Plastická operace pochvy (Vaginoplastika)

Plastická operace pochvy je chirurgický zákrok k úpravě rozšířené pochvy a poševního vchodu u žen po porodech a v důsledku ztráty elasticity tkání. Zákrok trvá cca hodinu, hojení trvá 6 týdnů, po té je možno zahájit sexuální život. Ačkoliv je zákrok známý pod názvy jako vaginoplastika nebo plastická operace pochvy, správný lékařský název by měl být rejuvenace genitálu, protože se jedná o komplexní plastickou operaci.

Plastika pochvy vede ke zkvalitnění sexuálního života a odstranění stresové inkontinence, tedy neschopnost udržet moč např. při kašlání nebo kýchání. Plastika pochvy se provádí buď zadní, nebo přední a někdy bývá spojena s plastikou hráze.

Průběh a výsledek plastiky pochvy

Plastika pochvy se provádí v celkové anestezii, lékař při ní přitáhne a zpevní pochvu do původního trubicovitého tvaru. Bolest se tlumí analgetiky, stehy se obvykle vstřebají. Je třeba provádět důkladnou hygienu vlažnou vodou, a to i několikrát denně. Po 4 -6 týdnech je třeba provádět speciální cvičení ke zpevnění dna pánevního.

Aktualizováno: 11.12.2012

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Plastická operace pochvy (Vaginoplastika) - Novinky

Poraďte se s odborníkem v oboru Plastická operace pochvy (Vaginoplastika)

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Jsem velmi spokojená s výsledkem. Je to osm týdnů od operace. Dnes jsem byla na kontrole u pana doktora Ventruby a vše je v pořádku. Mám po komplikovaném porodu a manžela jsem při sexu vůbec necítila. Zkusila jsem opakov... Více 

1 Like  

Plastická operace pochvy (Vaginoplastika) - Ceny

Ceny od 26 000 Kč
obvykle do 35 000 Kč
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
IP Beauty
Kladno
Ceny od 12 000 Kč
IP Beauty
Ceny od 27 000 Kč
obvykle do 32 000 Kč
MUDr. Tomáš Ventruba
MUDr. Marek Suk
Nový Jičín
Ceny od 16 000 Kč
MUDr. Marek Suk
Ceny od 27 000 Kč
obvykle do 32 000 Kč
V–CLINIC - klinika plastické a estetické chirurgie & gynekologie

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní