Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vaginoplastika

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 22 příběhů
Průměrná cena
17.750 Kč
Průměrná cena
Podle 40 odborníků
 • Celková anestezie
 • 1 den
 • Délka zákroku 1–3 hodiny
 • 1–7 dní klidového režimu
 • Okamžitý efekt
 • Trvalé výsledky

Co je to vaginoplastika?

Plastická úprava hráze a vchodu poševního s operací pochvy je výkon, který řeší problémy u žen s rozšířeným poševním vchodem nebo pochvou v celé její délce. Vaginoplastika, případně spojená s perineoplastikou a úpravou velkých či malých lábií, zlepšuje sexuální prožitek a navrací ženám pocit pevnosti a pohodlí v intimních partiích.

Kdy se vaginoplastika provádí?

vaginoplastika

1 - Mons pubis, 2 - Preputium klitoris, 3 - Klitoris - glans clitoridis, 4 - Velký stydký pysk, 5 - Vyústění močové trubice, 6 - Malý stydký pysk, 7 - Carunculae hymenales - zbytky panenské blány, 8 - Poševní vchod , 9 - Hráz

Vaginoplastika je doporučována ženám, které mají obtíže spojené s uvolněnými svaly pánevního dna a ztrátou elasticity poševní tkáně, což vede k volnější cestě do pochvy.

Mezi obtíže řadíme:

 • vaginální dyskomfort při běžných aktivitách nebo sportu
 • vaginální bolestivost při běžných aktivitách nebo sportu
 • bolest při sexu
 • snížení sexuálního prožitku
 • únik moče

Tyto změny v pochvě u žen nastupují především po vaginálním porodu nebo vlivem stárnutí, kdy se vaginální tkáň časem změnila a protáhla. Další důvod pro plastiku pochvy může být poranění vaginálních struktur a stresová inkontinence moči či výrazné zhubnutí.

Porod s sebou přináší vícero možných komplikací s hojením, například roztahování jizvy, které vznikají při ošetření porodních cest v pochvě nebo po epiziotomii (nástřih hráze) či po samotném natrhnutí hráze. Tyto procesy nepříznivě ovlivňují intimní život ženy. Vaginoplastika je výkon, který ženám přinese vytouženou pohodu a komfort jako před porodem.

Výkon se neprovádí v těhotenství a není vhodné ho provádět u mladistvých žen.

Pro koho je vaginoplastika vhodná

Pro koho je vaginoplastika vhodná

Vaginoplastika je vhodná nejen pro ženy po porodu

Pro každou ženu, kterou trápí již uvedené obtíže. Nejčastěji vaginoplastiku podstupují právě ženy po porodu a výrazném úbytku váhy

Pokud by z nějakého důvodu chtěla operaci podstoupit žena před porodem, je možné tak učinit nejdříve od 18 let.

Každá žena by měla o své intimní partie pečovat.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře