Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Karboxyterapie

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 2 příběhů
Průměrná cena
1.425 Kč
Průměrná cena
Podle 17 odborníků
 • Není nutná anestézie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • Nevyžaduje klidový režim
 • Okamžitý efekt
 • Dočasné výsledky

Co je to karboxyterapie?

Tato nová metoda, která je založena na léčebných účincích oxidu uhličitého, má omlazující a ozdravné efekty na pokožce. Oxid uhličitý se injekčně aplikuje pod kůži. Tam působí na lepší regeneraci a také prokrvení tkáně. Jestliže chcete vypadat lépe nebo se potřebujete zbavit nějakého kožního onemocnění přirozenou cestou, využijte karboxyterapii - neinvazivní metodu bez negativních účinků na zdraví.

Tato metoda se využívá i v lázeňství

Karboxyterapie

Karboxyterapie je injekční aplikace oxidu uhličitého

Pod názvem karboxyterapie (laicky „plynové injekce“) rozumíme léčebnou injekční aplikaci oxidu uhličitého (CO2). Metoda je využívána tradičně v lázeňství a jako pomocná fyzioterapeutická metoda (poprvé v r. 1932, francouzské lázně Royat).

Oxid uhličitý je jedním z tzv. „dýchacích plynů“, v těle se běžně vyskytuje. Při terapeutickém zavedení CO2 pod kůži dochází ke krátkodobým změnám pH a tím je navozen Bohrův efekt (čím nižší pH, tím slabší vazba mezi hemoglobinem /červeným krevním barvivem/ a kyslíkem). Reakcí s ionty Ca2+, Na+ a K+ vznikají následně zásadité sloučeniny a pH přechází na stranu zásaditou, tím dojde k uvolnění kontrakce svalů (spasmolytický efekt), rozšíření kapilár (vazodilatační efekt) a snížení bolesti (antalgický účinek). Podle nejnovějších informací dochází i k ovlivnění výskytu volných radikálů a zvýšení produkce buněčných růstových faktorů stimulujících rozvoj cévních kolaterál (neovaskularizaci) a růst dermálního kolagenu.

Jste vhodným kandidátem pro karboxyterapii?

Jste vhodným kandidátem pro karboxyterapii?

Karboxyterapie má široké využití v estetice a dermatologii

Cílem aplikace karboxyterapie v estetice a dermatologii je podle místa a způsobu provedení vždy opět zlepšení krevního zásobení a regenerace tkáně nebo stimulace a normalizace růstu kolagenu. Jsou zde i lipolytické účinky – urychlení metabolismu povrchové tukové tkáně.

Pokud pociťujete potřebu některé z následujících změn vaší pleti, můžete být vhodným kandidátem pro karboxyterapii:

 • Zlepšení a ozdravení stavu pleti, a to i v partiích, kde jiné metody nelze dost účinně použít (např. v okolí očí včetně horních i dolních víček, krajina spánků, klesající čelo, povadnutí v okolí úst, podél čelistí, krk, dekolt, hřbety rukou).
 • Efekt ozdravení a omlazení kůže nastává i při aplikaci karboxyterapie např. na břicho, hýždě a stehna za účelem léčby tzv. celulitidy.
 • Hojení ran – chronické rány jako bércové vředy, nehojící se pooperační rány, diabetická noha.
 • V léčbě některých dermatologických onemocnění – Raynodův fenofén, lokalizovaná sklerodermie, většina forem výpadku vlasů, lichen sclerosus et atrophicus, doplňkově u psoriasy, teleangiectatická forma rosacey.
 • V léčbě jizev (i keloidních, nebo také jizvy po popáleninách, zlepšuje též jizvy po akné).
 • V léčbě srůstů po operacích, např. i po liposukci.

Ze zdravotního hlediska není karboxyterapie vhodná pro pacienty s pokročilými chorobnými stavy jako je selhání srdce, ledvin, akutní embolie, prodělané mozkové příhody, ale ani v případě, že mají kardiostimulátor a u žen v průběhu těhotenství a kojení.

Bibliografie

Amem. 2016. Karboxyterapie. [online] Dostupné na: https://www.amem.cz/pristroje/... [11. dubna 2021].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře