Mikrojehličkování, Microneedling (Skinroller - Dermaroller)

Autor:

Mikroneedeling neboli mikrojehličkování je metoda ke zlepšení struktury a vzhledu kůže. Jak již název napovídá, využíváme drobné jehličky k mechanické stimulaci vazivové vrstvy kůže. Jedná se o přístrojovou techniku, kdy jehličky jsou nasazeny na nástavec a s vysokou frekvencí jsou vysouvány do předem nastavené hloubky kůže. Tímto způsobem tvoří v kůži mikrotraumata a tím se spouští omlazovací procesy.

vrasky tvar zena oblicej Při použití léčebných sér zároveň dochází díky těmto mikrokanálkům k jejich mnohem většímu využití než při samotné aplikaci na kůži. Lékařský mikroneedeling by měl provádět pouze lékař nebo proškolený zdravotnický pracovník, jen ti mohou pracovat ve vazivové vrstvě kůže, kde dochází k novotvorbě kolagenu a efektivní regeneraci. Kosmetický mikroneedeling je jen povrchový, proto je nutné počítat s krátkodobým a minimálním efektem.

Nejčastěji se mikrojehličkování používá k ošetření obličeje, když je potřeba zlepšit tonus a sjednotit vzhled kůže - především zmenšit rozšířené póry, pigmentace, jizvičky po akné a jiné nedokonalosti. Výhodou je, že ho můžeme použít pro všechny typy pleti i pro klientky s velmi tenkou kůží a na těsné okolí kolem očí. Využití není omezeno jen na obličej, ale i na hřbety rukou, krk, dekolt, na strie, zjemnění jizev, při zvýšeném výpadu vlasů atd.

Jedná se o bezpečnou metodu, není zde riziko pigmentací ani jizvení po zákroku. Jehličky jsou velmi tenké a pomocí aplikačního pera je ošetření rychlé a přesné. Pro zvýšení komfortnosti lze použít znecitlivující krém před zákrokem, potom je ošetření zcela bezbolestné. Při zákroku dochází k bodovitému krvácení, kůže je po ošetření dva dny červená a oteklá (jako po spálení na slunci). Po tuto dobu se nedoporučuje používat make-up, vyhýbat se prašným místům a nechodit do bazénu kvůli riziku infekce. Po zákroku je vhodné dále používat doporučená séra, která ještě zvyšují efektivnost zákroku a v případě slunných dnů používat krém s ochranným faktorem.

Efekt je viditelný zhruba za týden, ideální je po 3-4 týdnech, kdy lze zákrok v případě potřeby zákrok také zopakovat (hlavně při větším poškození kůže, jako např. jizvičky po akné nebo při ošetřování strií).

Mikroneedeling lze velmi efektivně využít k regeneraci a zlepšení vzhledu kůže, metoda je vhodná téměř pro všechny, s minimálními riziky.

Aktualizováno: 25.2.2016

Mikrojehličkování, Microneedling (Skinroller - Dermaroller) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Mikrojehličkování, Microneedling (Skinroller - Dermaroller) - Ceny

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní