Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění xantelazmat

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 7 příběhů
Průměrná cena
4.187 Kč
Průměrná cena
Podle 60 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co jsou to xantelazmata?

Xantelazmata jsou drobné útvary na kůži světle žluté barvy, které se objevují na horním nebo dolním očním víčku a v jeho okolí a jsou viditelné pouhým okem. Pacienta mohou vyděsit, ve většině případů jsou však nezhoubné a neškodné. Zaznamenali jsme velikost od pár milimetrů až po třícentimetrové léze tvaru půlměsíce nebo drobných kuliček. Někdy se tyto útvary objevují na obou stranách, symetricky. Zaznamenali jsme již ale i jednostranný výskyt. Léze a jejich projev v obličejových partiích může souviset s jinou nemocí organismu jako například zvýšenou hladinou cholesterolu. Někdy však příčinu, proč se vytvořily, vůbec nenajdeme. Xantelazmata se vyskytují především ve středním a vyšším věku, u mužů častěji než u žen. Jejich odstranění je možné v jakémkoliv věku, vždy je však nutná konzultace s lékařem. Odborník usoudí, zda jste vhodným kandidátem pro odstranění a provede patřičná vyšetření.

Jakým způsobem se odstraňují xantelazmata?

Odstranění xantelazmat

Odstranění xantelazmat

Tyto léze zřídka způsobují funkční problémy. Odstranění xantelazmat se proto provádí především z estetických důvodů. Vývoj xantelazmat je obvykle pomalý. Xantelazmata na dolním víčku se odstraňují chirurgickou cestou a zákrok trvá do 45 minut. Při výskytu xantelazmat na horním víčku je možné tyto odstranit samostatně chirurgickou cestou nebo se stávají součástí odstranění převislých horních očních víček. Pak se tento zákrok stává náročnější a komplexnější a vyžaduje časový prostor do dvou hodin.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na odstranění xantelazmat?

Indikace k ostranění xantelasmat

Vhodní kandidáti na odstranění xantelazmat

Xantelazmata se objevují často na obou stranách obličeje symetricky, častý výskyt je u kořene nosu. Jako oftalmoložka se s xantelazmaty setkávám poměrně často a doporučuji pacientům, aby si je nechali odstranit. Vhodné je zákrok spojit s plastikou očních víček. Pokles kůže v oblasti očí a xantelazmata se objevují spíše ve středním a vyšším věku. Prakticky každý, komu se tyto kožní léze vytvoří, je proto zároveň vhodným kandidátem pro provedení operace horních víček či operace dolních víček.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře