Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vyklenute bricho po abdominoplastice

Caterina3
2. 4. 2022 · Poslední odpověď: 19. 6. 2023

Dobry den, jsem 2 mesice po abdominoplastice. Lekar mi sesil svaly a odstranil pupecni kylu. 1. porod byl spontanni, velice tezky, porodnik mi pri druhe dobe porodni, trvajici 55 minut, rajtoval na brichu, aby syna dostal ven a pri 2. porodu cisarskym rezem mi byl odebran vajecnik a vejcovod kvuli teratomu. Zhruba pred dvěma tydny se mi zacal vyklenovat pupik. Jiz mi operater delal ultrazvuk a rekl, ze mam povolenou celou brisni stenu a bud se to upravi sportem, nebo me na podzim bude znovu operovat. Pridavam foto pred a po. A foto rano a vecer. Citim, jak se mi narovnaly zada i krcni pater, daleko lepe se mi dycha, ale samozrejme bych si prala, aby to bylo trvale. Myslite si, ze se jedna o povolenou brisni stenu nebo by to mohlo byt jeste neco jineho? Skutecne se bricho pohybem stahne? Neni riskantni znovu do bricha sahat dalsi operaci? Nemohlo by se to jeste zhorsit? Predem dekuji za odpoved.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 17. 4. 2022
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
břišní stěna nebudu stále plochá, nezáleží jenom na samotné tkání nad svaly, ale také také na objemu dutiny břišní. Hojení po operaci je určitý proces, který trvá asi jeden rok. Můžete zesílit břišní stěnu pomocí cvičení atd. Výsledný stav se lepší zhodnotit až po roce od operace.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
FORMÉ Clinic
Praha . 19. 6. 2023
Dobrý den. 2 měsíce po operaci je velice krátká doba, hojení v tomto případě trvá 3-6 měsíců, a výsledek se hodnotí zhruba za rok. Dejte na svého operatéra. Ví nejlíp, co může být důvodem nynějšího vzhledu bříška. Držíme palce a hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno,
prvotní výsledek operace byl evidentně vynikající. Avšak pravděpodobně došlo postupně ke vstřebání speciálního materiálu ze šešité diastasy, případně k povolení event. všité zpevňující síťky a k tomu jste patrně začala zvyšovat zátěž. Až čas ukáže, zda se podaří svalovinu přední stěny břišní vyposilovat a nebo, třeba, může dojít k další operaci /na kterou rozhodně není třeba spěchat/. Docházejte na občasné kontroly ke svému operatérovi.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2013
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 10. 2008
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 10. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 4. 2017
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 9. 2016
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 11. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi