Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Abdominoplastika

Stojí to za to
97 %
Stojí to za to
Na základě 400 příběhů
Průměrná cena
44.593 Kč
Průměrná cena
Podle 155 odborníků
  • Celková anestezie
  • 3 dny
  • Délka zákroku 3–6 hodin
  • 7–10 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to abdominoplastika?

Abdominoplastika je operace, kdy se odstraní nejen přebytečná povislá kůže břicha, ale zpevní se i břišní stěna sešitím rozestoupených přímých břišních svalů. Součástí operace je obvykle i liposukce, kdy se sníží tuková vrstva na břiše, bocích a v oblasti Venušina pahorku. Operace přináší velmi dobré estetické a funkční výsledky, ale za cenu jizev v celé šíři podbřišku a kolem pupku.

Pokud je povolená kůže jenom mírně, a to v oblasti podbřišku, provádí se pouze operace řasy podbřišku tzv. mini abdominoplastika. Řez se může provést níže, protože nedochází k přesazení pupku, sešití břišních svalů je možné pouze pod pupkem. Zákrok je obvykle doplněn liposukcí boků a břicha. Ke zpevnění kůže lze využít i různé techniky liposukce, například v Asklepionu využíváme Body titu.

Operační výkon se provádí v celkové anestezii. Po výkonu je břicho bandážováno břišním pásem po dobu zhruba 6 týdnů. Hospitalizace je 3 až 4 dny, poté klidový režim 7 dnů, fyzickou zátěž nedoporučujeme po dobu 4 týdnů, celková rekonvalescence trvá 6 až 8 týdnů.

Pro koho je abdominoplastika vhodná?

abdominoplastika

Abdominoplastika je jedním z nejčastějších zákroků

Operace řeší problém výrazně povislé kůže v oblasti břišní stěny, jak k tomu obvykle dochází po výrazném zhubnutí nebo po těhotenství. Plastikou břicha se odstraní kožní převisy, zpevní se břišní stěna sešitím břišní diastázy a liposukcí je možné snížit tukovou vrstvu, a to mezi kůží a svaly, nikoliv uvnitř dutiny břišní.

Břišní diastáza se vždy uvolní a rozestoupí, pokud dutina břišní zvětší svůj objem, jak k tomu dochází v těhotenství nebo po velkém zvýšení hmotnost jedince, po výrazném ztloustnutí.

Proto před touto operací je velmi důležité, aby body mas index – BMI byl v rozumném rozmezí, aby operace měla dostatečný efekt a nebyla příliš riziková. Pokud BMI je vysoký, nebo máte objemné břicho uvnitř dutiny břišní, pak vás chirurg požádá a redukci hmotnosti. Operaci je vhodné provést, pokud si několik měsíců dokážete hmotnost, na kterou jste zhubli, udržet.

Pokud žena plánuje další těhotenství, je doporučeno operaci břicha odložit a plánovat ji, až po skončení těchto povinností. I když operace břicha těhotenství a porod samotný neovlivní, ale během těhotenství se kůže břicha opět vytáhne, diastáza se uvolní a mohlo by dojít ke vzniku výrazných strií a dalším kožním nadbytkům s převisem kůže. Operace břicha by měla jen krátkodobý efekt.

Co řeší operace břišní stěny

  • Redukce kůže a tuku v dolní části břicha,
  • redukce kůže a tuku v celé oblasti břicha,
  • redukce kůže a tuku a s ní spojená plastika přimých břišních svalů

Bibliografie

Aesthetic abdominoplasty has a positive impact on quality of life prospectively [online]. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go... [22. ledna 2021]

Evidence-based medicine: Abdominoplasty [online]. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go... [22. ledna 2021]

A systematic review of outcomes of abdominoplasty [online]. Dostupné na: https://www.tandfonline.com/do... [22. ledna 2021]

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře