Plastický chirurg specializující se na estetické plastické operace. Provádí především plastiku nosu, liposukci, abdominoplastiku, operaci očních víček, plastiku prsou nebo například labioplastiku.
Aktualizace: 21 čec 2020

Navigace

  • Úvod
  • Kombinování plastické operaci horních víček s dalšími operacemi
  • Kontraindikace
  • Před operací
  • Průběh operace horních víček
  • Rekonvalescence
  • Komplikace
  • Co plastická operace víček nevyřeší

Úvod

Kůže horních očních víček vlivem stárnutí ochabuje, někdy se pod nimi ukládá tuk vytlačený postupem času z očnice. To způsobuje vyklenutí a otoky víček zejména nad vnitřními koutky. Oči pak jsou schované, permanentně unavené, v některých případech převis víček dokonce zužuje zorné pole.

Ženy trápí, že se nemohou nalíčit tak, jak by si přály, protože oční stíny a řasenka se jim obtiskují.

Uvedené problémy řeší plastická operace horních víček, případně také brow-lift. Plastika horních víček odstraní nadbytečnou kůži, sval a tukové váčky na horních víčkách. Cílem je mladší a odpočatější vzhled.

Kombinování plastické operaci horních víček s dalšími operacemi

Kombinování plastické operaci horních víček s dalšími operacemi

Horní a dolní víčka se často operují současně. Aby bylo dosaženo dlouhodobého výsledku, je někdy nutné horní víčka provádět současně s liftingem čela nebo obočí. Vzácností není ani kombinace korekce víček a faceliftingu, protože sám lifting obličeje a krku nedokáže odstranit vrásky kolem očí.

Kontraindikace

Kontraindikací plastické operace horních víček je jakékoliv akutní onemocnění, infekce, špatný zdravotní stav, který by mohl zhoršit hojení a rekonvalescenci. Kuřáci se musí smířit s vyšším rizikem výskytu komplikací.

Operace horních víček

Před operací

3 týdny před plastikou horních víček neužívejte žádné léky, které ředí krev. Jsou to například enzymatické preparáty (Wobenzym), Aspirin, Acylpyrin, Valfarin, atp. Alkohol také ředí krev, proto několik dní před operací nepijte a nekuřte. Antikoncepci vysazovat nemusíte.

Operace horních víček

1. Nákres chirurgického řezu na kůži2. Odstranění nadbytku kůže vyříznutím3. Odstranění vyhřezlého tuku4. Sešití rány jemnými stehyZdroj: MUDr. Petr Hýža Ph.D. & Leticia

Průběh operace horních víček

Operace se ve velké většině případů provádí ambulantně v lokální anestezii. Pokud se korekce víček kombinuje s další plastickou operací obličeje, provádí se v celkové anestézii s jednodenní hospitalizací.

Chirurgické řezy jsou vedeny podél velmi pečlivého nákresu na kůži. Řez je veden tak, aby jizvy zůstaly skryty v přirozených kožních záhybech horních víček.
Poté plastický chirurg odstraní vyznačený nadbytek kůže a nadbytek orbikulárního svalu a vyhřezlé tukové váčky. Nakonec rány uzavře jemnými stehy. Operace horních víček trvá půl hodiny až 45 minut.

Rekonvalescence

Stehy se vytahují po 4 až 6 dnech. Bezprostředně po operaci jsou běžné drobné hematomy a otoky. Zejména v prvních dnech po operaci je třeba na víčka přikládat studené obklady, zpočátku každé 2 až 3 hodiny a později pouze na noc po dobu aspoň 10 dnů. Návrat k běžným denním činnostem je možný po několika dnech. Po dobu jednoho měsíce od operace je vhodné vyhnout se sportu a fyzické námaze. Definitivní výsledek operace bývá patrný zhruba po 3 měsících.

Komplikace

Po plastické operaci horních víček se komplikace vyskytují vzácně. Patří mezi ně například pooperační infekce rány. Naprosto všechny komplikace, které mohou nastat Vám sdělí plastický chirurg během konzultace.

Co plastická operace víček nevyřeší

Korekce víček nedokáže odstranit vrásky zevně od očních víček. Neřeší ani pokles obočí a moc zpravidla neřeší kruhy pod očima.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."