Vystudovala českou filologii pro editory. Věnuje se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímá se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Aktualizováno: 20. 12. 2021

Navigace

 • Úvod
 • Co je neinvazivní lifting obličeje
 • Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na neinvazivní lifting obličeje?
 • Jak si vybrat vhodného lékaře?
 • Jak probíhá první schůzka s lékařem?
 • Jak se připravit na zákrok?
 • Průběh zákroku
 • Po zákroku
 • Výsledky neinvazivního liftingu obličeje
 • Rizika a komplikace
 • Často kladené otázky
 • Bibliografie

Úvod

Pojmy „neinvazivní lifting“ nebo „facelift bez skalpelu“ zahrnují řadu neinvazivních ošetření prováděných v oblasti obličeje, kde pokožka ztratila svou pevnost a pružnost. Metody, o kterých budeme hovořit níže, výrazně zlepšují vzhled a stav pokožky, obnovují její tón a navrací jí zpět svůj mladistvý vzhled.

neinvazivní lifting

Navraťte své pleti mladistvý vzhled

Co je neinvazivní lifting obličeje

Termín neinvazivní lifting obličeje (také známý jako „facelift bez skalpelu“) je ošetření, které umožňuje pokožce získat zpět svou ztracenou pevnost a mladistvý vzhled neinvazivním způsobem. Tento typ ošetření je vhodný pro ženy i muže a lze jej použít nejen na obličej.

Neinvazivní lifting obličeje lze využít k:

 • vyhlazení vrásek
 • vypnutí pokožky
 • zlepšení kontur obličeje
 • odstranění podbradku
 • zvednutí obočí
 • omlazení krku a dekoltu
 • celkovému zlepšení stavu pokožky (pleť získá rovnoměrný tón)

Existuje řada technik. Lékař zvolí vhodné ošetření na základě posouzení stavu vaší pleti.

lifting

Neinvazivní ošetření jsou vhodná pro ženy i muže

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na neinvazivní lifting obličeje?

Neinvazivní lifting obličeje je vhodný pro ženy i muže, které trápí středně povolená kůže. Pokud by byla pokožka až příliš ochablá, může vám být doporučena invazivní metoda (např.: facelift).

Ošetření mohou podstoupit nejen pacienti středního věku, ale i mladší pacienti, kteří na své pleti zaznamenají pokročilejší známky stárnutí pokožky.

ošetření pleti

Vybírejte si zkušené specialisty

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Správný výběr zkušeného odborníka představuje polovinu úspěchu k dosažení požadovaných výsledků. Jelikož neinvazivní lifting obličeje zahrnuje několik různých technik, ne všechny lze podstoupit u stejného odborníka.

Vybírejte si pracoviště a lékaře velmi pečlivě, předejdete tak riziku možných komplikací. Zjistěte si odbornou způsobilost daného lékaře, nebojte se zeptat na jeho specializace a zkušenosti v oboru. Jen zkušený odborník dokáže rozpoznat možná rizika a bude vědět, jak řešit případné komplikace. Ujistěte se také, že vámi vybrané pracoviště splňuje požadované standardy bezpečnosti a kvality. Přečtěte si recenze ostatních pacientů, prohlédněte si fotografie před a po ošetření.

lifting

Nejdříve je potřeba posoudit stav Vaší pleti

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Během vstupní konzultace odborník posoudí stav vaší pokožky. Také bude chtít znát váš zdravotní stav, rodinnou anamnézu a vaše očekávání. Na základě tohoto rozhovoru tak bude moci vyloučit případné kontraindikace a doporučit vám nejvhodnější ošetření pro váš typ pleti.

Po výběru metody, která přinese nejlepší výsledky v závislosti na typu pokožky, vám podrobně vysvětlí, jak bude zákrok proveden, jaký přístroj bude použit, řekne vám také, jak se na ošetření připravit. V závislosti na vybraném ošetření je někdy možné jej provést v samotný den konzultace.

lifting

Dosáhněte sjednoceného tónu pleti

Jak se připravit na zákrok?

V posledních letech se estetická medicína rozvíjí a odborníci nyní mohou pacientům nabídnout širokou škálu ošetření. Jak už samotný název zákroku napovídá, neinvazivní lifting obličeje zahrnuje neinvazivní procedury, které nevyžadují speciální přípravu ze strany pacienta. V některých případech však možná budete muset dodržovat určitá doporučení, například vyhnout se pobytu na slunci nebo vysadit určité léky. Tyto informace vám však sdělí lékař během vstupní konzultace.

lifting

Existuje celá řada neinvazivních zákroků, vyberte si ten svůj

Průběh zákroku

Cílem neinvazivního liftingu obličeje je celkové omlazení pokožky a navrácení jí ztracenou pevnost. Průběh zákroku závisí na zvolené technice. Zde vám přinášíme některé z nejoblíbenějších neinvazivních technik omlazení obličeje:

Radiofrekvence: patří k jedné z nejpopulárnějších neinvazivních technik. Radiofrekvenční energie působí na dermis (druhou vrstvu kůže), kde nastartuje tvorbu kolagenu. Ošetření je účinné jak na pokožce obličeje, tak na jiných částech těla, jako je břicho, hýždě nebo paže. První výsledky jsou viditelné téměř okamžitě po prvním sezení. Radiofrekvenční léčba umožňuje zlepšit celkový vzhled pleti, zúžit póry a dodat pokožce zářivý vzhled. Dokáže také odstranit vrásky, podbradek a v případě jiných částí těla také pomáhá zpevňovat pokožku, odstranit celulitidu či pomerančovou kůži.

Botulotoxin: jedná se o jed, který při podávání ve velmi malých dávkách vyhlazuje vrásky na čele, mezi obočím a kolem očí. Botulotoxin se vstřikuje do svalů, které jsou paralyzovány a přestanou se stahovat, takže vrásky zmizí. Klíčovým prvkem k dosažení uspokojivých výsledků je podání botulotoxinu do příslušného svalu a výběr vhodné dávky. Výsledný efekt trvá až šest měsíců.

Injekční výplně: tyto látky se aplikují pod kůži za účelem vypnutí a vyhlazení pleti. Jako výplňový materiál může být použita kyselina hyaluronová, botulotoxin, kolagen, vlastní tuk… Délka zákroku se odvíjí od druhu zvolené výplně a také velikosti ošetřované plochy.

Niťový lifting: během této metody se speciální nitě zavádějí do podkoží, dochází tak k vypnutí pokožky a vyhlazení vrásek. Jedná se o miniinvazivní alternativu klasického faceliftu.

Tekutý lifting (liquid facelift): mladistvého vzhledu můžete dosáhnout také pomocí tekutého liftingu. Ten zahrnuje použití moderních dermálních výplní, botulotoxinu či dalších látek, které podporují omlazení obličeje. Zákrok redukuje vrásky, vyplní propadlé tváře, zbaví vás unaveného vzhledu nebo zpevní kontury obličeje.

HIFU Ultherapy: tento ultrazvukový přístroj dokáže vypnout, zpevnit a omladit ochablou a povislou pokožku, a to na tváři i krku. Pomocí tohoto ošetření je možné aktivovat přirozenou produkci kolagenu, zlepšit vzhled jizviček po akné, odstranit vrásky a výrazně zlepšit pružnost pokožky.

Existuje celá řada dalších neinvazivních zákroků. Svěřte se do rukou zkušeného odborníka, který vám navrhne to nejlepší řešení.

neinvazivní lifting

Neinvazivní zákroky nevyžadují dlouhou rekonvalescenci

Po zákroku

Námi popsané metody jsou neinvazivní, proto obvykle nezahrnují dlouhou dobu rekonvalescence. Pacient se může vrátit ke každodenním činnostem ve stejný den nebo druhý den po zákroku. Hospitalizace není nutná. To je jedna z největších výhod neinvazivního liftingu obličeje.

Po většině ošetření se může objevit mírné zarudnutí nebo otok, ale to zmizí během několika hodin po ošetření; po injekčních zásazích (injekční výplně, botulotoxin, atd.) se mohou objevit modřiny. Záleží na zvolené metodě.

Dodržování doporučení lékaře po zákroku je zásadní pro dosažení optimálních výsledků a jejich udržení po delší dobu. Po provedení většiny popsaných postupů používejte krémy s vysokým ochranným faktorem, neopalujte se a nepoužívejte solárium po dobu několika týdnů, abyste předešli výskytu pigmentových skvrn.

lifting

Obnovte přirozený tonus své pleti

Výsledky neinvazivního liftingu obličeje

Nejčastěji lze účinky zaznamenat bezprostředně po opuštění ordinace, ale pro dosažení optimálních výsledků byste měli počkat několik týdnů až několik měsíců, protože řada ošetření se využívá ke stimulaci buněk k produkci kolagenu nebo k obnově pokožky.

Výsledky bývají dlouhodobé, ale hodně závisí na pacientovi, jeho věku a stavu pokožky, stejně jako na jeho životním stylu. Je také třeba připomenout, že není možné zastavit proces stárnutí pokožky, takže v budoucnu může být nutné ošetření opakovat pro udržení účinků.

lifting

U neinvazivních zákroků se komplikace nevyskytují příliš často

Rizika a komplikace

Těhotenství a období kojení bývají kontraindikací pro zákroky estetické medicíny, neinvazivní lifting obličej není výjimkou. Další kontraindikací může být infekce či kožní onemocnění v oblasti, kterou chceme ošetřit.

Neinvazivní lifting obličeje zahrnuje minimálně invazivní metody, proto ani seznam kontraindikací není dlouhý ani riziko komplikací příliš vysoké. V případě většiny technik může být pokožka pacienta okamžitě po zákroku zarudlá a v místě vpichu může dojít k mírnému otoku nebo tvorbě modřin, ale tyto příznaky nejsou pro pacienta příliš obtěžující a většinou zmizí do několika hodin po ošetření.

Často kladené otázky

 • Je možné dosáhnout mladistvě vypadající pleti i bez zásahu plastického chirurga? Ano, je to možné. Například lifting pomocí nití, které vypínají a zpevňují pleť, a to bez skalpelu. Navíc dokáží nabudit tvorbu vlastního kolagenu. Dobré výsledky přináší také radiofrekvence, která rychle a účinně dokáže omladit pleť a nastartovat tvorbu kolagenu.
 • Jaké jsou nejoblíbenější techniky neinvazivního liftingu obličeje? V posledních letech se značně zvýšila popularita všech neinvazivních technik omlazení pleti. Vámi vybraný odborník vám navrhne nejvhodnější řešení pro váš typ pleti. ​​
 • Tradiční chirurgický facelift nebo neinvazivní zákrok? Záleží na pokožce pacienta. Pokud má již značně ochablou pleť, neinvazivní techniky nemusí být v jeho případě dostatečné. V mnoha případech však minimálně invazivní zákroky přinášejí stejně dobré výsledky a návštěva operačního sálu tak nemusí být nutná.

Bibliografie

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."