Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Stojí to za to
98 %
Stojí to za to
Na základě 82 příběhů
Průměrná cena
7.300 Kč
Průměrná cena
Podle 166 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové?

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou je minimálně invazivní ošetření estetické medicíny, které spočívá v aplikaci přípravku s kyselinou hyaluronovou do horního, dolního nebo obou rtů, aby se dosáhlo požadované velikosti a tvaru. Jedná se o je krátký, téměř neinvazivní zákrok, kyselina hyaluronová je navíc látka, jež se přirozeně vyskytuje v těle, nehrozí tak alergická reakce.

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v lidském těle

Kyselina hyaluronová si získává stále významnější roli v oblasti estetické medicíny. Jedná se o velmi účinnou a oblíbenou metodu pro korekci a zvětšení rtů. Kyselina hyaluronová, polysacharid, který se přirozeně vyskytuje v lidském těle, je nejuniverzálnějším a nejčastěji používaným výplňovým materiálem. Je stále vyhledávanější v ordinacích estetických klinik. Podle statistik Mezinárodní společnosti plastické chirurgie (ISAPS) z roku 2021 jsou ošetření kyselinou hyaluronovou druhou nejčastěji prováděnou neinvazivní procedurou estetického lékařství na světě (5 279 344 ošetření za rok).

Zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové patří k nejžádanějším estetickým výkonům. Aplikací kyseliny do rtů je možné dosáhnout zvětšení jejich objemu, jejich modelaci, úpravy kontur, korekce asymetrie rtů. Zákrok řeší úzké rty, asymetrie, vrásky nad horním rtem. Kyselina hyaluronová umí také zvednout pokleslé koutky (ke zvětšení rtů je možné použít i botox).

Co je kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová

Kyselinu hyaluronovou najdeme v našem těle

Kyselina hyaluronová (HA) se přirozeně vyskytuje v našem těle, zejména v dermis (najdeme ji také v chrupavkách, kloubech a svalových vláknech). Vyznačuje se vysokou všestranností a málokdy způsobuje alergické reakce. Její účinek není trvalý, neboť se postupem času vstřebává. V estetické medicíně je ceněna díky své schopnosti vázat vodu a udržovat správnou hydrataci a tón pleti. Kyselina hyaluronová má výbornou schopnost zadržovat vodu, zachovává tak vyváženou hydrataci pleti.

V estetické medicíně se kyselina hyaluronová používá pro plnící a hydratační funkci, která umožňuje vyplnit vrásky na obličeji a zvětšit objem určitých oblastí obličeje nebo těla. A právě tato kyselina se nejčastěji používá pro výplň rtů.

Bibliografie

ISAPS. International Survey on Aesthetic/Cosmetic Procedures [online]. Dostupné na: https://isaps.org/media/vdpdan... [datum: 15.02.2023].

Asklepion.cz. 2020. Zvětšení Rtů Kyselinou Hyaluronovou | Asklepion. [online] Dostupné na: https://www.asklepion.cz/dermatologie/zvetseni-rtu-kyselinou-hyaluronovouzopakovat. [datum: 01.07.2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře