Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hymenoplastika

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to hymenoplastika?

Hymenoplastika je kosmetická oprava ženské panenské blány. Hymenoplastika je stále více se rozšiřující trend. Ženy chtějí opět prožít první sexuální styk spojený s krvácením. Důvody znovunabytí panenství jsou nejrůznější. Kulturní i náboženské nebo chtějí ženy jen potěšit své partnery.

Panenská blána se tvoří již v děloze

Co je rekonstrukce panenské blány (Hymenoplastika)?

Rekonstrukce panenské blány

O ztrátě panenství má mnoho lidí krvavé a bolestivé představy, ve skutečnosti však toto první prasknutí, bez ohledu na metodu, nemusí být vždy krvavé a není vždy bolestivé. Panenská blána se začíná tvořit, zatímco je žena ještě v děloze, obvykle začíná přibližně už ve čtvrtém měsíci těhotenství.

Panenská blána je tkáň, která se podobá oválné gumové podložce, která částečně nebo úplně zakrývá vaginální otvor. Tato prstencová membrána může být tenká a pružná nebo silná a tuhá. Lze očekávat, že operace bude trvat od jedné do dvou hodin v závislosti na rozsahu potřebné opravy.

Jak zjistím, zda jsem vhodnou kandidátkou?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na rekonstrukci panenské blány (Hymenoplastika)?

Kdo je vhodnou kandidátkou na rekonstrukci panenské blány

Důvody pro vyhledání tohoto postupu jsou různé a mohou být fyzické nebo psychologické. V případě sexuálního napadení může mít žena traumatické či psychologické problémy a může mít pocit, že byla okradena o svou nevinnost. Sexuální zvědavost a experimentování jsou přirozenou součástí procesu dospívání, kdy dochází k hormonálním změnám. Tlak vrstevníků může mladou dívku často přinutit, aby podlehla sexuální aktivitě, než bude mentálně připravena na emoční dopad spojený s takovou fyzickou intimitou. Jak dospívá, může cítit lítost nad tím, že se této zvědavosti oddávala příliš brzy nebo příliš často, a může se snažit pohřbít důkazy o tom, co by mohla při zpětném pohledu považovat za promiskuitu nebo špatný úsudek. Protože přítomnost neporušené panenské blány je v mnoha kulturách stále důležitá, může žena chtít poskytnout tento údaj o čistotě svému manželovi pro jejich nadcházející svatební obřad. Mnoho žen, které již byly sexuálně aktivní, si možná přejí dát svému partnerovi panenský zážitek, ať už jako překvapení, pro zvláštní příležitost nebo na svatební noc. Důvodem zákroku může být také náhodné prasknutí nebo roztržení či posílení sexuální rozkoše. Rekonstrukce blány mohou vyžadovat i ženy po porodu, jelikož vaginální svaly mohou ochabnout. K ochabnutí dochází také v průběhu času s věkem.

Bibliografie

Plastic Surgery Key, Hymenoplasty [online]. Dostupné na: https://plasticsurgerykey.com/hymenoplasty/ [Datum: 6. prosince 2020].

Clínica ginecológica. 2022. Hymenoplasty. Gynecological surgery for hymen reconstruction. [online] Dostupné na: <https://www.womens.es/en/gynecological-surgery/hymenoplasty/> [Datum 28. dubna 2022].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."