Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolesti břicha po abdominoplastice

Monika
14. 10. 2008 · Poslední odpověď: 17. 10. 2008

Dobry den, jsem pul roku po abdominoplastice, chci se zeptat jestli je normalni ze me bricho stale boli, jak na dotek tak i pri cviceni (cvicim aerobic) a v pupiku me stale neprijemne picha. Dekuji za odpoved Monika

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 14. 10. 2008
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
příčiny Vašich potíží po prodělaném zákroku mohou být různé. Zatěžování cvičením brzy po operaci může být také jednou z nich. Doporučuji Vám v každém případě osobní návštěvu a vyšetření u Vašeho operatéra nebo na jiném blízkém plastickém pracovišti.
S pozdravem MUDr. Michal Puls, CSc.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 17. 10. 2008
Vážená paní,
při abdominoplastice mimo jiné šijeme a zpevňujeme přímé břišní svaly. Bolesti moho být někdy způsobeny právě tímto postupem, resp. jizvením ve svalech a nebo v podkoží. Odpověď je velmi těžká, nutné je vyšetření, jinak může jít jen o spekulace. Obvykle do 1 roku od operace tyto potíže spontánně ustávají. Uspokojivou odpověď hledejte především u svého operatéra.
S pozdravem,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
Brno . 15. 10. 2008
Dobrý den, doporučuji navštívit Vašeho operatéra, se kterým vše můžete osobně prodiskutovat. S pozdravem, Dr. Hýža
Premium
Praha . 15. 10. 2008
Dobrý den,p?l roku je již pom?rn? dlouhá doba od operace.Je možné ,že jste pon?kud usp?chala návrat do b?žného života.Každopádn? navštivte Svého operatéra.S pozdravem odd.plast.chir.

Související dotazy

Dlouhé hojení po abdominoplastice

Janina240966
29. 1. 2015 · Poslední odpověď: 30. 1. 2015

Jsem 3 měsíce po miniabdominoplastice a mám stále břicho oteklé a necitlivé.Jak dlouho může tenhle stav přetrvávat a může se stát , že bude trvalý?Jsem zoufalá. Děkuji za názor.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 1. 2015
Nejlepší odpověď
Do roka byste měla být v pohotě. Provádějte si tlakové masáže problémpvých míst Ale o to se má starat přece Váš operater !?!

Zdraví Dr. Tomášek,

Vyjádřete se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Komplikace po abdominoplastice - dehyscence v jizve

Terkamamka
28. 4. 2015 · Poslední odpověď: 25. 5. 2015

Dobry den. 27.4.2015 jsem podstoupila abdominoplastiku se sesitim svalu....jiz 5 den se obevily drobne ranky v jizve,ale bouzel se stale zvetsuji...brala jsem i 14 antibiotika kuli infekci....foto je mesic po abdo a nikdo mi s tim nic nedela...jen tam stale davaji stribro...prosim o nazor...dekuju mnohokrat

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní, nechci Vás strašit, ale tohle se "samo" nezahojí. Váš stav znám pouze z textu a z fotografií. Na nich je vidět, že máte celkem 4 defekty kůže v jizvě- horní pól pupku, dolní pól pupku uprostřed jizvy v podbřišku na styku cípů kůže a v pravém podbřišku. Na povrchu defektů jsou vidět granulace. Můj závěr je v této situaci jednoznačný- v narkoze je nutno vyčistit defekty, chirurgicky "oživit " jejich okraje a vše sešít.. Pokud se toto neprovede, bude hrozit vstup infekce do těchto defektů. Doba hojení by pak byla řádově řada měsíců. Domluvte se se svým operatérem, myslím, že by měl provést to, co jsem napsal....
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Bolest svalů 3,5 roku po abdominoplastice

Majka839459
Majka839459
21. 10. 2019 · Poslední odpověď: 27. 10. 2019

Dobrý den, jsem 3 a půl roku po abdominoplastice s šitím diastázy a stále mne bolí a táhnou svaly břicha. Někdy dochází k samovolnému tvrdnutí. Jakým způsobem lze tento stav zlepšit? Bolesti a tvrdnutí břicha jsou tak nesnesitelné, že to ovlivňuje i mou psychiku.

Děkuji za odpověď Marie V.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 10. 2019
Tady je dobrá rada opravdu drahá. Zkuste to s posilováním. Jste -li 3,5 roku po operaci pak cvičit můžete intenzivněji. Jinak na toto konkrétní rada není, nebo já alespoň o ní nevím. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2013
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2019
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 6. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2013
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 10. 2015
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 3. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi