Výhody body-jet liposukce u pacientek s lipedémem

13. 11. 2019

Otékají vám nohy a nedaří se vám shodit nahromaděný tuk v oblasti dolních nebo horních končetin? vašim problémem může být lipedém. Onemocnění zvané lipedém trápí miliony žen po celém světě a je způsobeno poruchou lymfatického systému. To jak se projevuje, jak se proti němu dá bojovat a proč se nejvíce osvědčil liposukční přístroj body-jet, vysvětluje ve videu MUDr. Juraj Payer Ph.D., FEBOPRAS.

LIPOELASTIC a.s.
, MUDr. Juraj Payer Ph.D., FEBOPRAS

Správná péče po liposukci: Co riskujete, pokud jí podceníte?

4. 3. 2019

Liposukce umožňuje odstranění tuku jeho odsátím z problematických partií. Jde o výkon v plastické chirurgii velmi žádaný, pro pacienta relativně nenáročný. Málokdo si ale uvědomuje, že samotná liposukce je jen polovinou úspěchu na cestě za vysněnými křivkami těla. Nestačí jen šikovné ruce erudovaného operatéra a zvolená liposukční technika. Velmi důležitá je také pooperační péče po liposukci, která dokáže finální výsledek vylepšit nebo naopak i pokazit. Co zejména v poliposukční péči nepodcenit a jak se na ní připravit, o tom hovoří MUDr. Roman Kufa, plastický chirurg a vedoucí lékař Centra estetické medicíny PERFECT CLINIC.

MUDr. Roman Kufa - Perfect Clinic ,
LIPOELASTIC a.s.

Z jakých partií lze odsát tuk pomocí liposukčního přístroje body-jet, kdo je vhodným pacientem?

17. 10. 2018

Víte, jak funguje body-jet? Jaké výhody má liposukce pomocí vodního paprsku? Které partie lze liposukcí zeštíhlet a které naopak pomocí získaného tuku zvětšit či modelovat? O využití získaného tuku pro modelaci či zvětšení prsů u pacientek po mastektomii nebo žen, které nechtějí prsní silikonové implantáty a zároveň se chtějí zbavit nežádoucího tuku, hovoří MUDr. Jiřina Šilhánková, vedoucí lékařka GIA Clinic v Prostějově.

LIPOELASTIC a.s.
, MUDr. Jiřina Šilhánková

Druhy liposukce a rozdíly mezi nimi

3. 1. 2018

Víte, jaké techniky provedení liposukce existují? V čem spočívá a jak probíhá tumescentní liposukce? Jak dlouho odsátí tuku trvá? Provádí se vždy v lokální anestezii, ambulantně? V čem se liší laserová liposukce (SlimLipo, LipoDefine) od liposukce ultrazvukové? Proč se tumescentní liposukce doplňuje o laser či ultrazvuk? Jaký to má efekt? Více na toto téma již MUDr. Pavel Horyna, atestovaný plastický chirurg a specialista na liposukce z MEDICOM Clinic.

MEDICOM Clinic , Prim. MUDr. Pavel Horyna - MEDICOM Clinic