Jemná, šetrná a bezbolesná metoda. Na rozdíl od permanentního make upu se barvivo při mikropigmentaci aplikuje do vrchní vrstvy kůže a je třeba ho po 2 letech obnovit, jinak zcela vymizí. Tato skutečnost je nesporně výhodou, protože můžete svůj vzhled po několika letech změnit. Vaše tvář bude přirozená a při tom krásně upravená.

Mikropigmentace – nová, zcela bezriziková metoda permanentního make-upu! Mikropigmentace je na našem trhu žhavým hitem a novinkou, která k nám dorazila z Německa.

Mikropigmentace versus permanentní make-up

Hlavní rozdíl mezi mikropigmentací a permanentním make-upem spočívá v tom, že přírodní barvivo je aplikováno do vrchní vrstvy pokožky zcela bezbolestně. Potom, co se pokožka úplně obnoví, barvivo neboli pigment za tři až pět let zcela vymizí, pokud není přibližně každý jeden nebo dva roky obnovován. Tím pádem se nemůže stát, že by došlo k nežádoucí změně barvy pigmentu jako je tomu u permanentního make-upu. Mikropigmentace navíc získala certifikaci jakosti ISO, o které se dozvíte více níže a díky které můžete mít jistotu v tom, že po zákroku bude vaše tvář bez výrazných linií. Mikropigmentace může zcela jistě propagovat přirozenou krásu.

V případě normálního permanentního make-upu je barvivo aplikováno také do hlubších vrstev pokožky, a tím pádem barvivo takřka nikdy nevymizí. Navíc může časem změnit svou barvu, což nevypadá hezky. U permanentního make-upu jsou další nevýhodu také příliš nápadné linie.

Pokud bychom zkoumali bezpečnost obou metod, bude na prvním místě jednoznačně mikropigmentace, jelikož permanentního make-up se svými nápadnými liniemi, možnou změnou barvy pigmentu a skutečností, že barvivo téměř nikdy nevymizí, je opravdu rizikový.

Certifikační autorita

Certifikační autorita zabezpečuje, že vám bude mikropigmentace v České republice provedena pouze ve vybraných certifikovaných salonech s nadstandardní kvalitou služeb a hygieny. Zákrok bude prováděn certifikovanou stylistkou a budou použité výhradně certifikované přístroje a nejkvalitnější přírodní barviva.

Mikropigmentace se stala jedinou technikou na světě, která získala certifikaci jakosti ISO (konkrétně se jedná o TUV - ISO 13485:1996 a ISO 9001:1994).

Průběh procedury mikropigmentace

Mikropigmentace se provádí pomocí bezpečné ultra tenké jehly, kdy je přírodní barvivo aplikováno pouze do vrchní vrstvy pleti. Je nutné absolvovat několik sezení, které vám pokaždé zabere přibližně dvě hodiny. Počítejte s tím, že na prvním sezení se čas o něco málo prodlouží, jelikož vám bude provedeno předmalování speciální tužkou certifikovanou stylistkou a na vás bude, abyste její práci schválila či nikoliv. Nebojte se vznášet námitky.

U zákroku se nepoužívá místní anestezie jako je to u permanentního make-upu, jelikož mikropigmentace není bolestivá, nedochází ke krvácení ani se netvoří stroupky.

Pro koho je mikropigmentace vhodná

Mikropigmentace je ve své podstatě vhodná pro všechny. Ženy, které se pro mikropigmentaci rozhodnou nejsou omezeny věkem. Doporučujeme vám domluvit si osobní konzultaci, na které vám certifikovaná stylistka doporučí tzv. permanentní líčení na míru. Odbornice vám poradí, které líčení bude na vaší pleti vypadat nejpřirozeněji v závislosti na vašem věku. Konzultace před zákrokem bývá navíc většinou zcela bezplatná a to včetně předkreslení vašeho vzhledu speciální tužkou, na kterém se společně se stylistkou dohodnete.

Pokud jste alergická například na líčidla a kosmetické přípravky, můžete být také bez obav, jelikož alergické reakce nebyly dokázány. Při zákroku se používá barvivo, které je naprosto přírodní a proti alergické.

O zákrocích podrobněji

Nejvíce se žádá mikropigmentace obočí (ztmavení, zvýraznění, délka atd.), očních linek (například optické zhuštění řas) a rtů (kontury, vystínování rtů apod.). Mikropigmentaci podstupují také ženy, které vyžadují opravy po nevydařeném permanentním make-upu.

Mikropigmentace obočí

Rozhodnete-li se pro mikropigmentaci obočí, učiníte jednu z nejnápadnějších změn ve vašem vzhledu. Mikropigmentace obočí se provádí tzv. vláskováním. Jedná se o unikátní způsob nanášení pigmentu, který zajistí přirozený vzhled obočí z jakékoliv vzdálenosti.

Podle salonů, kde se mikropigmentace provádí, chtějí ženy v souvislosti s obočím nejčastěji tyto zákroky:

 • ztmavení a zvýraznění obočí

 • úpravy vad v souměrnosti a délce obočí

 • doplnění chybějící části obočí

 • korekce vzhledu obočí po nevhodně provedeném nebo starším permanentním make-upu

Mikropigmentace očních linek

Provádí se jemné oční linky, které působí opět přirozeně a při zavřených očích jsou neviditelné. Jemné oční linky jsou velmi vhodné pro ženy, které mají řídké řasy, jelikož linka řasy opticky zhustí.

Mezi nejžádanější zákroky u očních linek patří například vytvoření oční linky mezi očními řasami, optické zhuštění řas, vytvoření iluze očních řas i tam, kde úplně chybí, úprava tvaru oka nebo jeho optické zvětšení, optické vyrovnání velikosti a vzhledu obou očí atd.

Mikropigmentace rtů

Princip mikropigmentace rtů spočívá v tom, že se barvivo neboli pigment nanáší od kontury směrem dovnitř rtů postupně vystínováním. Rty jsou zvýrazněné, ale mají svůj přirozený vzhled.

Po mikropigmentaci rtů se můžete těšit výraznější barvě, zvětšenému objemu atd. Mezi zákroky, které se u mikropigmentace provádějí, patří například úpravy vad v symetrii a výšce rtů, zvýraznění barvy a optické zvětšení rtů, kontura a vystínování rtů podél kontury, korekce nepřirozené barvy rtů po starším permanentním make-upu atd.

Speciální zákroky

Mimo to se mikropigmentací provádějí také speciální zákroky, které z největší části souvisejí s opravou vzhledu   po nezdařeném běžném permanentním make-upu nebo zlepšením vzhledu obličeje po vnějších nehodách.

Mezi speciální zákroky patří například doplnění chybějící části obočí, ke kterému dochází při chemoterapii aj.

Orientační ceník

Konzultace bývá ve většině salonů bezplatná.

Oční linky

 • horní linky: 3.000 Kč

 • spodní linky: 2.500 Kč

Obočí

 • stínování: 5.500 Kč

 • vláskování: 6.000 Kč

Rty

 • kontura: 6.000 Kč

 • kontura + stínování: 9.000 Kč

 • kompletní zvětšení rtů: 11.000 Kč

Speciální zákroky

 • obočí pro klienty po chemoterapii: 3.300 nebo 3.600 Kč

Některé salony dávají klientům, kteří podstoupili chemoterapii slevu (až 40%).

Vyhlášené salony by měly mít v ceně zákroku zahrnuty veškeré opravy po dobu minimálně tří měsíců.

Publikováno: 3.5.2008

Mikropigmentace - Ceny

Ceny od 2 000 Kč
MUDr. Zdena Stratilová
Ceny od 590 Kč
obvykle do 1 500 Kč
Klinika estetické medicíny Petra Clinic
ESTETICUSTI s.r.o.
Ústí nad Labem
Ceny od 1 500 Kč
ESTETICUSTI s.r.o.
Ceny od 2 500 Kč
obvykle do 11 000 Kč
Olga Novotná - Mikropigmentace LongTime Liner
Ceny od 990 Kč
Medical Institut Plzeň
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní