Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Labioplastika

Stojí to za to
97 %
Stojí to za to
Na základě 125 příběhů
Průměrná cena
15.100 Kč
Průměrná cena
Podle 159 odborníků
  • Celková anestezie nebo sedace
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to labioplastika?

Abnormální velikost stydkých pysků může působit potíže při hygieně, při sportovní aktivitě, při sexuálním styku. Labioplastika umožňuje zmenšení malých nebo velkých stydkých pysků, které bývají často zvětšené a asymetrické. Při atrofii velkých stydkých pysků, což je ztráta objemu a elasticity, lze operací docílit jejich zvětšení.

V čem spočívá operace stydkých pysků?

V čem spočívá labioplastika

V čem spočívá zákrok

Zevní ženské pohlavní ústrojí je tvořeno poševním vchodem, vyústěním trubice močové a výběžkem s mnoha citlivými nervovými zakončeními – poštěváčkem (klitoris). Celá tato oblast je po stranách kryta jemnými kožními řasami – malými stydkými pysky, které se stýkají právě v oblasti poštěváčku. Zevní ženské pohlavní ústrojí je ze stran kryto mohutnějšími kožními valy s tukovými polštářky – velkými stydkými pysky.

Velké stydké pysky běžně zevní pohlavní ústrojí zcela zakrývají a uzavírají. Někdy se ale stává, že malé stydké pysky vyrostou do větší velikosti či délky a pak mohou mezi velkými pysky stydkými vyčnívat. Většinou tento přesah není příliš veliký, a tak nijak nevadí ani esteticky, ani funkčně. Vyčnívají-li však malé stydké pysky příliš, mohou vadit jak z hlediska estetického, tak i v praktickém životě. Někdy je obtížné vtěsnat tento přesah do menších dámských kalhotek či plavek, o kalhotkách typu „tanga“ ani nemluvě, někdy dokonce překáží při sportovní činnosti - například při jízdě na kole. Také intimní hygiena bývá v těchto případech složitější a tato „vada“ může být i psychickou překážkou v pohlavním životě. Úprava plastickým chirurgem je pak zcela na místě a má velmi dobré výsledky.

Občas se plastický chirurg setká i se žádostí o modelaci či zvětšení stydkých pysků velkých, tyto operace se však provádějí poměrně zřídka.

Příprava k operaci

Příprava k operaci

Operaci předchází důkladné vyšetření

Nezbytně nutnou podmínkou k výkonu je plnoletost pacientky. Další nezbytností je důkladné konzultační vyšetření plastickým chirurgem, kdy se pacientce kromě vyšetření dostane podrobného poučení, jakým způsobem bude operace provedena a co lze od operace očekávat. Ve většině případů se pacientka může domluvit s plastickým chirurgem na svých požadavcích ohledně velikosti či tvaru operované oblasti.

Termín operace by pak měl být sjednán tak, aby pacientka byla operována krátce po skončené menstruaci. Plastický chirurg také musí pacientku správně poučit o nutnosti správné intimní hygieny v pooperačním období.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře