Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Fotorejuvenace IPL

Stojí to za to
79 %
Stojí to za to
Na základě 12 příběhů
Průměrná cena
3.193 Kč
Průměrná cena
Podle 73 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Dočasné výsledky

Co je to fotorejuvenace IPL?

Pomocí IPL přístrojů lze dosáhnout celkového omlazení pleti – fotorejuvenace. Využívají se také k léčbě rosacey (růžovky), kuperózy, akné, odstranění pigmentových či stařeckých skvrn a pavoučích žilek. Při ošetření intenzivním pulsním světlem, na rozdíl od laseru, IPL přístroje využívají světlo různých vlnových délek.

Co je to terapie intenzivním pulsním světlem?

Co je to terapie intenzivním pulsním světlem?

Terapie intenzivním pulsním světlem

Terapie intenzivním pulsním světlem (IPL – intense pulsed light) není shodná s laserovou terapií, i když se často s termínem „IPL laser“ setkáváme. Přístroje využívající IPL působí na rozdíl od laseru světlem různých vlnových délek – frekvencí (barev světla). Klasický laser obvykle využívá pouze světlo jedné vlnové délky – frekvence. Při IPL léčbě je každá vlnová délka určena k ošetření jiného kožního problému. Podobně jako u laseru je možné se přesně zaměřit na určitou oblast a nepoškozovat tak okolí ošetřované plochy (řada pracovišť používá český certifikovaný přístroj Exilite).

IPL prochází přes vrchní vrstvu kůže epidermis a dostává se až do hlubší vrstvy kůže dermis, kde se nacházejí krevní cévy, pigmentové buňky a kolagenová vlákna. Během ošetření je epidermis nedotčená a proto se lze vyhnout jejímu poškození. Dochází k regeneraci kůže a tvorbě nových kolagenových a elastinových vláken, jenž jsou produkovány vazivovými buňkami fibroblasty.

Při odstraňování nežádoucích chloupků, světelný paprsek zachytí melanin, což je pigmentové barvivo, jenž je zodpovědné za tmavé zabarvení chloupku. Po té se paprsek postupně dostane níže, až k vlasovému folikulu chloupku, který svým působením zničí. Odstraňovat nelze příliš světlé nebo šedé chloupky, které nemají dostatečné množství pigmentu.

Zákrok je možné kombinovat i s dalšími ošetřeními jako je například chemický peeling.

Co lze pomocí IPL ošetřit?

fotoepilaci

Je možné ošetřit celé tělo

IPL se používá k terapii kůže celého těla: obličej, krk, hrudník, záda, ruce, horní i dolní končetiny. Je vhodné k léčbě rosacey (červených skvrn na kůži), kuperózy, akné, jizev a různých nerovnosti na kůži, dále redukuje drobné pigmentové skvrnky způsobené stářím nebo slunečním zářením, pihy, vrásky a pavoučí žilky. Je určeno k celkovému omlazení pleti – rejuvenaci, a protože jde o omlazení pomocí světla jedná se o fotorejuvanci.

Podle Forever You Medical Center lze IPL využít také k odstranění nežádoucích chloupků jakékoli tělesné partie, takový zákrok nazýváme fotoepilace. Nicméně pro epilaci, tedy trvalé odstranění nežádoucího ochlupení, je efektivnější jiný přístroj, a to diodový laser.

Bibliografie

Barry, C., 2022. Photorejuvenation Treatment: What It Is, Benefits, Cost and More. [online] Derm Collective. Dostupné na: <https://dermcollective.com/photorejuvenation/> [Datum: 3 May 2021].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře