Estetické operace přednoží

Mnohé z nás trápí deformity nohou-přednoží kvůli problémům s obuví nebo i z důvodů estetických. Jedná se např. o vbočený a vybočený palec, ztuhlý palec, kladívkový prst, přeložený malíček nebo příčnou klenbu. Současná medicína nabízí řešení těchto problémů v krátkodobých termínech.

Vbočený a vybočený palec

Tato nejčastější deformita na noze je charakteristická změnou postavení palce nohy. Jako nejčastější příčina se mimo jiné udává nošení špičaté obuvi, která vychyluje palec z osy. K úpravě operační je popsáno 130 metod. Ta správná se vybírá podle nálezu deformity a rtg snímku. K získání opět správného postavení je většinou zapotřebí kombinace výkonu na kosti a měkkých tkáních. Na kosti jde o osteotomie tj. protnutí kosti a nastavení do správné osy.

Ztuhlý palec

Příčinou ztuhnutí v základním kloubu palce je artroza tj. degenerativní onemocnění kloubní chrupavky. Operace spočívá v plastickém zákroku v tomto kloubu.

Kladívkový prst

Jde o skrčení prstce s bolestivým otlakem až kuřím okem. Operace spočívá v úpravě jeho postavení s výkonem na kosti článku prstu.

Přeložený malíček

Vrozená deformita malíčku nohy, kdy malíček se překládá přes vedlejší prst. Operace spočívá v kombinaci zákroku plastiky kožní šlachové a výkonu na kostním článku prstce.

Příčná klenba

Projevuje se bolestivými otlaky pod hlavičkami záprstních kůstek. Řešení je operační a to výkonem moderních skluzných osteotomií v záprstních kůstkách a získáním tak trvalého zvednutí klenby.

Tento text vznikl s laskavou pomocí kliniky LAUREA.

Aktualizováno: 21.5.2007

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Estetické operace přednoží - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Estetické operace přednoží - Ceny

Estetické operace přednoží

100% spokojeno. 56 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní