Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Mezonitě

Stojí to za to
90 %
Stojí to za to
Na základě 25 příběhů
Průměrná cena
13.561 Kč
Průměrná cena
Podle 78 odborníků
 • Lokální anestezie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • Nevyžaduje klidový režim
 • Okamžitý efekt
 • Dočasné výsledky

Co jsou to mezonitě?

Mezonitě představují efektivní metodu omlazení pleti za pomoci vstřebatelných nití. Aplikace mezonití, nití a niťové liftingy zažívají v posledních letech nebývalý boom, protože jsou ve velké míře komplexním řešením všech jmenovaných požadavků:

 • spojují výhody plastické chirurgie a kosmetologie, jsou ambulantní tzv. lunch-time-procedures,
 • přinášejí optimální výsledek přetrvávající 1-2 roky,
 • efekt takzvaného faceliftu bez skalpelu a bez jizev,
 • jsou bezpečné, s minimální bolestivostí, s rychlým hojením,
 • jsou s výhodou kombinovatelné s ostatními estetickými zákroky.

Po polední pauze krásnější

Po polední pauze krásnější

Mezonitě představují facelift bez skalpelu

Dnešní doba je typická kultem mládí a krásy. Získání respektu ve společnosti i práci je velmi ovlivněno nejen našimi schopnostmi a vlastnostmi, ale velkou mírou i zevnějškem lidí. Tento stále větší společenský tlak s sebou přináší nárůst klientů v ordinacích estetických lékařů a plastických chirurgů toužících nejen po omlazení pleti či vyhlazení vrásek a tím zároveň nutnost neustálého rozvoje metod, materiálů a technik s maximální účinností a minimální rekonvalescencí.

Jak už tomu v medicíně bývá, nové materiály a metody vznikají převážně na základě pečlivého studia a znalosti kladů a záporů, výhod a nevýhod již existujících metod a materiálů, jejich modifikací a využitím jejich potenciálu. Stejně tak nitě a mezonitě pro estetickou medicínu postupně vznikaly adaptací prostředků používaných po dlouhá léta v ortopedii, chirurgii, plastické chirurgii a oftalmologii, v tkáňovém inženýrství, ve farmacii atd.

Při zákroku samotném jsou do obličeje aplikovány buď:

 • zpevňující nitě pro zlepšení kvality kůže a její zpevnění,
 • liftující – trakční nitě, kterými zvedáme klesající tkáně – nejčastěji obličeje.

Oba druhy nití aktivují růst sítě kolagenních vláken včetně lokálního prokrvení, tím zlepšují kvalitu kůže, pouze však liftující - trakční nitě přemístí a stlačí měkké tkáně tak, že vytvoří objem tkáně tam, kde původně byl (především v oblasti lícních kostí) a zvednou klesající část tváří. Toto jednoznačné rozdělení není vždy pochopeno a často dochází k chybné záměně účinku jednotlivých vláken, jakož i k přeceňování jejich efektu.

Délka efektu se liší dle typu nití

Délka efektu se liší dle typu nití

Délka efektu závisí na typu použitých nití

Nitě a tím oblast jejich použití se také liší materiálem a dobou vstřebatelnosti, mezi nejvíce používané patří polydioxanon - PDO - vstřebává se po 180 až 240 dnech, dále polymléčná kyselina (PLA) - absorpce po 360 až 420 dnech nebo např. polypropylen - neodbourává se, je permanentní.

Dále se nitě liší např. délkou a silou vlákna, počtem a vzdáleností zoubků, kuželů, motání či uzlíků a jiné profilace, směrem těchto nerovností na niti, dále pak způsobem, jakým se do podkoží zavádějí - kanylou nebo jehlou.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře