Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bezpečnost a kontraindikace radiofrekvenčního omlazení

kamila240290
19. 9. 2014 · Poslední odpověď: 20. 9. 2014

Dobrý den, prosím o radu. Podstoupila jsem RF ošetření pleti, dozvěděla jsem se, že by bylo třeba ošetření zopakovat 4 - 6x, ale překvapily mě kontraindikace. Proč vadí těhotenství a kojení, rakovina , onemocnění jater a ledvin? Co vlnění může v těle způsobit? Myslela jsem, že jde o naprosto bezpečnou metodu. Prosím, vysvětlete účinek vln na lidské tělo, dočetla jsem se jen o prohřívání hlubších vrstev kůže a podpoře tvorby kolagenu. Dále by mě zajímalo, jaké parametry by měl mít účinný přístroj? Objevila jsem nabídku příručního přístroje o příkonu 5 W a 1,5MHz určeného pro domácí použití. Může být dostatečně účinný na vypnutí pleti hlavně pod očima a zmenšení vrásek? Děkuji za odpověď. Kamila

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 20. 9. 2014
Nejlepší odpověď
Ne, přístroj na domácí péči opravdu nesnese srovnání s těmi profesionálními určenými lékařům (mezitím je ještě kategorie pro kosmetičky). RF funguje už při prvním ošetření, ale opakování posiluje efekt. Na straně druhé kvalitní RF poskytnou velmi slušný efekt už po prvnímošetření (třeba eTwo). Těhotenství a kojení + RF je pole spíše neprobádaníé a nikdo to nechce riskovat. Zhoubný nádor může RF stimulovat k růstu. Játra a ledviny jsou citlivá zejména na monopolární RF- používejte multipolární.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi