Microneedling

Stojí to za to
92 %
Stojí to za to
Na základě 24 příběhů
Průměrná cena
2.298 Kč
Průměrná cena
Podle 103 odborníků
  • Není potřeba
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to microneedling?

Microneedling se využívá pro léčbu stárnutí, jizev a vypadávání vlasů u mužů a žen. Profesionální procedura mikrojehličkování je vyvinuta pro stimulaci růstu nových kolagenových vláken v dermis, těsně pod povrchem pokožky. Microneedling je vhodný a účinný pro všechny typy pleti ke snížení jizev, strií, vrásek, celulitidy a obecně ke zlepšení tónu a textury pokožky a lze jej aplikovat všude na těle, aby se pleť zjemnila, napnula, vyhladila a omladila. Zákrok je minimálně invazivní.

Microneedling nejen zlepšuje pleť

Klinika estetické medicíny Petra Clinic

Výsledky mikrojehličkování (Klinika estetické medicíny Petra Clinic)

Mikroneedeling neboli mikrojehličkování je metoda ke zlepšení struktury a vzhledu kůže. Nejčastěji se mikrojehličkování používá k ošetření obličeje, když je potřeba zlepšit tonus a sjednotit vzhled kůže či zmenšit rozšířené póry, pigmentaci, jizvičky po akné a jiné nedokonalosti. Výhodou je, že ho můžeme použít pro všechny typy pleti i pro klienty s velmi tenkou kůží a v těsném okolí očí. Skvělých výsledků dosahuje i v oblasti kolem obočí, kde přirozeně zpevní pokožku. Využití není omezeno jen na obličej, mikrojehličkování se využívá i na hřbety rukou, krku, dekoltu, na strie, zjemnění jizev a při zvýšeném vypadávání vlasů. Lékařský mikroneedeling by měl provádět pouze lékař nebo proškolený zdravotnický pracovník, jen ti mohou pracovat ve vazivové vrstvě kůže, kde dochází k tvorbě nového kolagenu a efektivní regeneraci.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na microneedling?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na Mikrojehličkování, Microneedling?

Kdo je vhodný kandidát na mikrojehličkování

Mikroneedeling lze velmi efektivně využít k regeneraci a zlepšení vzhledu kůže, metoda je vhodná téměř pro všechny, s minimálními riziky. Tato terapeutická metoda má velmi široké spektrum aplikačních oblastí a používá se například při léčbě rozšířených pórů, pigmentových poruch, melasmy, strií, jizev, stárnutí kůže, ochablé pokožky, vypadávání vlasů a redukuje vrásky. Obecně lze tuto terapeutickou metodu použít na celé tělo, primárně se však provádí na oblasti obličeje a krku, dekoltu, pokožky hlavy, stehen a hýždí. Mikrojehličkování není vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem, akutním zánětem akné, při léčbě radioterapií či chemoterapií, herpesem, rakovinou kůže a v těhotenství. Vždy je nutné konzultovat s odborníkem, zda jste vhodným kandidátem.

Bibliografie

NCBI, Review of applications of microneedling in dermatology [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5556180/ [Datum: 16. prosince 2020].

Healthline, Microneedling: Collagen Induction Therapy [online]. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/microneedling#_noHeaderPrefixedContent [Datum: 16. prosince 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře