Navigace

 • Úvod
 • Odstranění strií
 • Léčba strií
 • Odstranění strií po porodu
 • Typy metody odstranění strií
 • Odstranění strií laserem
 • Nejběžnější metody odstranění strií Strie: odstranění Laser Palomar StarLux 500
 • Strie: odstranění Acoustic Wave Treatment
 • Strie: odstranění eMatrix
 • Odstranění strií laserem - cena
 • Odstranění strií - recenze

Úvod

Jak odstranit strie? Na výběr jsou invazivní či neinvazivní zákroky. Léčba strií není jednoduchá. Ale lze viditelnost jizev zmírnit různými metodami. Jaké odstranění strií je nejúčinnější?

Jak odstranit jizvy? Fotky před a op laserovém ošetření (soukromý archiv kliniky)

Jak odstranit jizvy? Fotky před a op laserovém ošetření (soukromý archiv kliniky)

Odstranění strií

Strie jsou drobné prasklinky na kůži o různé šířce i délce. Vystouplé nebo propadlé jizvy vznikají narušením kůže vlivem velkého napínání. Nejčastěji se objevují u žen v těhotenství, při rychlém nárůstu váhy, nebo u mužů při tvorbě svalové hmoty.

Léčba strií může trvat dlouho, proto je lepší vhodná prevence, aby se jizvičky raději neobjevily. Záleží na kvalitě pokožky a genetických predispozicích, ale vhodnou prevencí je životospráva, dostatek vitamínů, masáže pokožky a správná péče kosmetikou. Jak odstranit strie, když se objeví?

Léčba strií

Léčba strií

Léčba strií

Samotná léčba strií probíhá v několika krocích. Jako první z nich je návštěva u odborného dermatologa, který se vás zeptá na tyto otázky:

 • kdy se strie objevily
 • jestli máte za sebou už nějakou léčbu strií
 • jaký je váš zdravotní stav
 • máte-li alergie, které by léčbu strií mohly ovlivnit
 • jaké léky užíváte pravidelně

Následně si všechny jizvičky (strie) prohlédne a probere s vámi vhodné metody odstranění strií. Ideální bývá kombinace zákroků, aby výsledek léčby strií byl co nejlepší.

Co je důležité při léčbě strií? Chránit ošetřované místo před sluncem po dobu až 5 měsíců od posledního ošetření.

Fotky před a po odstřnění strií (soukromý archiv lékaře)

Fotky před a po odstřnění strií (soukromý archiv lékaře)

Odstranění strií po porodu

Ženy nejčastěji řeší odstranění strií po porodu. Prevencí by měla být dostatečná péče o kůži vhodnými krémy a olejíčky na strie.

Tlak na kůži rostoucího bříška je velký, proto je vznik strií velmi pravděpodobný i přes veškerou péči. Na odstranění strií laserem je možné jít okamžitě po šestinedělí. Čerstvé strie se vyhlazují nejlépe.

Typy metody odstranění strií

Typy metody odstranění strií

Typy metody odstranění strií

Jaké jsou metody odstranění strií? Na výběr jsou invazivní i neinvazivní. Obecně platí, že čím čerstvější strii laserem ošetříte, tím snáz ji odstraníte. Staré a světlé jizvičky se odstraňují hůř.

Odstranění strií laserem: Intenzivní pulzní světlo je neinvazivní metodou odstranění strií. Laser stimuluje pokožku k tvorbě kolagenu. Doporučuje se 10-12 opakování.

Odstranění strií akustickou rázovou vlnou: Neinvazivní odstranění strií. Využívá se i jako prevence vzniku strií. Zvyšuje cirkulaci krve, stimuluje lymfy a uvolňuje tuhou tkáň. Doporučuje se 10-15 opakování.

Strie - odstranění radiofrekvencí: Radiofrekvence je neinvazivní metoda. Hloubkově působí na tkáně. Počet opakování odstranění strií radiofrekvencí záleží na velikosti postiženého místa.

Odstranění strií mikrodermabrazí: Neinvazivní ošetření strií. Kůže se zjemňuje, regeneruje a stimuluje k tvorbě nových kolagenních vláken. Ošetření stahuje póry a redukuje strie. Doporučuje se 6-10 opakování.

Abdominoplastika: Svým způsobem je také metodou odstranění strií. Jedná se o invazivní zákrok, kdy se odstraňuje přebytečná kůže po výrazném zhubnutí, tím pádem je pokožka se striemi odstraněna. Využívá se pro oblast břicha.

Modelace prsou: Invazivní metoda modelace prsou, kdy se vypně a vymodeluje prsou a strie mizí, nebo se hodně zesvětlají.

Fotky před a po odstranění strií na břiše (soukromý archiv kliniky)

Fotky před a po odstranění strií na břiše (soukromý archiv kliniky)

Odstranění strií laserem

Na jakém principu funguje odstranění strií laserem? Laser stimuluje tkáň a vyvolá tak efekt smrštění jizvičky. Laser na strie vyhlazuje nerovnosti. Paprsky stimulují povolená kolagenová vlákna. Po ošetření je pokožka pružnější a svěžejší.

Odstranění strií laserem nebolí a ošetření trvá jen několik desítek minut. Není nutná žádná rekonvalescence a výsledky jsou vidět okamžitě po laserovém odstranění strií. Konečný efekt je patrný po 28 dnech, kdy se pokožka běžně regeneruje. Počet opakování stanový dermatolog podle množství a velikosti strií.

Z jakých partii lze odstranit strie laserem? Prakticky kdekoliv. Nejčastěji se ošetření provádí na břiše, stehnech, hýždích, ramenou a prsou.

Laserové odstranění strií:

 • laser na strie PALOMAR®
 • laser na strie Vbeam
 • laser na strie Smoothbeam
 • laser na stire GentleYAG
Nejběžnější metody odstranění strií

Nejběžnější metody odstranění strií 

Nejběžnější metody odstranění strií Strie: odstranění Laser Palomar StarLux 500

Jde o vysoce výkonný přístroj, který je založený na technologii Intenzivního Pulzního Světla (IPL). Nabízí efektivní odstranění strií, ale také jizev po akné, léčbu akné, odstranění pigmentových skvrn, pih, žilek v obličeji a dalších problematických partií kůže. Je určen ke korekci vrásek i odstraňování chloupků. Navíc díky vyspělé efektivní technologii kontaktního chlazení je bolest zcela minimální.

Pro jednotlivé aplikace se používají výměnné nástavné hlavice, čímž se rozšiřuje možnost léčby různých oblastí a různé problematiky jedním přístrojem. Což znamená i lepší cenovou dostupnost.

Strie: odstranění Acoustic Wave Treatment

Strie: odstranění Acoustic Wave Treatment

Strie: odstranění Acoustic Wave Treatment

AWT pracuje na principu akustické vlny, efektivně se užívá také ke zpevňování vaziva a odstranění celulitidy. Zákrok je bezbolestný, zabere 30 minut, je třeba několikrát opakovat. Akustická rázová vlna naruší ztvrdlou méněcennou tkáň strií a podpoří tvorbu kolagenu.

Kontraindikací je akutní zánětlivé nebo nádorové onemocnění, implantáty v místě aplikace a relativně i těhotenství. Odstranění strií se provádí speciální sondou. Bezprostředně po odstranění strií je možné vrátit se k běžným aktivitám. První výsledky jsou viditelné po 3-4 sezeních a postupně se několik týdnů zlepšují. Doporučený počet sezení je obvykle 10-15, po čase lze zopakovat.

Strie: odstranění eMatrix

Metoda eMatrix spojuje laser a frakční laser. Paprsek je směřován hluboko do kůže, kde se rozšiřuje. Nezasahuje tak velkou plochu horní vrstvy kůže. Pokožka se vyhlazuje. Odstranění strií laserem eMatrix nebolí, pouze se může po ošetření objevit zarudnutí kůže. Ošetření trvá kolem 20 minut a doporučuje se ho alespoň 3x opakovat.

Odstranění strií laserem - cena

Odstranění strií laserem - cena

Odstranění strií laserem - cena

Cena odstranění strií laserem závisí na velikosti ošetřované plochy a počtu opakování.

Odstranění strií laserem - cena Praha >>
Odstranění strií laserem - cena Brno >>
Odstraněním strií laserem cena - další regiony >>

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."