Ověřil/a:
Uznávaná a kvalifikovaná lékařka s více jak 40letou praxí v oboru korektivní a estetické dermatologie. V roce 1995 zakládá kliniku kožní a estetické medicíny Dermacentrumplus s cílením na komplexní kosmetickou péči o pleť a tělo včetně odstranění vrásek, chloupků a žilek.
Aktualizováno: 2. 5. 2022

Navigace

 • Co je to nechirurgická korekce nosu?
 • Neinvazivní rhinoplastika je bezpečná a bezbolestná
 • Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát
 • Jak si vybrat vhodného lékaře
 • Jak se připravit na zákrok
 • Jak se provádí nechirurgická korekce nosu
 • Výhody zákroku
 • Jak probíhá zotavení po nechirurgické korekci nosu?
 • Komplikace nebo možné vedlejší účinky
 • Chirurgické metody korekce nosu
 • Časté otázky
 • Bibliografie

Co je to nechirurgická korekce nosu?

Jedná se o ošetření využívající vyplňujících schopností zasíťované kyseliny hyaluronové. Během tohoto nenáročného neoperačního zákroku se nos doslova modeluje zaváděním výplní pod pokožku nosu.

Nechirurgická korekce nosu

Neinvazivní rhinoplastika je nenáročný zákrok

Neinvazivní rhinoplastika je bezpečná a bezbolestná

Nos je nejvýraznější dominantou obličeje a významně ovlivňuje jeho vzhled. Mnoho z nás proto uvažuje o možnostech úpravy nosu a vylepšení subjektivního pocitu, který máme při pohledu do zrcadla. Nejznámějším a dosud nejčastějším řešením je chirurgická úprava nosu, tzv. rhinoplastika. Jako každý chirurgický zákrok má svá pozitiva, ale i významná negativa, mezi která patří například náročnost zákroku vyžadující delší hojení, absenci v zaměstnání, možné komplikace při hojení, finanční náročnost, obavy pacienta z průběhu operace nebo hojení a v neposlední řadě z výsledku chirurgického zákroku, který vždy nemusí přinést očekávaný efekt. Bezpečnou a téměř bezbolestnou alternativou je nechirurgická korekce nosu (neinvazivní rhinoplastika).

Nechirurgická korekce nosu

Zákrok je vhodný pro každého, kdo není spokojen s tvarem svého nosu

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát

Metoda neinvazivní modelace nosu je vhodná pro každého, kdo není spokojen s tvarem svého nosu, ale zároveň má obavy z invazivního zákroku. Nebo si nemůže dovolit delší vyřazení z běžného života. Nechirurgická korekce nosu je vhodná právě pro ně.

V některých případech bývá však jediným vhodným řešením plastická operace nosu (rhinoplastika).

Nechirurgická korekce nosu

Váš lékař by měl být specialista pro tuto oblast

Jak si vybrat vhodného lékaře

Portál Estheticon nabízí mnoho odborníků a klinik, kteří provádí nechirurgickou korekci nosu. S Vámi vybraným lékařem je vždy nutné zákrok konzultovat. Je důležité vybrat lékaře se specializovanými znalostmi a dovednostmi.

Na stránkách si také můžete prohlédnout fotografie pacientů před a po zákroku.

Nechirurgická korekce nosu

Před zákrokem je nutné omezit konzumaci alkoholu a některých léků

Jak se připravit na zákrok

Před zákrokem byste měli omezit konzumaci alkoholu, a to po dobu 2 až 3 dnů, aby se snížilo riziko krvácení a podlitin. Doporučuje se také dostatek odpočinku, aby se zajistilo, že na zákrok dorazíte klidní a uvolnění. Rovněž se doporučuje, abyste po dobu 1 týdne před zákrokem nekonzumovali ibuprofen a aspirin

ndikaci k ošetření určuje vždy lékař při vstupní konzultaci. Pokud je vhodné spíše chirurgické řešení, klient je předán do péče plastického chirurga.

Nechirurgická korekce nosu

Aplikace kyseliny hyaluronové do podkoží nosu

Jak se provádí nechirurgická korekce nosu

Po znecitlivění ošetřované oblasti anestetickým krémem a nezbytné desinfekci pokožky lékař pomocí tenké jehličky šikovně zavádí patřičné množství filleru (zasíťované kyseliny hyaluronové) do podkoží nosu tak, aby došlo k vyplnění nerovností způsobených kostní stavbou nosu a nos tak získal ideální tvar.

Nechirurgická korekce nosu

Zákrok má pro pacienty mnoho výhod

Výhody zákroku

Bezoperační rhinoplastika je na rozdíl od plastické operace nosu bezkonkurenční a pro organismus nezatěžující. Vpichovaná látka se plně vstřebává a zlepšuje vzhled bez vedlejších rizik, jelikož látka, která je vpravována pod kůži, je pro tělo přirozená.

Tento zákrok je také výbornou variantou korekce nosu, pokud máte strach z operací. Zákrok je bezbolestný a nepřináší s sebou rizika jako plastická operace nosu.

Proměna se uskutečnila ve spolupráci s časopisem Health&Beauty. Zdroj fotografií: Jaroslav Fikota / Health&Beauty.

Proměna se uskutečnila ve spolupráci s časopisem Health&Beauty. Zdroj fotografií: Jaroslav Fikota / Health&Beauty.

Jak probíhá zotavení po nechirurgické korekci nosu?

Zotavení po nechirurgické korekci nosu je závislé na mnoha faktorech, jako je náročnost zákroku nebo celkový zdravotní stav pacienta. Po aplikaci může vzniknout mírný otok, který se obvykle vstřebá během 3 dnů. Zbytky mírného otoku mohou být na ošetřovaném místě patrné až 3 týdny, proto lze konečný efekt zákroku posoudit až za 3 až 4 týdny

Po ošetření je třeba ošetřovanou partii chránit před UV zářením ochranným krémem a měsíc nenavštěvovat saunu. Podrobné informace vám vždy poskytne ošetřující lékař.

Po finální desinfekci pokožky po zákroku klient odchází domů a prakticky ihned je schopen běžných aktivit. Efekt vydrží dle použité výplně až dva roky.

Nechirurgická korekce nosu

Fotografie před a po zákroku (L centrum Pardubice)

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Nechirurgická korekce nosu není vhodná pro pacienty s příliš velkým nebo významně vybočeným nosem, což vždy posoudí lékař. Zákrok není vhodný pro pacienty, kteří užívají léky určené k ředění krve a není možné je na několik dnů vysadit. Zákrok není vhodný ani pro pacienty s aktivním zánětlivým procesem, pozitivitou HIV, AIDS, imunosupresivní léčbou či v těhotenství a době kojení.

Je nutné zmínit také relativní kontraindikace, mezi něž patří těžká polyvalentní alergie, anafylaktický šok v anamnéze, kožní hypersensitivita, autoimunitní onemocnění, časté opary v anamnéze, a infekce v místě aplikace.

Operace nosu

Rhinoplastika a septoplastika patří mezi nejčastější chirurgické zákroky v oblasti nosu

Chirurgické metody korekce nosu

V případě, že potřebujete kromě estetiky vyřešit též problém s dýcháním a častými záněty nosu a nosních dutin, může být pro vás řešením septoplastika, kdy je operována nosní přepážka. Rhinoplastika je nejčastěji prováděný zákrok v plastické chirurgii, který je zároveň nejnáročnější na techniku práce chirurga. Existuje otevřená a uzavřená metoda tohoto zákroku. Při uzavřené rhinoplastice pacientovi nezůstává jizva a tento způsob operace je vhodný pro první operaci nosu. V případě otevřené rhinoplastiky sice pacientovi zůstává malá jizva, ale ta postupem času mizí. Tato metoda se používá především u sekundárních plastických operací nosu.

Časté otázky

 • Můžu po nechirurgické rinoplastice nosit brýle? Nosit brýle po nechirurgické korekci nosu je obecně v pořádku, doporučuje se však být opatrný a dodržovat veškeré pokyny lékaře.
 • Jak dlouho trvá efekt nechirurgické operace nosu? Ve většině případů tyto výsledky trvají 6 měsíců a déle. Jak dlouho efekt trvá, je velice individuální záležitostí.
 • Je zákrok bolestivý? Jedná se o bezbolestný postup.
 • Čemu se po nechirurgické rhinoplastice vyvarovat? Vyvarujte se užívání léků, alkoholu a kofeinu do tří dnů po léčbě. Po několika hodinách ošetřené místo jemně umyjte. Po několika hodinách můžete aplikovat make-up nebo krém na opalování.

Bibliografie

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."