Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Microneedling

Stojí to za to
88 %
Stojí to za to
Na základě 25 příběhů
Průměrná cena
3.411 Kč
Průměrná cena
Podle 94 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to microneedling?

Microneedling, česky mikrojehličkování, je metoda známá také jako kolagenová indukční terapie. Jedná se o minimálně invazivní kosmetickou a léčebnou proceduru, která spočívá v použití malého zařízení s mnoha jemnými sterilními jehlami, které při výkonu pronikají do vrchních vrstev kůže a vytvářejí drobné mikrokanálky. Tento proces stimuluje produkci kolagenu a elastinu, což jsou klíčové složky pro zdravou a pružnou pokožku.

Po zákroku bude pokožka jasnější a pevnější. Ideálních výsledků je dosaženo po 4-6 sezeních, ale dle stavu pleti může být vyžadován dlouhodobý udržovací plán.

Microneedling nejen zlepšuje pleť

Klinika estetické medicíny Petra Clinic

Výsledky mikrojehličkování Dermaline Clinic

Účelem tohoto ošetření je vytvoření nového kolagenu a kožní tkáně pro vyhlazení, zpevnění a tonizaci pokožky. Mikrojehličkování se používá k léčbě řady kožních problémů, jako jsou jizvy po akné, vrásky, strie nebo hyperpigmentace. Procedura může také pomoci zlepšit texturu a celkový vzhled pokožky.

Výrazně zmírňuje hyperpigmentaci a vyhlazuje nerovnoměrný tón pleti. Poslední studie zjistila, že mikrojehličkování v kombinací s injekčními výplněmi je účinné při léčbě strií na stehnech a v oblasti břicha.

Ačkoli je zapotřebí dalšího výzkumu, přehled z roku 2021 naznačuje, že mikrojehličkování dokáže podpořit růst vlasů i u lidí s alopecií.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na microneedling?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na Mikrojehličkování, Microneedling?

Kdo je vhodný kandidát na mikrojehličkování

Mikrojehličkování je minimálně invazivní ošetření, které nevyžaduje téměř žádnou přípravu. Pro většinu lidí v dobrém zdravotním stavu je považováno za bezpečné

Zákrok se nedoporučuje pro klienty, kteří užívají některé druhy léků na akné, pro osoby s aktivním akné nebo pro osoby se středně těžkou až těžkou lupénkou nebo ekzémem.

Mikrojehličkování je podstatně levnější než laserová ošetření a u některých typů lidí může i lépe fungovat. Při laserovém ošetření se používá teplo, které může ovlivnit pigmentaci kůže.

Bibliografie

NCBI, Review of applications of microneedling in dermatology [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5556180/ [Datum: 04. dubna 2023].

Healthline, Microneedling: Collagen Induction Therapy [online]. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/microneedling#_noHeaderPrefixedContent [Datum: 04. dubna 2023].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře