Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vaginoplastika reoperace

Lucie_eho_ova
19. 4. 2022 · Poslední odpověď: 3. 5. 2022

Dobrý den.

Ráda bych se zeptala, zda je vůbec po jedné vaginoplastice reálná reoperace. Před cca rokem jsem po dvou porodech podstoupila vaginoplastiku po celé dálce, kvůli sestupu orgánů. Následně cca po 4 měsících mi byla udělána i TVT páska kvůli stresové inkontinenci. Od dob vaginoplastik mi ale hned na začátku vaginy na dotek vadí to, co dříve před porodody bylo ,,uvnitř". Je to taková hodně zvlněná, hrubá sliznice, velmi nařasená. Je to vidět i při pohledu zrcátkem, je mi to nepříjemné na dotek. Nyní jsem cca 6 týdnů od abdominoplastiky - sešívali mi břišní svaly kvůli rozestupu a vyřešili tím i kýlu. Od té doby mám tuto nařasenou sliznici ještě více ,,ven". Ne, že by to koukalo, ale je to hned na pohmat cítit. Zkrátka i při zavedení prstu musím být velmi opatrná, jelikož v tom zvrásněném se špatně orientuje, kudy je ,,cesta dovnitř". Je vůbec možné toto opravit? Nebo je lepší vše již nechat být a zvyknout si na to? Přiznám se, že se za to stydím a i je mi to nepříjemné. Nerada bych ale operaci zničila výsledek TVT pásky, kdy již konečně neřeším stresovou inkontinenci. Děkuji za Váš názor.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 23. 4. 2022
Nejlepší odpověď
Dobrý den, nejspíše se jedná o pokračující sestup poševních stěn. Po abdominoplastice došlo ke zvýšení nitrobřišního tlaku a ten hledá cestu nejmenšího odporu, která je u žen bohužel v pochvě. Těžko vám poradit a nabídnout řešení bez vyšetření. Závisí hodně na vašem věku, na plánech dalších těhotenství a podobně. Pokud již 1x selhala vaginoplastika, pak by nejspíš bylo vhodným řešením operace pomocí speciální umělohmotné síťky, která se umístí mezi močový měchýř a pochvu (anebo střevo a pochvu), fixuje se k pánvi. Toto má i svá negativa. Přijďte na vyšetření, povím vám více. Také je možné si zvyknout, protože pokud to nedělá fyzické problémy, je s velkým otazníkem, zda se pouštět do operace. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 21. 4. 2022
Dobrý den,
takto na dálku se bohužel nelze přesně vyjádřit. Doporučuji probrat s operatérem.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Vážená paní, ačkoli se vaginoplastikami nezabývám, dle Vašeho popisu se přikláním k variantě "nechat to být". V rámci pooperačních kontrol problém prodiskutujte se svými operatéry.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi