MUDr. Helena Singerová

MUDr. Helena Singerová Premium

(2 Recenze)·100% doporučuje
Ohodnotit
2 adresy v Praha (kraj) Zobrazit mapu
Obvykle odpoví do 1 hodiny
Evidenční číslo v ČLK 5130325160
Videokonzultace k dispozici
MUDr. Helena Singerová Premium
(2 Recenze)·100% doporučuje

Informace

 • Zobrazit telefonní číslo Nezapomeňte zmínit, že máte kontakt od Estheticon.cz
 • Navštívit web
 • 4713 návštěv profilu

Praxi v oboru plastické chirurgie se MUDr. Helena Singerová věnuje soustavně od roku 1998, kdy získala atestaci v tomto oboru. Od té doby provedla již tisíce operací, a to nejen v České republice, ale též při své dlouholeté práci v tomto oboru ve Velké Británii. Specializuje se na plastickou chirurgii.

MUDr. Helena Singerová operuje na renomovaných pražských klinikách: Ústav estetické medicíny Emauzy a Klinika plastické chirurgie a laserové medicíny Asklepion. V minulosti přes 7 let byla i operatérem britské kliniky The Harley Medical Group. Mnoho let působila i na pražské klinice Laderma.

Na všech těchto pracovištích může nabídnout kompletní spektrum plasticko-estetických výkonů při vysokém standardu péče o pacienta.

Studium

Paní doktorka studovala v letech 1981 až 1987 na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Roku 1987 promovala v Praze a získala titul MUDr.

Postgraduální vzdělání

MUDr. Helena Singerová získala v roce 1990 atestaci I. stupně z oboru chirurgie, roku 1998 atestaci z oboru plastická chirurgie. O rok později jí bylo uděleno osvědčení ČLK k výkonu lékařské praxe v oboru plastické chirurgie. V roce 2002 obdržela Certifikát odborné způsobilosti v estetické chirurgii. Roku 2004 jí byla přidělena licence ČLK pro výkon funkce – vedoucí lékař a primář v nestátním zdravotnickém zařízení v oboru plastická chirurgie. Je také držitelkou diplomu celoživotního vzdělávání (pravidelně obnovován).

Od roku 2005 do 2020 plná registrace a registrace v registru pro specialisty pro obor plastická chirurgie u Lékařské komory ve Velké Británii (full and specialist registration, specialty – Plastic Surgery in General Medical Council Great Britain).

Zaměstnání

V letech 1987 až 1989 byla jejím působištěm II. chirurgie, KÚNZ v Ústí nad Labem. Od roku 1989 do 1996 pracovala ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (Praha 10, Šrobárova 50, Popáleninová medicína - Klinika plastické chirurgie). V následujícím roce působila na Plastické chirurgii (Klimentská, Praha 1), v letech 1998 až 1999 na klinice Esthé (Na Příkopech, Praha 1). Od roku 1996 do 1998 zároveň i předatestační stáže na Klinice plastické chirurgie FNKV v Praze a Klinice plastické chirurgie v Brně. V letech 2005 až 2019 působila na klinice Laderma v Praze, od 2006 do 2014 v The Harley Medical Group ve Velké Británii.

V současné době MUDr. Helena Singerová působí na dvou pracovištích: UEM - Ústav estetické medicíny Emauzy (Vyšehradská 49, Praha 2) a Asklepion - Institut klinické a estetické medicíny (Londýnská 39, Praha 2).

Jazyky, ve kterých je možná konzultace: čeština, angličtina, němčina, italština

Možnost videokonzultace:

 • Ano

Asociace a ocenění:

 • Česká společnost plastické chirurgie

Poskytujeme služby v jazycích :

 • Čeština
 • Deutsch
 • English
 • Italiano

Financování nebo platební prostředky:

 • Ne

Dosažená odbornost:

 • Plastický chirurg

Datum získání odborné způsobilosti:

 • 1998

Certifikáty:

 • Certifikát odborné způsobilosti v estetické chirurgii

Členství:

 • Společnost plastické chirurgie ČLS JEP
 • členství ve všech výše uvedených společnostech

Druh činnosti:

 • Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie

Jedná se o soukromou kliniku/zařízení?

 • Ano

Zkušenosti:

 • >10 let

Máme k dispozici pooperační pokoje:

 • Ano

Zákroky:

 • Operace víček, face lift, ​lift čela, obočí, rhinoplastika, otoplastika, Prsa-augmentace, modelace, zmenšení Lipotransfer tuku do prsou nebo do zadku Abdominoplastika, minibdominoplastika Liposukce, gynaecomastie, labioplastika, Lift paží, lift valů stehen atd.

Nejinovativnější zákroky:

 • Liposukce s body titem Lipotransfer - tj. zvětšení prsou nebo zadku pomocí vlastního tuku Vyplnění vrásek obličeje pomocí vlastního tuku

Centrum/Lékař se specializuje na:

 • Estetické plastické operace

Uzavřené smlouvy s pojišťovnami:

 • Ne

Poradenství pacientovi poskytuje:

 • Specialista

První návštěva zdarma:

 • Ne

Hlavní zákroky

Operace horních víček

Operace horních víček je výkon, během kterého se nejen odstraní nadbytky kůže víček, ale redukují se i tukové prolapsy víček. Výkon lze provést pouze v lokální anestesii s premedikací, u citlivějších jedinců se ale doporučuje analgosedace, protože redukce tukových prolapsů mohou vnímat jako velmi bolestivou fázi operace. První týden víčka chlaďte a odpočívejte.

Odstranění znamének

Odstranění znamének se provádí v lokální anestesii. Stehy se odstraňují za 1-3 týdny podle místa, kde se znaménko nachází, V případ potřeby je vzorek odeslán k histologickému vyšetření, jehož výsledky jsou k dispozici za 10 dní.

Operace očních víček

Operace horních a dolních víček je výkon, během kterého se nejen odstraní nadbytky kůže víček, ale redukují se i tukové prolapsy víček. Výkon lze provést pouze v lokální anestesii s premedikací, u citlivějších jedinců se ale doporučuje analgosedace, protože redukce tukových prolapsů mohou vnímat jako velmi bolestivou fázi operace. První týden víčka chlaďte a odpočívejte.

Abdominoplastika

Abdominoplastika patří k velkým operacím, které mají nejen estetický, ale hlavně funkční efekt. Během výkonu se odstraní nadbytek visící kůže břišní stěny, rozestup břišních svalů se sešije a tím se břišní stěna zpevní. Výkon se mnohdy i kombinuje s liposukcí břicha a boků, aby se snížila tuková vrstva těchto oblastí. Operaci se doporučuje podstoupit poté, co již neplánujete další těhotenství nebo po výrazném zhubnutí. Elastické kompresivní prádlo se doporučuje nosit po operaci po dobu 6-8 týdnů

Operace dolních víček

Operace dolních víček je výkon, během kterého se nejen odstraní nadbytky kůže víček, ale redukují se i tukové prolapsy víček. Výkon lze provést pouze v lokální anestesii s premedikací, u citlivějších jedinců se ale doporučuje analgosedace, protože redukce tukových prolapsů mohou vnímat jako velmi bolestivou fázi operace. První týden víčka chlaďte a odpočívejte. Stehy se odstraňují 6-7 dní po výkonu.

Zvětšení prsou

Zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů patří mezi velmi populární operační výkony. Pokud jsou prsa malá a pevná, implantáty se vkládají pod sval, aby byly přikryty silnější vrstvou tkáně a lépe se pod ní skryly. U středně velkých povolených prsou se implantáty vkládají pod žlázu, neboť sval by je mohl držet ve vyšší pozici a vzniklo by tzv. dvojité prso. V případě potřeby, pokud jsou prsa povolená, je možné kombinovat augmentaci prsou s liftem, se zvednutím prsou nebo zvednutím dvorce.

Rhinoplastika

Rhinoplastika řeší tvarové a funkční nedostatky nosu. Výkon je možné provést pomocí řezů, které jsou umístěny uvnitř nosních dírek, tedy bez jizev na kůži. K provedení výkonu je velmi důležitá elasticita kůže a proto samotný výkon a jeho rozsah je tímto limitován. Operace se provádí v celkové anestesii, doba výkonu je podle rozsahu 40-60 minut, lze upravit buď jenom měkkou část nosu nebo i kostru nosu. Dlahu budete mít 10-14 dní, v nosních dírkách tamponádu prvních pár dní po výkonu.

Labioplastika

Labioplastika je výkon, během kterého se odstraní nadbytek tkáně labií. Před výkonem vám zakreslím nadbytek tkáně a budu s vámi konzultovat, jak velká labia si přejete po operaci mít. Sportovně založené ženy si mnohdy přejí mít labia velmi malá, některé ženy dávají přednost přirozené velikosti labií. Výkon se provádí pro vaše pohodní a bezbolestnost v kombinaci krátké celkové anestesie a lokální anestesie. Používám metodu Trim, což je lineární excise přebytečné tkáně.

Facelift

Face lift je typem estetického výkonu, který výrazně omladí oblast obličeje a krku odstraněním kožních nadbytků těchto partií. Operace má patřičný efekt, pokud je správně načasovaná. Během výkonu se nejen odstraní nadbytky kůže, ale zpevní se i podkožní tkáň pomocí tzv. SMAS, aby efekt po operaci trval co nejdéle. Operaci lze kombinovat i s operací očních víček nebo liposukcí podbradku.

Liposukce

Liposukce patří k estetickým výkonům, při kterých se sníží tuková vrstva v oblastech, kde dochází ke zvýšenému ukládání tukových buněk. Nelze tento výkon indikovat ke snížení tělesné hmotnosti, neboť během jednoho výkonu lze odsát 2,5 až 3 litry tuku. Liposukci lze provést pouze, pokud je kůže elastická, schopná se stáhnout a menšímu objemu po odsátí tuku se přizpůsobit. Ke zlepšení kvality kůže je možné použít Body Tite a tím i tento výkon nabídnout i těm, kteří již tak elastickou kůži nemají.

Zmenšení prsou

Zmenšení prsou patří mezi výkony, které přinášejí nejen estetické, ale současně také výrazné zdravotní benefity. Před výkonem se domluvíme na velikosti prsou, kterou si žena přeje po operaci mít a podle toho se vyměří poloha, do které se dvorec zvedne a rozměří se i nadbytečná kůže. Jizvy jsou situovány kolem dvorce a do kotvy pod dvorcem. Stehy jsou vstřebatelné, umístěny dovnitř jizev, které jsou kryty speciálními stripy. Elastickou kompresivní podprsenku je nutné nosit po dobu asi 6 týdnů.

Odstranění xantelazmat

Xantelesmata jsou plošné nažloutlé útvary kůže viditelné na první pohled. Je možné je odstranit v lokální anestesii pomocí excise tj. vyříznutím a sešitím - suturou. Jejich příčinou je zvýšená hladina cholesterolu a tuku v krvi, proto je nutné i po jejich chirurgickém odstranění zjistit příčinu a léčit, což lze pomocí diety nebo i léků.

Odstranění podbradku

1/ V případě elastické kůže je možné snížit tukovou vrstvu podbradku pomocí liposukce. Elastická kůže je pak schopná se stáhnout. 2/ Pokud je kůže již mírně povolená, sníží se tukovou vrstva pomocí liposukce, ale je nutné i kůži vypnout pomocí tzv. Neck titu, speciální kanyly. 3/ Když je kůže již výrazně povolená se silnější tukovou vrstvou podbradku, pak již přichází v úvahu nejen liposukce, ale i lift podbradku, ev. lift krku nebo obličeje.

Modelace prsou

Modelace prsou je chirurgický výkon, pomocí kterého se prsa posunou zpět nahoru, ale za cenu jizev. Před výkonem se vyměří nová poloha dvorce a nadbytky kůže. Během samotného výkonu se odstraní nejen nadbytky kůže, ale je nutné provést i nářezy uvnitř v oblasti žlázy, což má za následek porušení mlékovodů a tím i neschopnost kojit. Proto by tento výkon měl být plánován až v době, kdy již toto neplánujete.

Modelace prsou s augmentací

Pokud jsou prsa spadlá a tzv. prázdná, lze provést nejen jejich modelaci, tedy prsa zvednout, ale současně je i vyplnit a tím zvětšit pomocí silikonových implantátů. Když jsou prsa spadlá výrazně, výsledné jizvy jsou kolem dvorců a do kotvy pod dvorci. Pokud jsou prsa spadlá méně, jizvy mohou být jen kolem dvorců, nebo jenom nad horním okrajem dvorců, což je tzv. areola lift. Implantáty se vkládají pod žlázu, protože sval by implantáty držel ve vyšší poloze a tím by vzniklo tzv. dvojité prso.

Zvětšení rtů

Zvětšení rtů - horního i dolního, výkon se provádí v lokální anestesii, 1/ operačně pomocí tzv. metody Y-W s uvolněním uzdičky nebo 2/ lipotransferem, což je aplikace vlastního tuku do rtů.

Otoplastika

Otoplastika je výkon, který se většinou provádí v lokální anestesii. U odstálých boltců je jizva skryta v záušním prostoru. Po výkonu je nutné nosit elastickou čelenku po dobu prvního týdne stále, pak další 1-2 týdny během noci.

Brow lift

Lift obočí nebo lift čela zvedá oblast obočí nebo celého čela. Výkon podle rozsahu je možné provést pouze v lokální anestesii (LA) nebo v kombinaci LA a celkové anestesie. Výhodou je, že jizvy bývají skryty ve vlasové části hlavy, i když lze provést řez přímo nad obočím. Rozsah výkonu je velmi individuální. Oblíbený je endoskopický lift čela. Pokud je čelo příliš spadlé, pak efekt má klasický lift čela, u kterého se ale posouvá vlasová hranice, takže se neprovádí u vysokého čela.

Gynekomastie

Gynekomastie je oblíbený výkon u mužů, kteří trpí zbytněním prsní žlázy a mají silnější tukovou vrstvu hrudníku. Během výkonu se nejen odstraní žláza pod dvorcem, ale sníží se i tuková vrstva hrudníku. Současně je možné v případě potřeby pomocí tzv. areola liftu i posunout dvorec nahoru. Operace se provádí v celkové anestesii, potom je ale nutné nosit elastické kompresivní prádlo po dobu 5-6 týdnů.

Plastická operace paží

Plastická operace paží řeší problematiku povolené kůže paží, ke které dochází po výrazném zhubnutí nebo věkem vlivem snížené elasticity kůže paží. Výkon může být spojen i s liposukcí paží. Kůže se odstraňuje po celé délce paže, takže výsledné jizvy jsou umístěny na celé vnitřní ploše paže.

Septoplastika

Septoplastiku provádím společně s operací nosu - rhinoplastikou. Protože operaci provádím zavřenou metodou, to znamená přes nosní dírky, bez jizev na kůži, lze tímto způsobem korigovat jen přední část septa.

Lipofilling prsou

Lipofilling prsou nebo tzv. lipotransfer do prsou patří mezi přirozené metody zvětšení prsou. Je to moje oblíbená operace, protože je možné vytvarovat nejen prsa, ale i ostatní plochy těla. Odsaje se tuk z míst, kde je v nadbytku, což mohou být oblasti břicha, boků, vnitřních a zevních stehen. Takto získaný tuk je pročištěn a aplikován do prsou pomocí malých asi 0,5 cm nářezů. Odsáté plochy jsou zpevněny elastickým kompresivním prádlem, prsa naopak nesmí být stlačena, aby se tuk nevstřebal.

Body Lift

Body lift je výkon, během kterého se odstraní nadbytky visící kůže v různých partiích těla, ke kterým většinou dochází po výrazném snížení tělesné hmotnosti nebo věkem po snížení elasticity kůže. Nejčastěji se to týká oblastí paží a vnitřních stehen. Mnohdy je výkon kombinován s liposukcí příslušných oblastí.

Recenze (2)

5.0
2 Recenze · 100 % doporučuje
Liposukce

Liposukce předních, vnitřních stehen a kolen. Paní doktorka ale ubírala dle potřeby a výsledek je prostě z mého pohledu skvělý.

Kompletní příběh (Liposukce):
Liposukce předních, vnitřních stehen a kolen
Požádejte: MUDr. Helena Singerová o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!

Skutečné příběhy (2)

Prsa vypadají přirozeně

Na augmentaci jsem šla před rokem, kdy jsem využila slevovou akci na FB. Zákrok prováděla MUDr. Helena Singerová a i když mě zpočátku překvapila forma konzultace (zkoušení implantátu v podprsence), tak s výsledkem jsem velmi spokojena. S implantáty...

Číst dál

Obrázky (81)

Videa (2)

Požádejte: MUDr. Helena Singerová o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!

Zodpovězené dotazy (747)

Bolest prsního svalu po pádu na kole
Odpověď odborníka · 16. 4. 2024
Dobrý den, sval může být také po pádu pohmožděný, pokud byste chtěla celé prso zkontrolovat, mohla byste si domluvit sono vyšetření. Po takovém úraze hojení obvykle trvá asi 3 týdny. S pozdravem MUDr. Helena Singerová
Vyjmuté prsní implantáty
Odpověď odborníka · 4. 4. 2024

Dobrý den, určitě se na kontrole domluvte se svým operatérem, vhodná by byla i před kontrolou sonografická kontrola prsou. Příčin může být spousta, samotná kapsula je vazivový materiál, který dodá prsu pevnosti a neměla by takové potíže dělat. S...

Číst dál
Zobrazit další zodpovězené otázky

Články (2)

Operace asymetrie prsou

Operace asymetrie prsou

Zákrok je ideální volbou pro ženy, pro které asymetrie představuje fyzický či psychický problém. Plastický chirurg stanoví nejlepší postup operace.
23. 5. 2022
Požádejte: MUDr. Helena Singerová o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!