Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Abdominoplastika

Stojí to za to
98 %
Stojí to za to
Na základě 382 příběhů
Průměrná cena
43.911 Kč
Průměrná cena
Podle 154 odborníků
  • Celková anestezie
  • 3 dny
  • Délka zákroku 3–6 hodin
  • 7–10 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to abdominoplastika?

Abdominoplastika neboli plastická operace břicha je operace umožňující obnovení plochého, rovného a pevného bříška, dokáže efektivně odstranit přebytečný tuk, povislou kůži, strie a zpevnit břišní svaly. Tyto problémy jsou nejčastější po graviditě nebo výrazné redukci hmotnosti. Abdominoplastika je jednou z nejoblíbenějších kosmetických operací plastických chirurgů po celém světě.

Operační výkon se provádí v celkové anestezii. Po výkonu je břicho bandážováno břišním pásem po dobu zhruba 6 týdnů. Hospitalizace je 3 až 4 dny, poté klidový režim 7 dnů, fyzickou zátěž nedoporučujeme po dobu 4 týdnů, celková rekonvalescence trvá 6 až 8 týdnů.

Pro koho je abdominoplastika vhodná?

abdominoplastika

Abdominoplastika je jedním z nejčastějších zákroků

Abdominoplastika je operační zákrok, který vede k efektivnímu zploštění břicha, odstranění přebytečného tuku a kůže a zpevnění svalů břišní stěny. Plastika břicha upravuje vzhled vyčnívajícího „povoleného“ břicha či povislé kůže po těhotenství a porodu nebo po zhubnutí – velké redukci hmotnosti. Zákrok velmi dobře řeší i problém s rozestupem břišních svalů, jenž vzniká zejména po vícečetných graviditách. K dosažení co nejoptimálnějšího výsledku je možné abdominoplastiku kombinovat s liposukcí (liposukce boků, nadbřišku).

Při operačním zákroku je také možno provést korekci jizev po předchozím operačním výkonu – korekce jizev po císařském řezu, operaci pupeční kýly, případně korekci tvaru pupku.

Abdominoplastika je jednou z nejčastějších kosmetických procedur, přičemž v USA bylo v roce 2010 provedeno 144 929 výkonů. Toto číslo představuje nárůst o více než 300 % od roku 1997. Očekává se, že popularita tohoto zákroku bude i nadále stoupat.

Co řeší operace břišní stěny

  • Redukce kůže a tuku v dolní části břicha,
  • redukce kůže a tuku v celé oblasti břicha,
  • redukce kůže a tuku a s ní spojená plastika přimých břišních svalů

Bibliografie

Aesthetic abdominoplasty has a positive impact on quality of life prospectively [online]. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go... [22. ledna 2021]

Evidence-based medicine: Abdominoplasty [online]. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go... [22. ledna 2021]

A systematic review of outcomes of abdominoplasty [online]. Dostupné na: https://www.tandfonline.com/do... [22. ledna 2021]

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře