Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Lze odstranit xantelasmata i v pokročilém věku?

FAQ
FAQ
25. 6. 2015 · Poslední odpověď: 25. 6. 2015

Manželovi táhne na sedmdesátku a v obličeji se mu objevily ošklivé žlutobělavé skvrny. Má je na horních i spodních víčkách, u vnitřní strany koutku oka. K lékaři jít nechce, mává nad problémem rukou, že prý v jeho věku nestojí za to, něco řešit. Informovala jsem se u našeho praktického lékaře a ten mi řekl, že se jedná o důsledek ukládání cholesterolu, prý jde spíše jen o kosmetickou vadu. Ke kožnímu lékaři manžel nechce, obává se jakéhokoliv zákroku v oblasti očí, poslední dobou si stěžuje na pokles kůže očních víček. Byla bych ráda, kdyby se nehezkých nárůstků zbavil, přece jen se na něj musím celý den koukat... Vím, že už nebude krasavec jako za mlada. Přesto si myslím, že ještě nejsme tak staří, abychom svým vzhledem budili nežádoucí pozornost okolí. Prosím poraďte mi?

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lenka Ottová
Šumperk . 25. 6. 2015
Váš praktický lékař má zřejmě pravdu. Abnormální nahromadění lipidů v kůži může být projevem vyšší hladiny cholesterolu, i když na vině mohou být také jiné vlivy. Nehezkým žlutavým nárůstků se říká xantelasmata. U mužů se vyskytují častěji než u žen. Naštěstí je lze odstranit operativně. Zákrok se obvykle spojuje s plastickou operací očních víček, kterou by váš muž podle uvedeného popisu také potřeboval. Zbaví se tím nepříjemných projevů spojených s poklesem kůže v oblasti očí. Pokud si stěžuje, znamená to pravděpodobně omezení zorného pole, přebytečná kůže také tlačí na oko, což může způsobovat řadu potíží, z nichž ty nejčastější jsou špatná nálada či bolest hlavy. Pošlete manžela k odborníkovi. Mladík z něj už opravdu nebude, přesto díky celkem jednoduchému zákroku viditelně omládne, možná i o celá desetiletí.

MUDr. Lenka Ottová, Centrum oční a estetické medicíny OTTLENS
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi