Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Modelace prsou s augmentací

Stojí to za to
99 %
Stojí to za to
Na základě 197 příběhů
Průměrná cena
73.606 Kč
Průměrná cena
Podle 124 odborníků
 • Celková anestezie
 • 1 den
 • Délka zákroku 1–3 hodiny
 • 1–7 dní klidového režimu
 • Okamžitý efekt
 • Trvalé výsledky

Co je to modelace prsou s augmentací?

Modelace prsou spojená s augmentací je určená ženám, které požadují zvětšení poprsí, ale současně nejsou spokojeny s jeho tvarem. Při operaci se v jedné době vloží do prsou implantáty a upraví jejich tvar. Operace, která obvykle trvá dvě hodiny, se provádí vždy v celkové anestezii. Hospitalizace po operaci bývá jeden až dva dny a s návratem do zaměstnání je třeba počítat po dvou týdnech. Výsledek operace přetrvá řadu let a takto operovaná prsa lze s odstupem času opět modelovat.

Indikace k modelaci prsou spojené s augmentací

Indikace k modelaci prsou spojené s augmentací

Modelace prsou spojená s augmentací

Modelace prsou s vložením implantátu řeší:

 • Velikost a zároveň tvar prsou,
 • asymetrii prsou,
 • povislá prsa se ztrátou objemu,
 • atrofie mléčných žláz,
 • vývojové porychy prsů - tzv. tubulární prsa.

Modelace prsou spojená s augmentací je zákrok určený ženám, které chtějí v jedné době zvětšit poprsí, a současně získat jeho lepší tvar. Tuto operaci obvykle podstupují ženy, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí, a současně jsou jejich prsa poznamenaná věkem, případně těhotenstvím a kojením. V takovém případě by pouhé vložení implantátů nepřineslo požadovaný estetický efekt, protože v průběhu věku se snižuje elasticita kůže a prsa svou vahou poklesávají a ztrácejí tvar. Těhotenství a kojení může navíc nejen negativně ovlivnit tvar poprsí, ale způsobit i atrofii mléčné žlázy.

Metoda je také řešením pro korekci asymetrie prsů. Jedná se buď o vložení implantátu do prsu menšího, nebo redukci prsu většího. Vždy je však třeba provést modelaci i druhého prsu.

Operace může být též řešením v případě vývojové poruchy prsů, tzv. tubulárních prsů. Jedná se o stav, kdy prsa mají nevzhledný trubkovitý tvar. U těchto obtíží však vždy záleží na individuálním posouzení, zda je možné tuto vadu pomocí augmentace spojené s modelací odstranit.

Konzultace před operací

Konzultace před operací

Konzultace s odborníkem

Lékaře na modelaci prsou s augmentací vybírejte pečlivě a volte vždy atestovaného specialistu. V rámci rozhodování a přípravy na operaci je nesmírně důležitá konzultace s daným odborníkem. Lékař při ní zhodnotí problém a navrhne optimální řešení. Je třeba, aby přesně pochopil představu ženy o výsledku operace, a aby žena věděla, čeho je a není možné operací dosáhnout. V takovém případě mohou pomoci fotky před a po modelaci prsou s agumentací, kdy pacientka uvidí možnosti operace a je schopná lékaři ukázat svou představu.

Nerealistická očekávání ženy by měla být důvodem k odmítnutí operace. Při konzultaci je třeba lékaře seznámit se všemi chronickými onemocněními a problémy, které by mohly být kontraindikací k operaci.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře