Výhody body-jet liposukce u pacientek s lipedémem

13 lis 2019

Otékají vám nohy a nedaří se vám shodit nahromaděný tuk v oblasti dolních nebo horních končetin? vašim problémem může být lipedém. Onemocnění zvané lipedém trápí miliony žen po celém světě a je způsobeno poruchou lymfatického systému. To jak se projevuje, jak se proti němu dá bojovat a proč se nejvíce osvědčil liposukční přístroj body-jet, vysvětluje ve videu MUDr. Juraj Payer Ph.D., FEBOPRAS.

LIPOELASTIC a.s.

Správná péče po liposukci: Co riskujete, pokud jí podceníte?

4 bře 2019

Liposukce umožňuje odstranění tuku jeho odsátím z problematických partií. Jde o výkon v plastické chirurgii velmi žádaný, pro pacienta relativně nenáročný. Málokdo si ale uvědomuje, že samotná liposukce je jen polovinou úspěchu na cestě za vysněnými křivkami těla. Nestačí jen šikovné ruce erudovaného operatéra a zvolená liposukční technika. Velmi důležitá je také pooperační péče po liposukci, která dokáže finální výsledek vylepšit nebo naopak i pokazit. Co zejména v poliposukční péči nepodcenit a jak se na ní připravit, o tom hovoří MUDr. Roman Kufa, plastický chirurg a vedoucí lékař Centra estetické medicíny PERFECT CLINIC.

LIPOELASTIC a.s.

Z jakých partií lze odsát tuk pomocí liposukčního přístroje body-jet, kdo je vhodným pacientem?

17 říj 2018

Víte, jak funguje body-jet? Jaké výhody má liposukce pomocí vodního paprsku? Které partie lze liposukcí zeštíhlet a které naopak pomocí získaného tuku zvětšit či modelovat? O využití získaného tuku pro modelaci či zvětšení prsů u pacientek po mastektomii nebo žen, které nechtějí prsní silikonové implantáty a zároveň se chtějí zbavit nežádoucího tuku, hovoří MUDr. Jiřina Šilhánková, vedoucí lékařka GIA Clinic v Prostějově.

LIPOELASTIC a.s.

Druhy liposukce a rozdíly mezi nimi

3 led 2018

Víte, jaké techniky provedení liposukce existují? V čem spočívá a jak probíhá tumescentní liposukce? Jak dlouho odsátí tuku trvá? Provádí se vždy v lokální anestezii, ambulantně? V čem se liší laserová liposukce (SlimLipo, LipoDefine) od liposukce ultrazvukové? Proč se tumescentní liposukce doplňuje o laser či ultrazvuk? Jaký to má efekt? Více na toto téma již MUDr. Pavel Horyna, atestovaný plastický chirurg a specialista na liposukce z MEDICOM Clinic.

MEDICOM Clinic

Volba správné metody liposukce

20 dub 2017

Výběr správné metody liposukce má zcela zásadní vliv na její výsledek. V čem se od sebe liší tumescentní liposukce a liposukce asistovaná laserem či ultrazvukem? Pro koho a při jaké indikaci jsou jednotlivé metody vhodné? Zorientovat se v nabídce a výhodách či nevýhodách jednotlivých metodách liposukce vám pomůže MUDr. Pavel Horyna, atestovaný plastický chirurg a specialista na liposukce z MEDICOM Clinic.

Prim. MUDr. Pavel Horyna - MEDICOM Clinic

Zdokonalení výsledku liposukce: LPG, rázová vlna

13 dub 2017

Pokud uvažujete o liposukci, jistě si přejete co nejlepší výsledek. Víte, co pro něj můžete udělat v rámci pooperační péče? Jak a čím ošetřit pokožku, aby hojení bylo rychlejší? Lze, např. u maminek po porodu, pomoci i od strií či celulitidy? Jak docílit perfektního výsledku u liposukce ve vyšším věku? Kdy vám může lékař doporučit lipomasáže (LPG) či ošetření rázovou vlnou? Odpovídá MUDr. Pavel Horyna, atestovaný plastický chirurg z MEDICOM Clinic.

Prim. MUDr. Pavel Horyna - MEDICOM Clinic