Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění podbradku

Stojí to za to
96 %
Stojí to za to
Na základě 24 příběhů
Průměrná cena
17.500 Kč
Průměrná cena
Podle 133 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Trvalé výsledky

Co je to odstranění podbradku?

Pro nějakou formu nadbytku tuku nebo kůže pod bradou, na přední straně krku, pro neuspokojivý úhel přechodu linie dolní čelisti a krku většinou lidé užívají termín podbradek nebo dvojitá brada. K plastickému chirurgovi přicházejí, když nejsou s partií mezi krkem a bradou spokojeni a přejí si nadbytek kůže či tuku odstranit. Jaké jsou metody odstranění „druhé brady"?

Výběr odborníka na odstranění druhé brady

Výběr odborníka na odstranění druhé brady

Objednejte se na konzultaci s odborníkem

Způsobů řešení tohoto problému je více a volba závisí na konkrétní příčině, proč se tato část těla tvarem liší od estetického ideálu nebo individuální představy jejího nositele.

Často se stává, že se člověk mýlí v odhadu, co je vlastně příčinou jeho nespokojenosti a žádá operaci, která nikdy nemůže odstranit jeho problém. Alespoň hrubá a přibližná orientace v této problematice není odborně tak náročná, aby ji nezvládl i laik po přečtení tohoto článku.

Prvním krokem v úvahách o zákroku by však rozhodně vždy měla být konzultace s atestovaným plastickým chirurgem.

Příčiny vzniku „podbradku"

Příčiny vzniku

Proveďte si test štípnutím

Tukový polštář pod bradou a na přední straně krku

Zda se jedná o podbradek, lze zjistit velmi jednoduše. A to vyhmatáním takzvané kožní řasy. Téměř kdekoli na těle lze uchopit a sevřít kůži mezi palec a ukazováček a udělat kožní záhyb – fald. Odborně se takovému odhadu tloušťky podkožního tuku říká pinch test – test štípnutím.

Kůže je mezi prsty přehnutá, a jestli takto svírám vrstvu například 4 cm, znamená to, že v tomto místě je tloušťka kůže podkoží a vrstvy podkožního tuku 2 cm. Jinými slovy, že mezi povrchem kůže a povrchem svalové vrstvy, která pod kůži leží, je v tomto místě vzdálenost 2 cm.

Tato vrstva je tvořena na povrchu kůží a řídkým podkožním vazivem. Na krku to představuje asi 2-5 mm. Zbytek je podkožní tuk. V tomto výše popsaném případě by byla vrstva podkožního tuku kolem 1,5 cm. Takovou vrstvu by už bylo na krku možné ztenčit liposukcí brady. Odsátí tuku liposukcí by tedy bylo řešením. (Pozor! Jinde na těle je tloušťka kůže a podkoží jiná.)

Nadbytek kůže/povolená kůže krku

Na rozdíl od výše zmíněného nadbytku tuku lze na krku snadno prsty vytvořit kožní řasu, která má tloušťku do 1 cm. Je-li kůže povolená více, sama se někdy do takových záhybů skládá.

Řešením stavu je napnutí kůže krku. Nejčastěji toho lze docílit operací s názvem Facelift – napnutí kůže obličeje a krku.

Vrozené anatomické odchylky v krajině brady a krku

Nejčastěji se jedná o odchylky tvaru a délky dolní čelisti, tvaru brady, konfigurace úhlu linie přední strany krku a linie dolní čelisti. Tyto anomálie mohou vyvolat dojem nehezkého podbradku. Estetická korekce tohoto stavu je přísně individuální, většinou náročná, a proto se často svému nositeli nevyplatí.

Kombinace výše uvedených stavů je v praxi nejčastější. Většinou sice jedna z příčin převažuje, ale při zvažování metody korekce je potřeba myslet na všechny souvislosti. To je také důležité z hlediska dosažení žádaného výsledku a informování klienta.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře