99% Index spokojenosti Založeno na 77 recenzi pacientů

Mezoterapie je technika aplikace aktivních látek do střední vrstvy kůže, které říkáme dermis. Účinné látky obsažené v krémech zatím nedokáží překonat vrchní epidermální bariéru kůže. Teprve když se účinné látky dostanou do mezibuněčného prostoru dermis, dojde k aktivaci základních buněk dermis (fibroblastů), které produkují kolagen, elastin, kyselinu hyaluronovou a udržují zdravé mezibuněčné prostředí. Počet fibroblastů a jejich aktivita se bohužel s přibývajícími lety klesá, proto pleť viditelně stárne, ztrácí pevnost, pružnost a hydrataci.

face1

Indikace k mezoterapii

Složení mezoterapeutického roztoku

Složení roztoku závisí na účelu aplikace, na typu a míře poškození kůže. Hlavní složkou je většinou kyselina hyaluronová, jejíž molekuly na sebe vážou vodu. Někdy se přidávají vitamíny, aminokyseliny, koenzymy, minerální látky a antioxidanty, ale často stačí čistá kyselina hyaluronová.

Za účelem rejuvenace, zpevnění, hloubkové hydratace pleti a vyhlazení drobných vrásek se nejčastěji ošetřuje obličej, krk, dekolt nebo hřbety rukou.
Pokud mezoterapií léčíme nadměrné vypadávání vlasů (alopecii), léčebný roztok kyselinu hyaluronovou neobsahuje. Jsou v něm vitamíny a další látky, které vlasová pokožka potřebuje a které stimulují růst vlasů. Při léčbě alopecie kombinujeme mezoterapii s dalšími léčebnými metodamy, jako je laser, užívání vitamínů, atp.

Bezpečnost a účinnost mezoterapie

Bezpečnost a účinnost mezoterapie zaručí pouze specialista, lékař s dostatečnou erudicí a praxí, který po důkladném vyšetření pleti dokáže určit vhodné složení roztoku, které musí odpovídat účelu ošetření, typu pleti, stupni jejího poškození sluncem, dehydratací nebo kouřením a věku. V některých salónech provádí mezoterapii lidé bez potřebné erudice v nesterilním prostředí, do takových určitě nedoporučujeme na ošetření chodit.

Průběh mezoterapie

Ošetření trvá půl hodiny až hodinu a půl, záleží na velikosti ošetřované plochy. Před ošetřením lékař vyšetří a zhodnotí stav pleti a vybere nejvhodnější mezoterapeutický roztok. Po odstranění make-upu a vydenzifikování kůže aplikuje zvolený roztok mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže (dermis), zhruba 4 milimetry pod povrch. Pro větší komfort během ošetření je možné aplikovat zhruba hodinu předem znecitlivující krém.

Rekonvalescence po mezoterapii

Po ošetření se mohou objevit drobné modřinky, mírný otok a svědění v místě vpichů, které rychle odezní. Modřinkám a otoku se dá předejít chlazením pleti bezprostředně po ošetření. Několik dní po mezoterapii je třeba se vyhnout nadměrnému chladu, horku a slunci. Nechoďte do sauny ani do solária a používejte krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Jinak vás zákrok v běžném životě nijak neomezí.

Délka trvání účinku mezoterapie

Pokud mezoterapeutický roztok obsahuje kyselinu hyaluronovou, je výsledek vidět ihned po prvním ošetření. Efekt ošetření vydrží zhruba rok. Ideálních výhledků dosáhujeme, pokud první aplikaci opakujeme po měsíci a pak znovu po třech měsících. Dále stačí na ošetření chodit jedenkrát ročně.

Injekční lipolýza

Technika mezoterapie se využívá i při injekční lipolýze. Účinnou látkou je zde zpravidla enzym lecitin (fosfatydylcholin) získaný ze sojových bobů. Lecitin štěpí tukové buňky a ty pak mohou být odplaveny z těla přirozenou cestou. Je vhodná pouze u malých ložisek tuku v oblasti podbradku, tváří, krku nebo kolen.

Publikováno: 14.7.2015

Související recenze a zkušenosti
Fantastický přístup
Mezoterapie (revitalizace obličeje, krku, dekoltu, rukou)
  Spokojený/á
Paní doktorka Taťána je prostě nejlepší! Její přístup je prostě fantastický a výsledek ošetření předčil všechna moje očekávání. Doporučuji!!! Více 
Registrovaný uživatel
Mezoterapie v Praze v centru
Mezoterapie (revitalizace obličeje, krku, dekoltu, rukou)
  Spokojený/á
Lékař úžasný. Ostatní personál průměr. Záleží na typu sestry. Některé jsou ochotné usměvavé, jiné ne. Více 

V jaké fázi se nacházíte?

   
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní