Navigace

 • Úvod
 • Co je zvětšení G bodu?
 • Jak zjistím, zda jsem vhodnou kandidátkou na zvětšení G bodu?
 • Jak si vybrat vhodného lékaře?
 • Jak probíhá první schůzka s lékařem?
 • Jak se připravit na zákrok?
 • Jak se provádí zvětšení G bodu?
 • Výhody zákroku
 • Jak probíhá zotavení po augmentaci G bodu?
 • Doba rekonvalescence
 • Výsledky augmentace G bodu
 • Komplikace nebo možné vedlejší účinky
 • Časté dotazy
 • Bibliografie

Úvod

Zvětšení neboli augmentace bodu G bodu je ambulantní výkon, který se provádí v lokální anestezii. Pod kůži v oblasti G bodu se aplikuje buď vlastní tuk nebo cizí výplňový materiál. Tento zákrok může zvýšit Váš sexuální prožitek a zpříjemnit vaše intimní okamžiky.

Co je augmentace (zvětšení) G bodu?

Co je zvětšení G bodu?

Co je zvětšení G bodu?

Zvětšení bodu G je určeno pro sexuálně aktivní ženy s normální sexuální funkcí a provádí se v ordinaci lékaře v lokální anestezii. Poté se pacientka může okamžitě vrátit ke svým běžným činnostem. 

Zákrok není složitý a může ženě zvýšit sebevědomí a prožít kvalitnější intimní chvilky.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na augmentaci (zvětšení) G bodu?

Vhodné kandidátky na augmentaci G bodu

Jak zjistím, zda jsem vhodnou kandidátkou na zvětšení G bodu?

Vhodnou kandidátkou ke zvětšení G bodu jste pokud máte vrozený zakřivený tvar pochvy, ve kterém je přístup do bodu G obtížný nebo chybí. Zákrok také můžete podstoupit, pokud máte snížené libido či nedostatečné sexuální uspokojení. Vždy je nutná konzultace s chirurgem, zda je pro Vás zákrok vhodný.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Estheticon nabízí mnoho chirurgů, kteří zvětšení G bodu provádí. S Vámi vybraným lékařem je vždy nutné zákrok konzultovat a probrat Vaše představy, kterých chcete zákrokem docílit, ale i rizika zákroku.

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Konzultace s lékařem

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Před zákrokem je nutná důkladná konzultace s vybraným chirurgem pro zvětšení bodu G. Lékař má tak možnost posoudit, zda je pro Vás operace vhodná.

Jak se připravit na zákrok?

Příprava na zákrok

Jak se připravit na zákrok?

K podstoupení zvětšení bodu G není nutná žádná speciální příprava pacientky. Stejně jako u každého chirurgického zákroku by měly být všechny léky na ředění krve vysazeny nejméně dva týdny před operací. Chirurg bude chtít před zákrokem vidět Vaši zdravotní anamnézu. Na konzultaci s chirurgem obdržíte pokyny k přípravě na zákrok, které je potřeba respektovat, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku a zároveň zabránilo jakýmkoliv komplikacím.

Jak se provádí augmentace (zvětšení) G bodu?

Jak se provádí zvětšení G bodu

Jak se provádí zvětšení G bodu?

Proces je krátký, jelikož vyžaduje pouze injekci ke zvětšení velikosti bodu G. Zákrok se provádí v lokální anestezii. Jedinou nevýhodou postupu je, že tělo absorbuje kolagen během šesti až osmi měsíců. Pro zachování účinku je nutné injekce opakovat. Pacientka se může rozhodnout pro zvětšení vlastním tukem, což je postup, při kterém se vezme malé množství tuku, který se očistí a tukové buňky se poté vstříknou do bodu G.

 Výhody zákroku

Výhody zákroku

Výhody zákroku

Augumentace bodu G často vede k silnější sexuální stimulaci a zvyšuje schopnost zažít orgasmus. Zákrok se může provést i z estetických důvodů. Zákrok může přinést do vztahu s partnerem větší sebevědomí ženy při intimních chvilkách, což celkově prospěje ke zvýšení sebevědomí pacientky. Zákrok navíc není náročný, tudíž není náročný ani na rekonvalescenci. Váš cíl vždy prodiskutujte s lékařem.

Jak probíhá zotavení po augmentaci (zvětšení) G bodu?

Zotavení po zákroku

Jak probíhá zotavení po augmentaci G bodu?

Zvětšení bodu G nevyžaduje pobyt v nemocnici, zákrok se provádí ambulantně. Injekce kyseliny hyaluronové jako plniva do bodu G trvá jen několik minut. Augmentace injekcí autologní tukové tkáně může trvat asi jednu hodinu. Den po operaci se provádí kontrola.

Doba rekonvalescence

Doba rekonvalescence

Doba rekonvalescence

Po augmentaci bodu G pomocí autologní tukové tkáně nebo kyseliny hyaluronové se můžete po dvou týdnech vrátit k sexu. Zákrok nevyžaduje žádné řezání a šití, pouze injekční aplikaci, proto je rekonvalescence velice rychlá a bezproblémová a není třeba odstraňovat žádné stehy. 

Sportovní aktivity můžete provozovat po jednom týdnu od zákroku. Zákrok nevyžaduje žádné další speciální opatření. Vždy je však nezbytně nutné dodržovat pokyny Vašeho lékaře.

Výsledky augmentace (zvětšení) G bodu

Výsledky augmentace (zvětšení) G bodu

Výsledky augmentace G bodu

Pro ženy, které mají potíže s dosažením vaginálního orgasmu nebo by chtěly zesílit pocit orgasmu, může zvětšení bodu G poskytnout efektivní řešení.

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Zákrok je nenáročný a jeho výsledky jsou pozitivní. Možnými komplikacemi jsou dyspareunie, infekce nebo jizva.

Časté dotazy

 • Kdy v menstruačním cyklu mám naplánovat operaci? Proceduru lze provést během kterékoli části menstruačního cyklu.
 • Je zákrok bolestivý? Augumentační injekce obecně nejsou bolestivé.
 • Přivede mě zvětšení bodu G k orgasmu při sexu? Existence bodu G, který je zvláště citlivý na sexuální stimulaci, nebyla nikdy vědecky prokázána. Existují ženy, které nelze vaginálně stimulovat. Naproti tomu jiné ženy mohou vaginální orgasmus  bez problémů zažít.
 • Jakou možnost léčby mám zvolit? Kyselina hyaluronová se během prvních 6 až 12 měsíců úplně rozloží, tj. po této době se objem bodu G vrátí zpět na úroveň před léčbou. Naproti tomu injekce tukové tkáně může způsobit trvalé zvýšení objemu bodu G. Část tukové tkáně však může být absorbována. Obecně lze při injekci tukové tkáně realisticky očekávat trvalé zvýšení objemu bodu G o 50 až 70 procent.

Bibliografie

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."