se občas objeví hnědé skvrny, které se obvykle zahojí do 14 dnů. Po ošetření akné laserem se 3 měsíce vyhýbejte sluníčku.

Jaký je výsledek léčby akné laserem?

K dosažení co nejlepšího výsledku laserové léčby akné je třeba sezení obvykle třikrát opakovat, v závislosti na stavu pokožky a rozsahu poškození. Také je možno využít kombinaci s jiným postupem, velmi často chemickým peelingem.

Léčba akné laserem width=
Foto před a po laseru na akné. Na pleti nezůstávají žádné červené fleky ani jizvičky. Laserové ošetření akné je dobré podstoupit opakovaně, aby byl výsledek co nejlepší. (foto soukromý archiv kliniky)

Léčba akné - příčiny vzniku

Léčba akné je složitá a vždy musí být komplexní. Na vzniku akné se podílí mnoho faktorů:

  • hormonální nerovnováha
  • zvýšená vnímavost kůže vůči hormonálním změnám (v pubertě, v těhotenství apod.)
  • vrozené dispozice ke zvýšené produkci kožního mazu
  • psychika
  • životní styl
  • osobní hygiena
  • životní a pracovní prostředí
  • užívání některých léků či kosmetiky a složení stravy

Co je to akné?

Akné vzniká jako následek zvýšené funkce mazových žláz a abnormálního rohovatění kolem vlasových folikulů. Vytváří se rohovinná zátka v ústí folikulů, která mechanicky omezuje vylučování nadměrně produkovaného mazu. Maz se hromadí a způsobuje rozšíření folikulů.

Tlak mazu vyvolává v okolí mazové žlázy zánětlivou reakci, současně dochází k biochemickým změnám v zadržovaném mazu a k pomnožení bakterií, které jsou v malém množství v kůži běžně přítomné. To vede k zánětlivé reakci v okolí folikulů a mazových žláz a k různě závažným klinickým obrazům akné.

Aktualizováno: 22.5.2018

Laserová léčba akné - Novinky

3 tipy, jak se zbavit akné v dospělosti

Perfect Clinic - centrum estetické medicíny

Mnoho lidí trápí akné v dospělosti. Vzniká především z důvodů nerovnosti mužských a ženských hormonů. Příčinou či spouštěčem...

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á     

Jsem naprosto spokojená s výsledky, předčily mé očekávání! V úvodu musím podotknout, že s akné bojuji již 17 let. Někdy je to lepší, jindy horší. Zkusila jsem zkrátka všechno možné, nejúčinnější byla asi prozatím dieta (... Více 

1 Like   1 Komentář  

Laserová léčba akné - Ceny

Ceny od 1 200 Kč
Laser Centrum FLORA, s.r.o.
Asklepion
Praha, Karlovy Vary, České Budějovice, Mariánské Lázně
Ceny od 3 400 Kč
Asklepion
Ceny od 1 600 Kč
Laserová dermatologická klinika ALTOS
Ceny od 2 000 Kč
RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.
Ceny od 130 Kč
MUDr. Drahomíra Kotlářová
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní