Fotona 4D lifting

4D lifting je ošetření kombinující čtyři laserová ošetření
pokles kontur obličeje, omlazení pleti

Pokles měkkých tkání obličeje nebo-li gravitační ptosa trápí mnohé klientky již krátce po 30. narozeninách. Jedním z hlavních faktorů je úbytek kolagenních vláken v podkoží vlivem snížení aktivity buněk tvořících kolagen. Trendem dnešních metod je proto tento proces co nejvíce zpomalit a zároveň nastartovat novotvorbu kolagenu.

V současné době je jedním z nejúčinnějších ošetření tzv. 4D laserový lifting Fotona. Jde o zcela neinvazivní ošetření, jehož výsledky jsou v podstatě odpovídající kombinaci již dobře známých ošetření nití, injekčních výplní a resurfacingu.

4D laserový lifting Fotona

Fotona je společnost vyrábějící nejlepší laserové systémy na světě. 4D lifting je ošetření kombinující 4 jednotlivá laserová ošetření 2 typy laserů – Er:YAG a Nd:YAG.

Laserový paprsek působí intenzivní prohřev ošetřované plochy a navodí maximální smrštění kolagenních vláken a zároveň stimuluje buňky tvořící kolagenní struktury ke zvýšené aktivitě. Tento typ ošetření je průlomový díky tomu, že dosud laserová ošetření působila především na principu odpaření vrchní vrstvy pokožky, zatímco při ošetření 4D liftingem jde o tzv. neablační mod, tedy veškerá energie laseru se koncentruje v hlubších vrstvách pokožky.

Pro koho je 4D laserový lifting vhodný

Neinvazivní ošetření patentované společností Fotona je vhodné pro každého, koho trápí různý stupeň poklesu, povadnutí obličejových kontur. 4D laserový lifting je nyní jedním z nejžádanějších ošetření v neinvazivní estetické medicíně. Během cca hodinového (zcela bezbolestného) ošetření účinně navodíme maximální lifting povislých tváří se současným omlazením pokožky v okolí rtů a díky laserovému peelingu dojde k celkovému zjemnění a vyhlazení povrchu pleti.

Výhody 4D liftingu

4D laserový lifting je schopen konkurovat efektu výplní a do určité míry i niťovému liftingu. Současně řeší i povrchové nedokonalosti pleti (pigmentace, drobné vrásky) a je skvěle tolerován. Jde o bezbolestné ošetření s velmi rychlou regenerací a bezkonkurenčními výsledky.

Výhodou je okamžitý efekt bez modřin a bez nutné rekonvalescence. Toto ošetření nastartuje tvorbu kolagenu a zajistí tak dlouhodobě mladistvý vzhled za využití tělu vlastních reparačních mechanismů.

Princip a průběh zákroku

Jde o sled 4 kroků (4D = 4 dimenze) podle patentovaného schématu společnosti Fotona. Tyto 4 kroky jsou na přístroji přesně přednastavené a lékař vždy pouze přizpůsobí toto nastavení konkrétní klientce.

První krok:

První ošetření probíhá laserovým paprskem zevnitř tváří a rtů, tedy přes sliznici, která snese mnohem větší energii než pokožka aniž by se spálila. To má za následek jednak maximální kontrakci kolagenních vláken (= okamžitý liftingový efekt) a současně nastartuje intenzivní tvorbu nového kolagenu (= následný efekt ošetření, který dobíhá po dobu cca dvou až tří měsíců po ošetření). Zpevnění tváří je viditelně patrné ihned po ošetření.

Druhý krok:

Druhá fáze ošetření cílí na nedokonalosti pleti, jako např. nežádoucí pigmentace, pomocí trojrozměrného frakčního ošetření (FRAC 3) a současně má podobný efekt, jako liftingové nitě. Po ošetření dochází ke zpevnění oblasti podél čelisti a lícních kostí.

Třetí krok:

V této fází je pokožka (z vnější strany) ošetřena Nd-YAG laserem s cílem podpořit maximálně novotvorbu kolagenu pro celkové vypnutí pokožky a zlepšení její pružnosti.

Čtvrtý krok:

Studený povrchový laserový peeling na závěr uzavře rozšířené póry, zmírní jemné vrásky a celkově krásně povrch pleti vyhladí.

Po zákroku

Bezprostředně po ošetření může být pleť mírně zarudlá - zarudnutí však cca do dvou dnů ustupuje. Klientka tak není nijak vyřazena z běžných denních aktivit, ani ze společenského života – ihned po ošetření se můžete vrátit do práce a druhý den bez problémů absolvovat třeba návštěvu či jinou společenskou akci.

Pleť v každém případě doporučujeme chránit krémem s vysokým UVP, aby nedošlo ke vzniku nežádoucích pigmentací. Stejně tak je nutné na dobu min. čtyř týdnů po ošetření zcela vypustit návštěvu solária a po dobu dvou týdnů i sauny.

Efekt ošetření a jeho trvanlivost

Výsledkem je tedy během jedné hodiny nejen zpevnění kontur a omlazení pleti zevnitř, z podkoží, ale současně i vyřešení povrchových nedostatků pleti.

Na našem pracovišti doporučujeme absolvovat dvě ošetření za sebou s odstupem šesti týdnů až tří měsíců. Vždy ale záleží na stupni povadlosti pleti konkrétní klientky. Výsledný efekt ošetření přetrvává až dva roky. Pokud je ale klientka s výsledkem spokojená a chce efekt udržovat, lze ošetření absolvovat dle potřeby i 2x do roka.

Kdy nelze ošetření provést

Kontraindikací zákroku je jakékoliv onemocnění sliznice dutiny ústní, epilepsie a užívání léků zvyšujících fotosenzitivitu.