Microneedling

Stojí to za to
92 %
Stojí to za to
Na základě 24 příběhů
Průměrná cena
2.298 Kč
Průměrná cena
Podle 108 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to microneedling?

Microneedling se využívá pro léčbu projevů stárnutí, jizev a vypadávání vlasů u mužů a žen. Profesionální procedura mikrojehličkování je vyvinuta pro stimulaci růstu nových kolagenových vláken v dermis, který se nachází těsně pod povrchem pokožky. Microneedling je účinný k redukci jizev, strií, vrásek, celulitidy a je vhodný pro všechny typy pleti. Obecně se používá ke zlepšení tónu a textury pokožky a lze jej aplikovat na všechny části těla. Pleť je po ošetření jemnější, napnutá, vyhlazená a působí mladším vzhledem. Zákrok je minimálně invazivní.

Microneedling nejen zlepšuje pleť

Klinika estetické medicíny Petra Clinic

Výsledky mikrojehličkování (Klinika estetické medicíny Petra Clinic)

Mikroneedeling neboli mikrojehličkování je metoda ke zlepšení struktury a vzhledu kůže. Nejčastěji se mikrojehličkování používá k ošetření obličeje, když je potřeba zlepšit tonus a sjednotit vzhled kůže či zmenšit rozšířené póry, pigmentaci, jizvičky po akné a jiné nedokonalosti. Výhodou je, že ho můžeme použít pro všechny typy pleti i pro klienty s velmi tenkou kůží a v těsném okolí očí. Skvělých výsledků dosahuje i v oblasti kolem obočí, kde přirozeně zpevní pokožku. Využití není omezeno jen na obličej, mikrojehličkování se využívá i na hřbety rukou, krku, dekoltu, na strie, zjemnění jizev a při zvýšeném vypadávání vlasů. Lékařský mikroneedeling by měl provádět pouze lékař nebo proškolený zdravotnický pracovník, jen ti mohou pracovat ve vazivové vrstvě kůže, kde dochází k tvorbě nového kolagenu a efektivní regeneraci.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na microneedling?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na Mikrojehličkování, Microneedling?

Kdo je vhodný kandidát na mikrojehličkování

Mikroneedeling lze velmi efektivně využít k regeneraci a zlepšení vzhledu kůže, metoda je vhodná téměř pro všechny, s minimálními riziky. Tato terapeutická metoda má velmi široké spektrum aplikačních oblastí a používá se například při léčbě rozšířených pórů, pigmentových poruch, melasmy, strií, jizev, stárnutí kůže, ochablé pokožky, vypadávání vlasů a redukuje vrásky. Obecně lze tuto terapeutickou metodu použít na celé tělo, primárně se však provádí na oblasti obličeje a krku, dekoltu, pokožky hlavy, stehen a hýždí. Mikrojehličkování není vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem, akutním zánětem akné, při léčbě radioterapií či chemoterapií, herpesem, rakovinou kůže a v těhotenství. Vždy je nutné konzultovat s odborníkem, zda jste vhodným kandidátem.

Bibliografie

NCBI, Review of applications of microneedling in dermatology [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5556180/ [Datum: 16. prosince 2020].

Healthline, Microneedling: Collagen Induction Therapy [online]. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/microneedling#_noHeaderPrefixedContent [Datum: 16. prosince 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře