Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Redukce předkožky klitorisu

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1 den klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to redukce předkožky klitorisu?

Jedná se o zákrok, který zahrnuje redukci preputia, tkáně, jež obklopuje klitoris. Clitoral unhooding nemá žádné oficiální pojmenování v české a slovenské odborné literatuře, doslovný překlad by byl redukce preputia klitorisu. Preputium klitorisu se skládá z jemné a senzitivní kožní duplikatury, která má tvar kapuce, ve které je klitoris chráněný. V případě, že je tato kapuce zvětšená, snižuje se citlivost klitorisu a tím i sexuální potěšení, zároveň se zvyšuje riziko vzniku infekce v této oblasti. Redukce předkožky klitorisu nejenže řeší všechny tyto problémy, ale také dodává ženě větší sebevědomí díky zlepšení estetického vzhledu vagíny.

O zákroku

Hoodectomy - redukce předkožky klitorisu

Zvětšení vnitřních labií je často vrozené a může souviset i s hormonálními změnami

Tento problém je v 99 % spojený s hypertrofií/zvětšením vnitřních labií, kterého nejčastější příčina je pravděpodobně vrozeného a hormonálního původu. Zvětšení může být viditelné už od narození, ale nejčastěji je viditelné v pubertě. Navíc nejčastější příčina zbytnělé převislé předkožky klitorisu je kromě hormonálního původu (exogenní androgenní hormony) chronická iritace, která také velkou mírou přispívá ke zvětšení. 

V neposlední řadě a v menší míře, své udělají i hormonální změny v průběhu těhotenství a změny spojené s věkem.

Průměrný věk pacientek, které hledají tento typ operace, je mezi 20 a 30 lety, samozřejmě chodí i starší ročníky, které mají děti už odrostlé, takže na tom je vidět, že jenom těhotenství resp. porod není hlavní příčinou nebo spouštěčem těchto změn.

Operace - redukce předkožky klitorisu

Redukce předkožky klitorisu

Redukce předkožky klitorisu ženám nabízí především zlepšení sexuálního života

Jedinou funkcí klitorisu je sexuální potěšení. U některých žen se časem z výše uvedených příčin vyvine tzv. hypertrofie - zvětšení preputia a následně vzniká přebytek kůže a převis, který se vyskytuje ne jenom v oblasti celé kapuce klitorisu, ale i v oblastech pod klitorisem a podél malých labií a ukotvuje se v různých úrovních jako tzv. paralabialní řasa (řasa podél labia).

Redundantní kůže v oblasti klitorisu a pod ním způsobuje problémy nejen v každodenním životě (nepohodlnost a tření při chůzi, v těsném oblečení, spodním prádle) ale i při jiných aktivitách jako je sport (běh, kolo, atd.) a saunování. Nezanedbatelné je i zvýšené riziko infekce, stejně jako u mužů, kteří podstupují obřízku např. z hygienických důvodů.

Konkrétně v případě velkého přebytku kůže může nahromaděná smegma způsobovat svědění, zapařeniny až druhotné infekce a následně pseudofimózy. Operace - redukce předkožky může pomoct v prevenci za předpokladu správné hygieny.

Stejně důležitý je sexuální aspekt, vzhledem k tomu, že při velkém nahromadění duplikatury kůže je klitoris zanořený (doslovně pohřbený) a hodně těžko dostupný pro stimulaci, což zabraňuje ženě dosáhnout vzrušení a následně orgazmu. V intimní oblasti toto vede k úzkosti, k frustraci a nakonec k nespokojenosti s přežíváním rozkoše, s vnějším vzhledem přirození/vnějšího genitálu a proto tato operace pomůže k zlepšení dosáhnutí resp. prožívání orgazmů. Mnoho žen tvrdí, že se po této operaci jejich sexuální život zlepšil spolu s jejich sebevědomím.

Bibliografie

Clinic for Luck. n.d. Obnažení a redukce předkožky klitorisu. [online] Dostupné na: https://clinicforluck.cz/cs/za... [11. dubna 2021].

Aesthetic Gynecology Specialists of WNY. 2019. Is Clitoral Hood Reduction Surgery the Right Step For You? (Cost and Benefits). [online] Dostupné na: https://www.aestheticgynecolog... [11. dubna 2021].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."