Krajská nemocnice - Oddělení cévní chirurgie

Krajská nemocnice - Oddělení cévní chirurgie

(1 Recenze)·100% doporučuje
Ohodnotit
Husova 10, Liberec, Liberecký kraj
Krajská nemocnice - Oddělení cévní chirurgie
Krajská nemocnice - Oddělení cévní chirurgie
(1 Recenze)·100% doporučuje

Informace

Oddělení cévní chirurgie Krajské nemocnice Liberec, a.s. poskytuje komplexní diagnostickou a chirurgickou péči zaměřenou na onemocnění tepen a žil. Pracoviště zajišťuje plánované i akutní operace žil a tepen.

Pracoviště využívá nejmodernější diagnostickou techniku, zároveň v maximální možné míře využívá šetrnější epidurální či svodnou anestezii. Samozřejmostí je zde možnost pacienta spolurozhodovat o léčebném postupu. Každý rok je zde provedeno více než 400 operací.

Lůžková část se skládá z 19 standardních lůžek, dále také 18 intenzitních lůžek (JIP) a 3 nadstandardních lůžek.

Součástí oddělení jsou také specializované poradny – ty se zaměřují na cévní chirurgii, žilní chirurgii a AV zkraty (cévní přístupy pro účely hemodialýzy).

Mezi nejčastější onemocnění, které jsou zde léčena, patří ischemická choroba dolních končetin, varixy (neboli křečový žíly), chronická žilní insuficience, traumata tepen a žil, degenerativní choroby tepen a žil či kritická končetinová ischemie.

V rámci léčby i diagnostiky spolupracuje pracoviště s dalšími odděleními – jako příklad můžeme uvést radiodiagnostické oddělení či Kardiocentrum. Spolupracujeme také s Traumacentrem (řešení poranění cév). Pro oddělení hemodialýzy naopak nabízíme přístup k diagnostice nutné pro vytvoření cévních zkratů.

Současným primářem oddělení je MUDr. Alexandr Škaryd, post staniční sestry zde zastává Bc. Monika Líbalová.

Odstranění křečových žil

Varixy, neboli křečové žíly trápí mnoho lidí, ať už je důvodem kosmetické hledisko, bolest či otok. Tento problém lze však účinně řešit například za pomoci operace. Oddělení cévní chirurgie Krajské nemocnice Liberec, a.s. nabízí provedení operace jak v celkové anestezii, tak v anestezii svodné (v tomto případě zůstává pacient při vědomí, zároveň však necítí dolní polovinu svého těla. Zpravidla se neprovádí operace obou končetin zároveň.

Nutno zmínit, že odstranění poškozené (a nefunkční) žíly nemá na lidské tělo negativní dopady. Celková dob hospitalizace při tomto ošetření zpravidla nepřekročí 4 dny.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Recenze (1)

4.0
1 Recenze · 100 % doporučuje
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Skutečné příběhy (1)

Nebolestivý zákrok
nebolestivý zákrok, pro nauseu(alergie na Tramal) hospitalizace 1 noc.Zákrok mi vydržel 5 let a nyní opět velké problémy a bolesti.Celých 5 let jsem měla necitlivé místo v řezu na nártu (prý se neobnovily nervy)
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související zákroky