Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Laserová léčba akné

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 11 příběhů
Průměrná cena
5.929 Kč
Průměrná cena
Podle 71 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Trvalé výsledky

Co je to laserová léčba akné?

Laser na akné zmírní jeho projevy a urychlí hojení. Léčba akné laserem není bolestivá a trvá několik desítek minut.

Jak se zbavit akné řeší řada z nás. Nevzhledné červené fleky nebo jizvičky po akné už vás nemusí trápit. Při léčbě akné bývá často využíváno více postupů a typů léčby, jako je například aplikace antibiotik či u žen hormonální antikoncepce, chemický peeling, kryalizace pomocí tekutého dusíku, chirurgické ošetření velkých zánětlivých ložisek apod. Velmi oblíbenou metodou je využití laseru na akné.

Co je to akné?

Co je to akné?

Co je to akné?

Akné vzniká jako následek zvýšené funkce mazových žláz a abnormálního rohovatění kolem vlasových folikulů. Vytváří se rohovinná zátka v ústí folikulů, která mechanicky omezuje vylučování nadměrně produkovaného mazu. Maz se hromadí a způsobuje rozšíření folikulů.

Tlak mazu vyvolává v okolí mazové žlázy zánětlivou reakci, současně dochází k biochemickým změnám v zadržovaném mazu a k pomnožení bakterií, které jsou v malém množství v kůži běžně přítomné. To vede k zánětlivé reakci v okolí folikulů a mazových žláz a k různě závažným klinickým obrazům akné.

V čem spočívá léčba akné laserem?

Léčba akné laserem zmírňuje projevy akné a urychluje hojení. Díky tomu vás nebudou trápit jizvy po akné.

Léčba akné laserem zmírňuje projevy akné a urychluje hojení. Díky tomu vás nebudou trápit jizvy po akné.

K léčbě akné je nejčastěji využíván laser Smoothbeam, kterým lze v průběhu jednoho sezení ošetřit čerstvé projevy akné, preventivně ovlivnit funkci mazových žláz tak, aby nedocházelo k jejich dalšímu zanícení, a zároveň ošetřit jizvy po akné.

Laserové odstranění akné omezuje funkce zbytnělých mazových žlázek až do hloubky 5 mm pod povrchem kůže. Po laserovém ošetření akné je třeba chránit pokožku před slunečním zářením ochrannými krémy s vysokým UV filtrem (50+). Proto je nejlepší využívat laser na pupínky v zimním období.

K léčbě akné je možné využít také biostimulační laser, metodu intenzivního pulzního světa (IPL) nebo CO2 laser.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře