Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Korekce ušních dírek a lalůčků

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je korekce ušních dírek a lalůčků

Nejčastější příčinou protržení ušní dírky bývá vytržení náušnice při sportu nebo při oblékání. K vytažení ušních dírek dochází zejména kvůli nadměrnému piercingu v uchu (tzv. tunely - roztahováky) a také nošením těžkých náušnic. Řešením velké ušní dírky a vytahaného lalůčku je jejich korekce.

Pro koho je korekce ušních dírek a lalůčků vhodná

Pro koho je korekce ušních dírek a lalůčků vhodná

Plastická chirurgie řeší korekci ušních dírek i lalůčků. Pokud tedy používáte „roztahováky" - tunely, lze po jejich odstranění vrátit ušní lalůček a dírku do původního stavu (ilustrační foto).

Zmenšení nebo korekce roztržené ušní dírky je možné sešitím roztrženého ušního lalůčku, případně je možné provést i rekonstrukci lalůčku při nadměrném piercingu (provádí se sešití tunelu).

V případě plastiky ušního lalůčku lze řešit i drobné defekty v chrupavčité části (dírky po piercingu). Defekt nesmí být příliš velký, vhodnost zákroku je nutné konzultovat s plastickým chirurgem.

Převážně jde o výkon u dospělého pacienta. Plastiku provádíme i u starších lidí, kterým ušní lalůčky věkem rostou. Asymetrie ucha není překážkou, pokud nejsou postiženy lalůčky.

U dětí se k výkonu přistupuje jen při akutní ráně a následcích úrazu. Pokud dítě spolupracuje, lze rekonstrukci provést. Jinak se plastika ušního lalůčku doporučuje až po 15. roce věku, kdy mladistvý je již oprávněný o provedení či neprovedení výkonu sám rozhodnout a při provedení výkonu a při následné péči lépe spolupracuje než malé dítě.

Kdy není možné provést korekci ušních dírek a lalůčků

Zákrok není možné provést při akutním infektu jak celkovém, tak v místě zákroku. Kontraindikací k výkonu (to platí obecně pro jakýkoli chirurgický výkon) je závažné dekompenzované chronické onemocnění, např. diabetes (cukrovka), hypertense, apod.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."